Partneři:

Klíčky pro drobotinu

Ahoj vsem, nasel jsem nejake proso do kvetinace a cekam az vyklici, Jak maji byt klicky velke, abych je mohl davat zebrickam a pasovnikum? Cetl jsem ze nejlepsi jsou 1-2 mm. Jenze to se mi zda moc kratke. A mam po vykliceni dat do klece cely kvetinac nebo ty klicky mam nastrihat a podavat je? Co je lepsi?

Dekuju vsem za rady Marcel

autor: Marcel - vloženo: 25. 10. 2010 21:35
►► [2] Klíčky pro drobotinu

Dobrý den,
údaj 1-2 mm je myslím naprosto správný. Podle mnohých autorů jsou klíčky právě této délky pro malé exoty nejlepší. Já jsem kdysi také takto nechával klíčit proso a až klíčky vyrašily a měly potřebnou délku, dával jsem je ptactvu do klece, či voliéry i s nádobou. Stříhání tak malých klíčků by bylo asi pracné a pro ptactvo je to hračka i zábava. Navíc dle mého soudu si tak udržují přirozené instinkty a chování.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 26. 10. 2010 19:59
►► [3] Klíčky pro drobotinu

Dobry vecer,
jen doplnim, pozor na zeminu do ktere to budete davat. Nesmi obsahovat zadna prumyslova hnojiva, ty by mohly ptakum ublizit.
Rozhodne se priklanim k panu Lifartovi a podavam klicene zrno i s nadobou. Ptaci tak skonzumuji i jistou cast zeminy coz je pro ne velmi vhodne. Docela se mi libi zemina prodavana primo za timto ucelem: http://www.rajpapousku.cz/…0l-raselina/
Ale pouzivam i cistou raselinu bez chemickych uprav z bezneho obchodu.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 26. 10. 2010 21:27
►► [4] Klíčky pro drobotinu

Zdravím,
děkuji za doplnění. Tento důležitý faktor jsem naprosto zapomněl zmínit.
Odkaz na rajpapousku.cz mne opět poučil. Neměl jsem ani tušení o prodeji takové zeminy, v podstatě přímo určené pro ptactvo. Vzhledem k tomu, že mám momentálně ptactva poskrovnu, budu se snažit zeminu vyzkoušet. Díky za informaci.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 26. 10. 2010 21:47
►► [5] Klíčky pro drobotinu

ahoj, vsem dekuju za odpdoved. Tu zeminu jsem si hned objednal, kdyz je urcena primo ptakum. Ani neni moc draha. Jak prijde, tak hned zaseju :-).

zdravím Marcel

autor: Marcel - vloženo: 27. 10. 2010 17:59
►► [6] Klíčky pro drobotinu

Dobrý den,
zeminu jsem dnes zakoupil u pana Vašaty v jeho prodejním stánku na výstavě v Lysé nad Labem. Hned zítra chci zasít, ale zkusmo podám ptactvu hlínu jen tak do misek. Jsem zvědav, zda je nějak zaujme. Podle slov prodejce se v hlíně rádi malí exoti přehrabují. Ještě jednou děkuji za tip.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 28. 10. 2010 19:57
►► [7] Klíčky pro drobotinu

Do ceho budete proso nasivat? Porad premyslim do jake nadoby to dat, aby ji pak ptaci neprevrhli. Dekuju za odpoved Marcel

autor: Marcel - vloženo: 29. 10. 2010 15:32
►► [8] Klíčky pro drobotinu

Dobry vecer,
ja osobne davam do misek co jsou urceny pod truhliky. Ty sou dost velky. Ale to jen do volier. Do kleci davam do malych plastovych misek co jsou pod kvetinace. Ty jsou naopak dost lehke, ze ani pri mahipulaci kterou s nimi ptaci provadeji nehrozi ze by nekomu ublizily.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 29. 10. 2010 18:20
►► [9] Klíčky pro drobotinu

Zdravím, používám keramické misky. Buď takové, jaké přikládám na obrázku, anebo obdélníkového tvaru.

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 29. 10. 2010 19:33
►► [10] Klíčky pro drobotinu

ahoj, dekuju za rady. Mam moznost nasit i do misek pod kvetinac i do tech keramickych. Misky pod kvetinac vezmu mamce :-))).
Marcel

autor: Marcel - vloženo: 30. 10. 2010 10:04
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web