Partneři:

Hračky pro papoušky

Dobrý den,
umřel mi samec rozely a samice zůstala sama ve voliéře. Než na jaře seženu nového samce, čím ji mám zabavit. Připadá mi taková smutná tak jsem uvažovala o nějakých hračkách. Chtěla bych do voliéry dát něco, aby se zabavila. Nechtěla bych tam dávat hračky co se prodávají ve zverimexech ale kdyby to pomohlo, tak klidně jo. Poraďte prosím.

Děkuji Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 16. 10. 2010 10:12
►► [2] Hračky pro papoušky

Dobry vecer,
hracky pro papousky jsou velmi osemetna vec. take by se mohlo stat ze pyk samicka davala sve hracce prednost pred sameckem. Po odstraneni hracky by pak nasledoval stejny stres jako pri umrti samce.
Bohuzel neznam vase pohnutky, ale osobne se domnivam ze ted na podzim je velmi vhodna doba pro porizeni nahradniho samce. Ma to mnoho vyhod.
1) Samice prestane truchlit.
2) nebudete muzet porizovat hracku a jare ptaka
3) ptaci si na sebe do jara zvyknou a na jare muzete vesele ocekavat hnizdeni.
S pranim hodne uspechu
Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 16. 10. 2010 20:19
►► [3] Hračky pro papoušky

Dobrý den, děkuju za odpověď. Takže myslíte že mám radši hned pořídit samce? Nechtěla jsem s tím moc spěchat a prozatím jsem to chtela vyřešit hračkami. Víte já tolik na burzy exotického ptactva nejezdím. Budu to muset promyslet, ale asi poprosím taťku, aby mě na burzu odvezl. Asi to bude lepší jak nějaké hračky.
Děkuju a přeju pěkný večer, Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 16. 10. 2010 20:33
►► [4] Hračky pro papoušky

Dobrý den,
také se přikláním k tomu koupit samce už teď. Bude větší výběr a budou mít víc času si na sebe zvyknout.
Jinak nejlepší hračka pro papouška je větev.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 17. 10. 2010 20:30
►► [5] Hračky pro papoušky

Dobrý den, tak jsem nakonec samce koupila. Samička ho sice ignoruje zatím, ale neperou se. Občas je vidím, jak jsou společně u krmení. Bylo to asi nejlepší řešení, ale nové větve jsem do voliéry dala taky :-).
Děkuji za rady Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 29. 10. 2010 18:47
►► [6] Hračky pro papoušky

Dobry vecer,
tak to je dobre ze se neperou. Ty vetvicky jim rozhodne prospeji a uvidite, oni si do jara treba zvyknou ;)
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 30. 10. 2010 17:38
►► [7] Hračky pro papoušky

Já doufám že si zvyknou. Jsou oba dost staří, mohli už by mít mladé. Dneska jsem pozorovala, že spali vedle sebe. Tak je možná všechno na dobré cestě :-).

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 31. 10. 2010 11:40
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web