Partneři:

rozela černohlavá

Dobrý den,
nevíte někdo prosím, kolik stojí pár rozely černohlavé?

Děkuji Věra

Přílohy:

autor: Věra Š. - vloženo: 31. 10. 2010 11:43
►► [2] rozela černohlavá

Dobrý den,
nejsem si přesně jistý s cenou, ale v inzerci jsem viděl kolem 7000 za kus.
Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 31. 10. 2010 21:13
►► [3] rozela černohlavá

Dobrý den,

ceny papoušků už ani zdaleka nesleduji tak jako před pár lety, ale troufám si říci, že cena, kterou uvádí pan Škoda by měla být reálná. Pamatuji si tyto rozely za cenu snad ještě dvojnásobně vyšší. Tehdy pro mě byly opravdu nedostupné, ale jak se tak dívám, tak i jejich cena velmi rapidně klesla a i z těchto, dříve spíše unikátních ptáků se stávají ptáci zcela běžní. Samozřejmě cena chovného páru bude logicky vyšší, než cena lichých ptáků, ze kterých si pár sestavíte.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 01. 11. 2010 07:01
►► [4] rozela černohlavá

Dobý den,
děkuji za odpovědi. Ráda bych se chovu rozel černohlavých věnovala, třeba od příštího roku, tak jsem sondovala finanční možnosti.
Způsob chovu je dost podobný ostatním rozelém, nebo myslíte že bych si na něco měla víc dávat bacha?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 01. 11. 2010 17:16
►► [5] rozela černohlavá

Dobrý den, koupila jsem si roselu pestrou samečka. Měl by mít okolo 5-6 měsíců. Byl dost plachý a začala jsem se mu denně dost věnovat a docílila jsem toho, že mi přes klec začal zobat pamlsky z ruky, asi 3 dny to zkouším i v kleci a pomaloučku začíná mi k ruce jít a zobat pamlsek. Chci se zeptat, jak dlouho může trvat než mi třeba sedne na ruku? a navíc... když mu zkouším dávat ruku pod něj tak se tak zvláštně dívá že se až začnu bát aby mě neštípl :-) přejde ten strach i mě? :-))) jsem těžkej amatér, ale tak mi přirostl k srdci, že je to můj velký kamarád a jeho zpěv je pro mě hudba :-) Díky Iva

autor: Iva Kalinová - vloženo: 03. 11. 2010 11:47
►► [6] rozela černohlavá

Dobrý den paní Kalinová,
Ze své zkušenosti mohu říct, že přivykání papouška (pokud nebyl ručně dokrmený) je spíš běh na dlouhou trať. Samozřejmě záleží na povaze toho kterého jedince. My jsme si pořídili roselu penanta, už s námi bydlí druhý rok ale stále se nenechá pohladit. Zatím jsem docílila toho, že si přiletí pro pamlsek z ruky i když je puštěný v pokoji, nebo když má moc dobrou náladu přicupitá po křesle a zkouší ozobávat lem trička, ale když se pohnu okamžitě uletí. A s tím štípáním - pravděpodobně vás štípne, ne proto aby vám ublížil, ale ze zvědavosti. Klovne a čeká co to udělá. Chce zkusit jak budete reagovat. Lidi nové věci osahávají rukama, papoušci zobákem. Náš Pepík už mě taky párkrát klovnul, ale většinou to skoro nebolí, je lepší moc necuknout ať papouška nepoplašíte.
Zkuste se podívat na www.milanbartl.cz. Pan Bartl je zkušený chovatel papoušků na svých stránkách má i on-line poradnu, kde se o ochočování dozvíte mnohem víc. Nebo si zde můžete objednat knížky, které se této problematice věnují.
Přeji hodně úspěchů a trpělivosti L. Možná

autor: Lenka Možná - vloženo: 03. 11. 2010 16:26
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web