Partneři:

Elektricke plasicky mysi

Dobry den,
velmi rad bych zde otevrel diskusi na tohle tema. Chov ptaku znamena vetsi mnozstvi zrni nejen v nadobach na krmeni, ale i v miskach a na podlaze volier i kleci. Tohle vsechno samo sebou velmi laka hlodavce.
Ja mam chovne prostory v podkrovi rodinneho domu, ale bohuzel to mysi neodradi a rocne jich do klasickych pasticek pochytam peknou radku.
Jak jsou mysi vynalezave, obchazeji pasticky s navnadou a brouzdaji si po chovnych prostorach. Takze pasticky pravidelne premistuju, menim navnady, rozmistuju jed. Cas od casu sle nejaka mys projde nastrahami a opet pochoduje po mistnosti.
Proto premyslim o elektricke plasicce hlodavcu. Pokud je mi znamo, funguje na principu ultrazvuku, tedy nejake frekvence zvuku ktera je pro cloveka neslysitelna, ale hlodavci vnimana a je jim neprijemna.
JENZE, oni ptaci maji take mnohem citlivejsi vnimani zvuku nez clovek, takze mam obavu, aby takovato plasicka neplasila i ptaky.
Proto velmi ocenim veskere postrehy, poznatky a osobni zkusenosti ostatnich chovatelu.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 06. 10. 2010 12:30
►► [2] Elektricke plasicky mysi

Dobry den taky by me zajimalo jstli jde pouzivat u ptaku ty elektricke pasticky. Mam stejny probelm jak pan Smidla. Hlavne loni jsem mel mysi plno a tak bych chtel letos neco s tim poradne udelat.

autor: Marek P. - vloženo: 06. 10. 2010 17:50
►► [3] Elektricke plasicky mysi

Zdravím diskutující,

s elektrickými plašičkami bohužel zkušenost nemám. Při mých chovatelských začátcích jsem se však dočetl, že chovatelé často používají jako odpuzovadlo dotěrných hlodavců afrikány. Ano, ty drobné kvítky, které jistě nejedna maminka, či babička opečovává doma v květináči, nebo truhlíku. Výhodou těchto květů je dostupnost a nezávadnost. Bez problémů jsem je podával ke zkrmení rozelám pestrým. Bohužel jsem je nikdy nepoužíval jako odpuzovače myší, takže toto vkládám jen jako tip, který pro svou dostupnost i nezávadnost mohou aplikovat mnozí z nás. Další výhodou těchto květin je, že se dají umístit přímo do voliéry a mohou tak esteticky upravit její ráz. Pro méně zasvěcené bylinkáře vkládám foto.

S pozdravem
L. Procházka

Přílohy:

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 18. 10. 2010 04:32
►► [4] Elektricke plasicky mysi

Dobry den pane Prochazko,
dekuju za tip. Uvidime jak to s tema kvitkama bude, urcite skusim nejake sehnat.
Bohuzel to neni zcela finalni reseni, predpokladam ze ty kvitka budou vadit hlodavcum jen pokud budou kvest. A asi nekvetou cely rok.
Kazdopadne je to skvely zacatek.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 10. 2010 10:14
►► [5] Elektricke plasicky mysi

Dobrý deň!
O tejto rastline viem, že je vhodná do ekologickej záhradky, odpudzuje hmyz a hubí burinu. Z koreňa minimálne trojmesačnej rastlinky sa vylučuje látka, ktorá ničí pôdne háďatká. Vysádza sa okolo cesnaku, paradajok, ruží a iných citlivých rastlín ale o účinnosti na myši a iné hlodavce som nevedel.

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 18. 10. 2010 14:38
►► [6] Elektricke plasicky mysi

dobry den, tak ozivuju stare tema, protoze jsem ve sklepe objevil mysi. Videl jsem je taky u ptaku ve voliere. Vyzkousel jste nekdo elektricke odpuzovace? Treba tenhle http://www.deramax.cz/…70580-c-908/

Pouzivam normalni pasticky, kam davam trochu speku nebo slaniny. Jenomze to asi nestaci, protoze se mysi vzdycky objevi znova. :/ Napiste prosim vas nekdo, jestli mu pomohl elektricky odpozuvac. Diky Mara

autor: Marek P. - vloženo: 03. 11. 2013 18:09 Citovat
►► [7] Elektricke plasicky mysi

Dobrý večer,

nemám sice problém s myšima ve voliéře, ale trápí mne pravděpodobně kuna, která si oblíbila místo pod kapotou mého auta. Občas tam nacházím zbytky kostí, nebo jiné potravy. Sprej - tento http://www.autokosmetika-tectane.cz/…kunam-400-ml mi vůbec nepomohl.

Na trhu jsou však nabídky ultrazvukových plašičů kun. Kolega mi říkal, že je používá ve voliérách, kde prý občas kunu zahlédl. Ale sám si není zcela jist, zda plašička pomohla či ne. Proto bych se rád zeptal, zda někdo nemá s ultrazvukovými plašiči praktické zkušenosti?

S pozdravem

M.L.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 07. 11. 2013 21:05 Citovat
►► [8] Elektricke plasicky mysi

Zdravím všetkých. Asi pred dvomi rokmi som túto tému začal aj ja na niektorom portály. Nikto mi nevedel zodpovedne povedať, či ultrazvuk tejto frefencie je vtákom škodlivý. Každý má len pocit,alebo si myslí, že tým vtákom neublíži, ale radšej to neskúša.Konzultoval som to na veterine s odborníkom na váctvo v Košiciach, ale zodpovedne mi nevedeli povedať,že napr. australské,alebo afirické papagaje majú rozmedzie počuteľnosti napr 80-17000Hz.Asi sa to nemalo dôvod merať.
Môj osobný názor je,ultrazvukový odpudzovač nepouživať, aby sa vtáci nevystavovali ani malému stresu.Možno sa mýlim,ale je to môj názor.
Je predsa viac možností, ako sa ich zbaviť, napr. lepinlo.NO Rat a naraz chytíte aj viac myší,dokonca aj stredného potkana.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 16. 12. 2013 22:28 Citovat
►► [9] Elektricke plasicky mysi

Dobrý den,
až teprve dnes jsem konečně narazil na někoho, kdo elektronické plašiče používá. Potkal jsem realitního makléře, s kterým jsem před rokem spolupracoval, musím dodat, že ke své velké spokojenosti a ten má alektronický odpuzovač kun instalován přímo v autě. Když si koupil auto, tak ani ne do týdne měl ke své smůle prokousané kabely. Od instalace odpuzovače přímo pod kapotu vozidla problém s kunami nemá.
Kolega mi zase potvrdil velkou spokojenost s odpuzovačem na myši, který ve svém domě používá. Dokonce mi říkal, že má asi tři výrobky od různých výrobců a podle něj fungují všechny k jeho spokojenosti.
U některých výrobků se uvádí, že neškodí psům, kočkám a podobně, nicméně mají mít například možnost kdykoliv opustit místnost, v které se odpuzovač používá. O vlivu na ptactvo jsem se bohužel nedočetl nic.

S pozdravem

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 17. 12. 2013 19:39 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web