Partneři:

Papoušek zpěvavy

Dobry den,Mam dotaz na všechny chovatele těchto papoušku.Mame doma samečka papouška zpěvaveho 13 měsicu. Byl asi měsic po vylihnuti ve volieře společně z ostatnimi papoušky.Je ochočeny opakuje slova čistě jde mu i rozumět pořad napodobuje zvuky a melodie hlavně z mobilu,ktery ma v oblibě i když volame,necha se s nim i hladit to vyžaduje i z jinymi předměty.Před 14 dny jsme mu koupili mladou samičku,ale jake bylo naše překvapeni,když naš mily oblibeny sameček samičku ignoruje a jak chce k němu přiletnout na stejne misto tak uleti nebo se přesune jinde.
Překvapilo nas toto chovani tohoto druhu ,protože je znamo,že pary jsou na sobě zavisli.
Samička vyletava denně z klece vraci se,ale sameček do klece chodi jen na krmivo a byva problem ho nalakat,aby jsme ho zavřeli.
Než jsme koupili samičku do klece chodil běžně i během dne.
Chtěla bych poradit,jestli mam pořidit samičce jineho samce a samečkovi poridit jinou klec,nebo chce čas a sameček si na samičku zvykne.


autor: Lenka Slozilova - vloženo: 08. 10. 2010 13:01
►► [2] Papoušek zpěvavy

Dobrý den,

chovem papoušků zpěvavých se sice nazabývám, pokusím se ale odpovědět na Vaše otázky. Domnívám se, že váš ochočený sameček si na vás, vaši přítomnost, případně rodinu zvyknul a citově k vám přilnul. Toto je cílem mnoha chovatelů a k tomu nelze jinak než gratulovat:) . Nicméně se domnívám, že tím, že jste k samečkovi nyní přidali zmiňovanou samici jste poněkud ranili jeho city. On vidí v samici konkurenci a žárlí. To je dle mého mínění hlavní příčina změny jeho chování. Řešení mohou být dvě. Buď chcete mít samečka i nadále ochočeného a k samici na chov pořídíte jiného a oddělíte je do jiné voliéry, nejlépe i do jiné místnosti. To by znamenalo, že by k vám samec mohl zase přilnout. A nebo jej chcete mít na chov a vzdáte se jeho náklonnosti a dáte mu dostatek času aby si na samici zvykl. Já osobně bych asi samici pořídil jiného samce a dále bych si užíval náklonnosti zmiňovaného samečka. Ale toto rozhodnutí je samozřejmě na vás, ne na mě :).
S pozdravem
L. Procházka


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 08. 10. 2010 19:49
►► [3] Papoušek zpěvavy

Děkuji vam za radu rozhodnuti si dobře zvažim nebo je mi lito jak naši nove samice tak i ochočeneho papouška.
Jak budu mit nove zkušenosti samozdřejmě se rada pochlubim.


autor: Lenka Slozilova - vloženo: 09. 10. 2010 11:50
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web