Partneři:

klíčky

Dobrý večer.
Môžem pridať do suchej vaj. zmesi sušene pšeničné klíčky? Pre AG,alebo je lepšie pšenicu zasadiť do črepníka a strihať zelené stebla.Môžem to vôbec dávat vtákom?

Dakujem.

autor: Peto - vloženo: 18. 10. 2010 17:34
►► [2] klíčky

Dobrý den Peter,
sušené pšeničné klíčky klidně můžete do vaječné míchanice přidat. Dávám je tam také. Dávám tam pšeničné klíčky, které kupuji ve zdravé výživě(viz. foto). Tak nějak předpokládám, že se ptáte právě na tyto klíčky. Otázka ale je, zda je Vaše AG budou takto konzumovat. Já jsem své guldy na ně musel uvykat.
Mimochodem, slovo črepník mi asi před dvěma lety pěkně zamotalo hlavu. Ačkoliv jsem na Slovensku poměrně dlouho žil, vůbec jsem netušil, co si mám pod slovem črepník představit. Bylo obsaženo v jednom emailu, který jsem obdržel od slovenského kolegy chovatele v jeho dotazu. V tom zmiňoval, že mu v črepníku hnízdí zebřičky pestré. Musel jsem tenkrát telefonovat kolegovi Marku Buranskému, aby mi sdělil, co to vlastně črepník je. A nešlo o nic jiného, než o nádobu, které se česky říká k v ě t i n á č :-). Od té doby jsem opět bohatší o jedno slovenské slovíčko, které jsem do té chvíli skutečně neznal. Snad jsem touto malou vsuvkou pomohl dalším českým chovatelům, kteří by si možná nad črepníkem lámali hlavu podobně, jako kdysi já :-)).

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 18. 10. 2010 18:41
►► [3] klíčky

Dobrý večer,Dakujem za odpoved a z črepníkom máte pravdu,je to kvetináč. Ale od toho zeleného krmiva sme trocha odbočili,či je to vhodné alebo nie. Dakujem.

autor: Peto - vloženo: 18. 10. 2010 20:16
►► [4] klíčky

Omlouvám se Vám Peter, skutečně jsem od tématu odbočil. Vzpomínka na to, jak jsem se pídil potom, co to črepník je odvedla mé myšlenky jinam.
Samozřejmě pšenici zasadit můžete a můžete části odstřihávat a podávat. Ale daleko lepší a méně pracné je nakličovat zrní a podávat čerstvé klíčky. Jen je nezbytné si nastudovat správný postup nakličování. Špatné naklíčení zrnin může způsobit ptactvu zdravotní potíže, nezřídka i úhyn.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 18. 10. 2010 20:32
►► [5] klíčky

Dobrý den,
takové sušené klíčky fakt exoti jedí? A kolik stojí takový pytlík klíčků?

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 18. 10. 2010 21:03
►► [6] klíčky

Dobry vecer,
take muzete psenici zasit a vypestovanou ji dat primo do klece i s kvetinacem. Pri delce stebla do dvaceti centimetru, idealne od desiti do patnacti ji moje duldy velmi ochotne prijimaji. Navic odpada problem s upevnovanim nastrihane psenice.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 10. 2010 22:30
►► [7] klíčky

Zdravím Věro,
tyto klíčky skutečně exoti konzumují. Já jsem musel své ptáky na klíčky chvíli uvykat, ale dnes je berou bez problému.
Pytlík těchto klíčků stojí něco kolem 10 Kč, možná trochu víc. Přesně to bohužel už nevím.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 20. 10. 2010 07:12
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web