Partneři:

Žako Kongo

Zdravím vas. Chcem sa opýtať, či ma niekto skúsenosti v takom probléme ako nastal u mňa. Mám dva páry žakov, nakoľko neharmonizujú ani jeden, dal som ich spolu,postupne do jednej ubikácie. Vtáci to vzali super, žiadne šarvátky.momentálne su spolu asi mesiac a nevidím súlad ani v jednej dvojici.Vtáci sú zhruba 5rokov starý.Z jedného páru mi samec dlhodobo navštevoval búdku, hrabal, ale samicaho nemala ani v päte. Ako dlho ich tak môžem nechať? Teploto v zime držím cez zimu na asi 10 stupňov, takže do toku v zime určite nepôjdu.Niekde som čítal o chovateľovy, ktorý choval viac párov pokope. Môže to byť pravda?Kedy ich rozdeliť, aby na jar nedošlo ku problémom? Za odpovede skúsených ďakujem.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 22. 10. 2010 22:02
►► [2] Žako Kongo

Dobry den ja jsem cetl v nejakem clanku, jak chovatel choval zaky v hejnu a odchovy se mu darily. Myslim ze ten clanek vysel v casopise Papousci.
Marek

autor: Marek P. - vloženo: 23. 10. 2010 21:33
►► [3] Žako Kongo

Dobrý den,

na úvod se jen zeptám, na jednu trošku hloupou otázku, ale předpokládám, že máte ke všem ptákům DNA testy? Jinak já bych se nebál je nechat pospolu až do začátku sezóny, pokud nepozorujete žádné šarvátky. Ptáci aspoň budou mít více času si na sebe zvyknout a případně se spárovat. Jak přes sezónu vám bohužel neporadím, nemám s takovýmto pokusem vůbec žádné zkušenosti a ani jsem o tomto chovateli, který choval žaky pohromadě neslyšel.

Přeji hodně štěstí
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 24. 10. 2010 00:48
►► [4] Žako Kongo

Vtáci samozrejme testy majú,ale počas obdobia,ktoré ich mám,vôbec nejavili záujem,jeden o druhého,preto som to riešil takto. Uvidíme ako to bude ďalej. Experimentovať určite nebudem a pri náznaku teritorialneho správania sa ich určite rozdelím. Nechám im viac času.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 24. 10. 2010 14:47
►► [5] Žako Kongo

P.S.Dnes som vzal napríklad polokrotkého samca na ruku a ten sa ma pokúšal krmiť a páriť.Samica,tá na ruku neide,je tiež polokrotká,pokúša sa tiež vyvrhovať stravu,no na seba ani nepozrú a ak náhodou,tak sa klofnú a je.Škoda je ,že teplotu okolo 20 až 22stupňou celzia im nemôžem vytvoriť.Žiať.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 24. 10. 2010 21:18
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web