Partneři:

Exotika 2010

Ahoj chtel bych jet na exotiku 2010 v Lyse nad Labem. Mam to dost daleko tak bych se chtel zeptat jestli ty vystava stoji za to tam jet? Jak to tam probiha a co vsechno je tam vystavene?
Dekuju Marek

autor: Marek P. - vloženo: 03. 10. 2010 07:59
►► [2] Exotika 2010

Dobry den Marku,
zkuste si poridit casopis Nova Papousci cislo 5 rocnik 2010. Tam je popsana. Muzu se zeptat jakm smerem jste? Treba by se mohlo domluvit vice lidi z jednoho smeru. ja bych tam take docela rad jel, ale je to opravdu hodne daleko. Ja su od brna.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 03. 10. 2010 09:41
►► [3] Exotika 2010

Dobry den ja si nechcu kupovat casopis. Uricte tam nekdo kdo sem chodi uz byl a napise mi svuj nazor. Ja tam jedu s kamaradama tak nas bude plne auto.

Marek

autor: Marek P. - vloženo: 03. 10. 2010 11:21
►► [4] Exotika 2010

Zdravím,

samozřejmě kupovat časopis není ideální kvůli tomuto... Veškeré informace jak pro návštěvníky, vystavovatele i prodejce naleznete na webech pořadatelů, tj. www.kpep.cz a www.vll.cz.

Co se týče názoru na výstavu, záleží, co očekáváte. Byl jsem tam loni celé 3 výstavní dny (letos jsou 4). Výstava se nese v podobném duchu jako Exota, avšak je doplněna i o expozice rostlin, teraristů, akvaristů, apod. V horní hale je bodovaná výstava ptactva, včetně prostor na burzu a prodejce krmiv a dalších... Spodní hala je vyhrazena pro brodivé ptáky, různé kachny, bažanty a další podobné druhy. Venku se nachází severská expozice sov a dravců. Samozřejmě plno stánků s občerstvením a veškerého servisu, na který je návštěvník už odevšaď zvyklý.

Výstava za návštěvu stojí, pojetí je širší jak u Exoty, ikdyž věhlas zatím není tak velký a ve srovnání je to o něco menší výstava. Na druhou stranu všechny pavilony jsou propojené, klimatizované, nemusíte chodit mezi halama venku ...

autor: Aerforce - vloženo: 03. 10. 2010 11:54
►► [5] Exotika 2010

dobry dne a dekuju za odpoved. Popsal jste to hodne podrobne ale jeste se zeptam na jednu vec. Jsou tam i papousci nejaci? A da se tam treba i nejaky papousek koupit? Marek

autor: Marek P. - vloženo: 03. 10. 2010 13:33
►► [6] Exotika 2010

Budete tam nekdo fotit?

autor: Marcel - vloženo: 03. 10. 2010 14:18
►► [7] Exotika 2010

Když to zjednoduším, tak loni byla papouškům a jejich expozicím věnována velká část spodní hlavní haly. V bodované části je převážně drobné ptactvo, ale je tam i kategorie malých papoušků. Dále u toho bylo několik klecí či voliér s ptáky prodejnými - loni např. eklekti, pap. konžští, amazoňani modročelí a další druhy... Také tam bylo pár prodejců, kteří vysloveně nabízeli papoušky - plno různých druhů. Samozřejmě v části určené pro burzy mohl každý chovatel nabídnout své odchovy... Sečteno podtrženo, papoušci jsou jak k vidění, tak k odkoupení :). Co jsem tak postřehl v rámci těch 3 dní co jsem tam byl, tak o prodejné ptáky byl docela velký zájem, nejlepší zmizeli takřka okamžitě ...

Foťák asi brát budu, ale jestli budu fotit, to nevím. Ono to je tak - jeden rok si to vyfotíte a další zjistíte, že v podstatě fotíte to samé... Takže pokud budu fotit, tak pouze to, co mě vyloženě zaujme či to, co bych využil ve svých archivech.

autor: Aerforce - vloženo: 03. 10. 2010 14:59
►► [8] Exotika 2010

Dobrý den,
myslím, že Petr (Aerforce) popsal a vystihl celou výstavu velmi dobře. Mírně s ním nesouhlasím akorát v tom, že by výstava neměla takový věhlas. Domnívám se, že za těch pár let si získala své pevné místo v kalendáři různých akcí a u chovatelské, ale i nechovatelské veřejnosti je nesmazatelně zapsána v pozitivním slova smyslu. Nevím jak sami pořadatelé, ale já osobně ji neberu jako konkurenci Exoty Olomouc, ale jako další z akcí, kterou stojí za to vidět a která skvělým způsobem vyplňuje volný čas chovatele.
Letos bych měl pevně doufám na tuto výstavu opět vyrazit, doprovázen mým kamarádem Petrem Chumchalem. Doufám, že i letos pořídíme nějaké fotografie, které pan budeme moci vložit do naší malé fotogalerie. Pár fotografií z loňské výstavy je zde - http://www.amadina-gouldove.com/fotogalerie/?c=26

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 03. 10. 2010 17:40
►► [9] Exotika 2010

Co vím, tak Exotika se profiluje odlišně od Exoty a to tak, že má širší záběr. Tudíž akvaristi, terarosti, ptáčkaři, ZOO, botanici, vše na jednom místě :). Určitě za ty dva roky, co tato výstava existuje (předtím Ptačí svět) si získala pevné místo v kalendáři a patří mezi významné akce ... Avšak věhlas není tak velký jako u dlouhodobě zavedené Exoty, tím ale neříkám, že příští rok (až budou obě výstavy) se toto nemůže změnit, našlápnuto mají dle mého názoru velmi dobře :), ikdyž srovnání s Exotou se brání díky odlišnému profilu výstavy.

autor: Aerforce - vloženo: 03. 10. 2010 18:12
►► [10] Exotika 2010

Dobrý deň!
Ja som skúsil kliknuť na fotografie z tejto výstavy v galérii a píše mi: Po?adovan? fotografie [pid = 885] neexistuje. Čiže nedá sa vo fotogalérii z minuloročnej výstavy prezerať fotografie aj keď celková galéria sa zobrazí.

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 03. 10. 2010 18:37
►► [11] Exotika 2010

Zdravím pane Makovický, bohužel máte pravdu, nějak nám fotogalerie špatně funguje. Celková prezentace spustit lze, ale po kliknutí na jednotlivou fotku se objeví chyba. Pokusím se kontaktovat někoho, kdo by nám pomohl s opravou.

Děkuji za upozornění, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 03. 10. 2010 19:04
►► [12] Exotika 2010

Dobry vecer,
domnivam se ze muze chybet pouze prvni fotka, ostatni pak zobrazit jdou. neprochazel jsem celou galerii, ale namatkove nekolik fotek a vsechny se pak uz zobrazuji normalne ;)
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 03. 10. 2010 20:34
►► [13] Exotika 2010

Dobrý deň pán Haška!
Lenže tie ostatné sú už z "Výstava Bohumín Skřečoň".
S pozdravom V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 05. 10. 2010 15:07
►► [14] Exotika 2010

Dobry vecer,
ano, mate pravdu, ani jsem si nevsiml ze mne ta galerie presmerovala do jine sekce. Dekuji za informaci.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 05. 10. 2010 23:21
►► [15] Exotika 2010

Dobrý den,

kolega Mirek Horák dnes chybu opravil, tak by snad mělo být vše v naprostém pořádku. Všem diskutujícím děkuji za upozornění na chybu.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 06. 10. 2010 17:13
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web