Partneři:

Používate pre drobné exotické vtáctvo Ioford a Duf

Dobrý deň!
Ioford je zdravotný stimulant pre andulky, ktoré obsahuje jód, železo, vápnik, zinok, horčík a vitamín D. Používa sa aj v spojení s DufoPlus pre zlepšenie intenzita farieb, plodnosti a kvality vajec v priebehu chovu a pre uvoľnenie proti stresu. Neviem do akej miery je účinný u drobného exotického vtáctva a to hlavne u žltej mutácii amadiny Gouldovej. Aké máte s týmito prípravkami od Dr. Rob Marshalla skúsenosti?

Zdraví V.M.

Přílohy:


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 13. 10. 2010 10:08
►► [2] Používate pre drobné exotické vtáctvo Ioford a Duf

Dobrý den pane Makovický,
rád bych se zeptal, na kterých stránkách jste tyto přípravky objevil. Děkuji.
Zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 16. 10. 2010 18:12
►► [3] Používate pre drobné exotické vtáctvo Ioford a Duf

Dobrý deň pán Lifart!
Je to na viacerých stránkach: http://www.ladygouldianfinch.com/…dufoplus.mgi
http://www.ladygouldianfinch.com/…ack.mgihref='http://www.birdhealth.com.au/product/dufoplus.html'>http://www.birdhealth.com.au/…ufoplus.html
O prípravkoch Dr. Rob Marshalla sa diskutuje aj na: http://www.finchforum.com/viewtopic.php?…
ale aj na fóre: http://www.budgerigars.co.uk/…owthread.php?…
http://www.birdhealth.com.au/…ealth11.html
Je veľa zahraničných web stránok o týchto prípravkoch ale u nás sa o tom mlčí ako keby to bolo tabu. Preto som zadal túto tému ako aj podobné témy, napr. o prípravku Scatt. Žiaľ žiadna reakcia. Preto sa domnievam, že chovatelia ktorí aj používajú tieto prípravky to taja a tým si myslia, že sú v predstihu pred inými chovateľmi. Veď napríklad Quikgel poskytuje okamžitý a trvalý zdroj energie pre choré vtáky a je tiež používaný v kritických časoch, ako je rozmnožovanie. Dezinfekčné vlastnosti pomáhajú pomocou Quikgel ochranu proti šíreniu infekcie.

Srdečne pozdravuje Vladimír Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 17. 10. 2010 07:18
►► [4] Používate pre drobné exotické vtáctvo Ioford a Duf

Dobry den,
spousta chovatelu tyto stranky navstevuje, vzdyt podivejme se na pocitadlo navstevnosti. Pritom do teto diskuse se zapojuje kolik deset lidi? Je to smutne.
Ale nadeje umira posledni, tak doufejme se se podari nejakym zpusobem zapusobit a i ostatni se zbavi ostychu nebo zameru a budou sem prispivat.
S pozdravem Smidla.


autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 10. 2010 11:12
►► [5] Používate pre drobné exotické vtáctvo Ioford a Duf

Dobrý den pane Makovický
děkuji za odkazy, budu se snažit je postupně pročíst. Takto na první pohled přípravky vypadají velmi zajímavě, nicméně se domnívám, alespoň zatím, dokud jsem neprostudoval údaje o něm, že jde o něco, co není v chovu naprosto nezbytné mít. Přípravky opravdu nijak nehaním, tak si má slova prosím nevyložte, nakonec i já sám bych uvítal, kdyby se zapojili chovatelé, kteří je využívají - ale prozatím jsem toho názoru, že jdou nahradit dostupnějšími prostředky a zdroji, které jsou u nás k mání. Ovšem za týden mne čeká pár dní volna, tak si určitě udělám čas na řádné prostudování, abych nebyl podezříván, že dělám závěry bez relevantního prostudování.

Šmidla má bohužel pravdu. I když je návštěvnost těchto stránek velmi slušná, tak zapojení chovatelů do zdejší diskuse je víc než tristní. O to víc jsme vděčni za všechny, kteří jsou ochotni se zde podělit o své zkušenosti radou, či názorem. Jsem co do většího zapojení chovatelů do zdejší diskuse skeptik a nevěřím ve zlepšení tohoto stavu, takže aspoň budu věřit, že zůstanou ti, kteří zde již jsou. V opačném případě by již skutečně bylo pro nás coby tvůrce stránek na zvážení, zda má smysl v práci pokračovat. Ale to už je na jiné téma.

Snad se do tohoto vlákna zapojí někdo, kdo bude mít praktické poznámky a zkušenosti s přípravky, o nichž je tu řeč.

Zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 17. 10. 2010 17:54
►► [6] Používate pre drobné exotické vtáctvo Ioford a Duf

Dobrý deň!
Ja viem, že uvedené produkty sú nie dostupné volne u nás a musia sa objednávať z Kanady a USA. Tiež sú na naše podmienky aj s prepravou finančne dosť náročné. Ale tiež viem, že Dr. Rob Marshall je veterinárny lekár s viac než 30 ročnými skúsenostiami, ktorý sa špecializuje na vtáctvo. On má vtáky od veku ôsmich rokov. Preto sa rozhodol stať sa vtáčím veterinárom.
Od roku 1975, Dr Marshall sa špecializuje na vtáky ako veterinárny lekár. Je autorom mnohých kníh a videa a pravidelne prezentuje vedecké práce na národných a medzinárodných veterinárnych konferenciách. Jeho posledná kniha "Andulka" má 430 strán s viac než 1500 farebnými fotografiami a písal ju viac ako 13 rokov.
V roku 1988, Dr Marshall začal rozvíjať radu zdravotných produktov a liekov špeciálne pre závodné holuby. Do roku 1995, vynikajúcu radu vtáčích liekov a zdravotníckych výrobkov doviedol k dokonalosti. Je dobre známe, že sa jedná o najlepšie a najmodernejšie produkty k dispozícii pre vtáctvo a ich stravovanie.
Dr. Rob Marshall má vášnivý záujem na prírodnej ekológii a biológii, a bol zaradený ako veterinárny poradca pre obnovu územia programu ohrozených amadín Gouldovej. Nedávno dokončil desať rokov dlhú štúdiu biológie a chovu, správania sa divokých anduliek, ktorá je podrobne opísaná v knihe "Andulka" . Výskum o výžive a chove, správania austrálskych papagájov Eclectus bola tiež dokončená v nedávnej dobe.
Myslím si, že pokiaľ sa špičkový chovateľ okrem iného bude zaujímať aj o produkty z jeho produkcie môže dosiahnuť dobré chovné výskledky aj u vzácnych mutácií vtákov, ktoré v iných prípadoch pre oslabenú imunitu by uhynuli bez používania týchto produktov. Je ale potom veľké riziko si zadovážiť takých jedincov a nemať práve tie praktiky používania produktov z dielne Dr. Marshalla. To sa môže stať pri kúpe vtáctva napr. na burze v Zwolle. Preto sa potom v diskusii na ifauna.cz občas objaví téma čo Vám prežilo po dovoze zo zahraničnej burzy http://www.ifauna.cz/…te-ze-zwolle. Z toho dôvodu ja tieto prípravky zaraďujem do diskusii.
Zdraví V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 17. 10. 2010 20:44
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web