Partneři:

Ultrazvuk

Má niekto skúsenosti s ultrazvukovým odpudzovačom hlodavcov? Ako na to reagujú vtáci? Je to pre ne nebezpečné? POČUJU VTÁCI ULTRAZVUK?

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 16. 10. 2010 20:41
►► [2] Ultrazvuk

Dobry den,
na toto tema jsem se snazil rozpoutat debatu na tomto miste: http://www.amadina-gouldove.com/…asicky-mysi/ nicmene, bezuspechu.
Budto NIKDO zadne zkusenosti nema, nebo se proste nechce podelit.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 10. 2010 11:15
►► [3] Ultrazvuk

Dobrý den,

následujících pár vět na toto téma jsem před chvílí vložil i na téma zmiňované panem Haškou, dovolím si proto celý odstavec jen zkopírovat i do tohoto tématu.

,,Zdravím diskutující,

s elektrickými plašičkami bohužel zkušenost nemám. Při mých chovatelských začátcích jsem se však dočetl, že chovatelé často používají jako odpuzovadlo dotěrných hlodavců afrikány. Ano, ty drobné kvítky, které jistě nejedna maminka, či babička opečovává doma v květináči, nebo truhlíku. Výhodou těchto květů je dostupnost a nezávadnost. Bez problémů jsem je podával ke zkrmení rozelám pestrým. Bohužel jsem je nikdy nepoužíval jako odpuzovače myší, takže toto vkládám jen jako tip, který pro svou dostupnost i nezávadnost mohou aplikovat mnozí z nás. Další výhodou těchto květin je, že se dají umístit přímo do voliéry a mohou tak esteticky upravit její ráz. Pro méně zasvěcené bylinkáře vkládám foto.

S pozdravem
L. Procházka"

I zde pro jistotu vložím foto, pro případné zájemce o praktikování této metody.

Zdravím
L. Procházka

Přílohy:

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 18. 10. 2010 04:35
►► [4] Ultrazvuk

Možno je to náhoda, ale ja tomu vôbuc neverým,Ja ich okolo voliér mám.

Přílohy:

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 18. 10. 2010 15:49
►► [5] Ultrazvuk

No, v tom případě to bude asi jen jedna z pověr, týkajících se chovatelství, nebo máte extrémně odolné myši :). Jak jsem psal výše, sám jsem tuto metodu nepraktikoval, slyšel jsem o ní a vložil ji sem, protože třeba mohla někomu pomoci. Jak ale vidím, afrikány budou plnit spíše funkci estetickou, než funkci plašiček myší :).

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 18. 10. 2010 16:50
►► [6] Ultrazvuk

Ahojky všem, fakt zajímavé téma. Moc by mě zajímalo, jak to s těmi afrikány je. No ale i kdyby neodpuzovali myši, tak jsou kolem klecí krásné. Moc se mi libí jak je má pan Makovický.

Pěkný večer Věra

P.S. Lukáši přeju vám všechno nejlepší k dnešnímu svátku :-)

autor: Věra Š. - vloženo: 18. 10. 2010 21:00
►► [7] Ultrazvuk

Dobrý deň pani Věro!
Ja ich nemám a tieto kvietky (Tagetes patula – aksamitník rozkladitý) na jeseň a cez zimu, kedy je hlavná invázia hlodavcov do voliér sa nedajú pestovať. Písal som o nich v diskusii "Ostatní - různé" v téme "Elektricke plasicky mysi": O tejto rastline viem, že je vhodná do ekologickej záhradky, odpudzuje hmyz a hubí burinu. Z koreňa minimálne trojmesačnej rastlinky sa vylučuje látka, ktorá ničí pôdne háďatká. Vysádza sa okolo cesnaku, paradajok, ruží a iných citlivých rastlín ale o účinnosti na myši a iné hlodavce som nevedel.

Zdraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 19. 10. 2010 06:53
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web