Partneři:

Snovači

Dobry den,
precetl jsem si nejake články o snovačích a dost me zaujaly. Chtel bych se zeptat jestli se u nás snovač ohnivý a napoleonův chova v bednovych klecích a v jak velkych? Taky bych se chtel zeptat na cenu snovačů. Kolik stoji snovač ohnivý a napoleonův?

Dekuju Marcel

autor: Marcel - vloženo: 31. 10. 2010 14:32
►► [2] Snovači

Dobrý den,
s chovem snovačů v bednových klecích nemám zkušenosti. Sám je mám ve voliéře 5x2 metry a řekl bych, že by se neztratili i ve větších voliérách. Ale je možné, že je někdo má i v kleci. Cenově se nechají sehnat kolem 1200 za pár, ale je problém sehnat samice.
Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 31. 10. 2010 20:54
►► [3] Snovači

Dobrý den Marceli,
hned na úvod přiznávám, že také nemám informace o možnosti chovu snovačů v bednových klecích. Prošel jsem nějakou literaturu i webové stránky a takovou informaci jsem nenalezl, ačkoliv je možné, že jsou dnes již takto chování.
Pokud jste jej již nečetl, dovolím si doporučit článek pana Malinského, který se chovem snovačů zabývá už mnoho let - http://ifauna.cz/…ierach/4973/
Když si prohlédnete fotografie, které u článku jsou, sám si asi uvědomíte, že pro takové ptáky je voliéra lepší. A určitě by jste sám sebe nechtěl ochudit o tak krásná hnízda, jaká snovači staví. Kdybych měl podmínky, nějaké snovače bych si také pořídil.
Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 01. 11. 2010 18:12
►► [4] Snovači

Dobrý večer!
Asi pred 25. rokmi snovače ohnivé a oranžové boli ponúkané na výstave ORNITA v Bratislave, kde si ich ľudia kupovali do klietok ako zaujímavé farebné vtáčiky. Na odbyt išli všetky samce v svadobnom šate. Určite sa dajú pár mesiacov chovať v klietke. Dlhší chov však je na úkor ich pekného svadobného operenia, ktorý zmizne a bez prístupu slnečného svetla a vhodného kŕmenia už nikdy nebudú samce vo svojom svadobnom operení. To je ale chov jedinca.
Chov vo voliérach za účelom odchovu mladých je spojený s ťažkosťami, nakoľko samec sa chová s viacerými samičkami a samotné samičky sa ťažko určujú ku ktorému druhu patria. Asi pred 15-timi rokmi som sa zhováral s chovateľom, ktorý vystavoval ich hniezda tiež na výstave ORNITA ale odchov nedosiahol. Ich chov vo veľkých voliérach je podmienený aj ich agresivitou v hniezdom období.

http://www.ploceidae.eu/index.html

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 01. 11. 2010 20:18
►► [5] Snovači

Ahoj vsem a dekuju za rady a odkazi. Myslel jsem ze chov bude jednodussi a ze treba neco odchovam v bednovych klecich. Mensi volieru mam taky, ale ta je ve sklepe a kdyz se tu psalo o slunku tak to tam nikdy neni :-(. Asi zatim musim na snovace zapomenout. Jeste se chcu zeptat jestli budou v nejakem clanku popsani tu na webu? Zdravim Marcel

autor: Marcel - vloženo: 01. 11. 2010 20:51
►► [6] Snovači

Zdravím Marceli,
článek o snovačích zatím nechystám, nemám dostatek fotografií, což je stálá bolest. Bohužel ani v Lysé nad Labem jsme snovače nenafotili, respektive ano, ale fotky nevyšly. Jakmile ale nějaké seženu, určitě se zde na stránkách pár řádků o snovačích objeví.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 03. 11. 2010 20:16
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web