Partneři:

Co jste uz nechali nasednout?

Ahoj vsem, hodne chovatelu dava svoje astrilldy hnizdit na podzim a v zime. Co jste uz nasadili a mate uz treba nejake odchovy? Kdo muze dejte i svoje fotky.

ahoj a dekuju Marcel


autor: Marcel - vloženo: 09. 10. 2010 19:14
►► [2] Co jste uz nechali nasednout?

Zdravím Marceli,
musím se přidat, i já jsem zvědav, jak se vede ostatním chovatelům. Já bohužel letošní chovnou sezónu úplně vynechám, protože jsem se měl stěhovat do 180 km vzdáleného města, čímž bych po 20 letech opustil město Brno, v kterém nyní bydlím. Z důvodu stěhování jsem dal skoro veškeré ptactvo pryč s tím, že si v novém bydlišti nejdříve připravím podmínky a k chovu se co nejrychleji vrátím. No, vše dopadlo jinak a tak budu muset počkat do jara, kdy se budu snažit chov co nejvíc obnovit.
Proto mě zajímá, jak se daří dalším chovatelům a zároveň přeji všem, kteří mají chovnou sezónu v podzimních a zimních měsících, aby se jim co nejvíc dařilo.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 09. 10. 2010 21:41
►► [3] Co jste uz nechali nasednout?

Dobry vecer,
ja mam chovnou sezonu po cely rok. Svuj chov mam rozdeleny na letni a zimni obdobi. Takze mam dve sady chovnych ptaku. Letni prave vyvedli dve hnizda, takze se na bidle ukazalo pet mladych guldicek. Pro pristi rok do letni sezonyp ribude pet novych paru, jak doufam.
Soucasne jsem jiz nasadil zimni pary, dva z nich zasedli na snusku, treti zacal se snasenim a ctvrty par mel problemy, samec likvidoval vejce, tak byl vymenen a nove sestavenyp ar ceka na hnizdni budku, uvidime jak si samice povede s novym samcem.
Ryzovnici sedi se jaksi pomatli a sparili se dva samci, pricemz dve samice jsou jaksi ladem. Postavili si prekrasne hnizdo. Jeden ze samcu byl dochycen a cekam az si soucasny samec vybere samicku.
Dale hnizdi agapornisove skraboskovi, prave se jim lihnou mladata. Podobne jsou na tom andulky. Korely vyvedli druhe hnizdo a ke tretimu se zatim nechystaji.
Nejvic se ted muj zrak upina k pare senegalcu, jak to vypada, zacinaji jit do toku, dokonce jsem si vsiml ze uz maji rozhrabanou podestylku v budce.
Modlim se at vse vyjde.
Soucasne se pripojuji k prani pana Lifarta, at se vsem odchovy dari.
S pozdravem Smidla.

Přílohy:


autor: Miloš Haška - vloženo: 09. 10. 2010 22:56
►► [4] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý večer,
také mám v polosklepní místnosti lepší podmínky pro odchovy od podzimu do jara, kdy se topí. Je tam nižší vlhkost a také je na chov více času. Z práce rovnou ke klecím...
Nasadil jsem asi 8 párů AG, astrildy bělolící, amadiny červenohlavé, panenky borneské, pásovníky krátkoocasé a škraboškové, diamantky... tak uvidím, jak to půjde. Tak se připojuji, ať se daří. S pozdravem J.Procházka

Přílohy:


autor: Jan Procházka - vloženo: 11. 10. 2010 20:29
►► [5] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý den,
krásný chov pane Procházko. Jen škoda, že jste ptactvo nenafotil víc zblízka. Určitě by například panenky bornéské potěšily nejedno oko. Nejsou již tak časté v našich chovech, jako tomu bývalo dřív :-).

Zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 16. 10. 2010 18:11
►► [6] Co jste uz nechali nasednout?

Tak jsem ty bornésky vyfotil. Oni to zrovna žádní barevní krasavci nejsou, ale mně se líbí..

Přílohy:


autor: Jan Procházka - vloženo: 19. 10. 2010 20:26
►► [7] Co jste uz nechali nasednout?

Dobry vecer,
omlouvam se ze takto odbocim od tematu, ale na tech fotografiich mne zaujalo neco jineho nez ptaci. Ti opravdu nejsou moc barevni, ale svou krasu jiste maji.
Nicmene, to upevneni bidelek v te hadici. Muzete mi to prosim nejak popsat? Ta hadice prochazi zadni stenou ven a tam je upevnena? nebo je nejak nalepena? jak v ni bidylko drzi? na predni strane je provleceno mrizkou a v zadu v hadici?
Predem deuji za odpoved.
S pozdravem Smidla.


autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 10. 2010 22:34
►► [8] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý den pane Procházko,
děkuji za fotografie. Opravdu krása. Když si nostalgicky vzpomenu, že tu kdysi byly panenky docela běžné a nyní se tak těžko shánění, především druh který máte i Vy, tak je mi to hodně líto. Panenky zcela jistě nehýří barvami, ale právě jejich velmi "prostá" krása je něco, co dokáže zaujmout.
Rád bych se Vás ještě zeptal, zda se vám u bornejských nyní, nebo v minulosti vydařily odchovy? V jak velkých klecích je máte v době odchovu a v době reprodukčního klidu?

Děkuji a zdravím, M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 20. 10. 2010 07:10
►► [9] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý den, k těm bidélkům - je to jednodušší, než popisujete. Do zadní stěny je našroubován vrut, hadička navlečená na dřevěné bidélko vytvoří dutinu do které se vrut schová a naproti mám v bidélku drážku, která zapadne do drátu mřížky. Pohyb hadičky vymezuje potřebnou délku bidélka.
K těm bornéskám - mám je asi rok, zasedají velice ochotně, vajíčka jsou pravidelně oplozená zárodek se vyvine ale špatně se to líhne. Nemohou prorazit skořápku. Zkoušel jsem zvyšovat vlhkost v hnízdě pravidelným rosením, ale zatím bez úspěchu. Jediné mládě se vylíhlo pod chůvkama a podložené vejce chův bornésky bez problémů odchovaly. Začal jsem nyní novou chovnou sezónu, tak uvidím, jak se zadaří. Chovám je v kleci 70x50x40 cm (pohledově d,v,š). V době klidu byly odděleně v proletovačkách 120,50,50 spolu s jinými ptáky stejného pohlaví. Zdraví J.P.


autor: Jan Procházka - vloženo: 20. 10. 2010 08:33
►► [10] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý den,
děkuji za informace pane Procházko. Docela mne překvapily rozměry chovné klece. Domníval jsem se, že je potřeba mít klece větší, hádal jsem někde kolem jednoho metru délky. Je pro mne potěšitelné, že jsou schopny a ochotny zahnízdit i v klecích menších rozměrů. I když pravda je, že 70 cm délky není zrovna málo a jsou tak chovány mnohé druhy astrildovitých.
Podle fotografií soudím, že Vám hnízdí v polootevřených hnízdních budkách a jako stavební materiál používají kokosové vlákno. Rád bych se ještě zeptal, zda jste u nich zkoušel i jiný typ hnízdních budek a zda hnízda staví i z jiných materiálů? Nebo kokosové vlákno vyloženě preferují?

Děkuji za odpovědi a přeji, ať se daří chov. Zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 20. 10. 2010 19:59
►► [11] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý den,
pro většinu chovaných ptáků používám rozměr klecí 50x50x70(hloubka) a budku dávám až dozadu. Zdá se mi, že ptáci mají více klidu. Ale bornésky mám ještě ve starých klecích. Všem ptákům předkládám kokosové vlákno a sisál, podle toho, co zrovna mám. Nevšiml jsem si, že by něco upřednostňovali. Nepoužívám seno. Jinou budku než polootevřenou jsem nezkoušel. Zdraví J.P.


autor: Jan Procházka - vloženo: 21. 10. 2010 08:00
►► [12] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý den,

děkuji za odpovědi. Jsem velmi rád, že jsem mohl alespoň takto "přičichnout" k chovu těchto panenek. Nejsou u nás moc k vidění a tak jsem rád za každou informaci, byť se k jejich chovu nechystám. Ještě jednou děkuji, ať se daří chov.

Zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 21. 10. 2010 20:02
►► [13] Co jste uz nechali nasednout?

Dobrý deň!
L. p. holmesi – panenka muškátová bornéská údajne bola vystavovaná na špeciálnej výstave drobných exotov v Plzni v nebodovanej časti.

Zdraví V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 22. 10. 2010 07:41
►► [14] Co jste uz nechali nasednout?

Ano, to byly ty moje. Ale v Plzni jsou ještě u jednoho chovatele. Zdraví J.P.


autor: Jan Procházka - vloženo: 22. 10. 2010 14:30
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web