Partneři:

Drevené uhlie a vitamíny.

Čo je na tom pravdy, že drevené uhlie absorbuje vitamíny pred tým, než sú adsorbované do vtáčieho tela? Čiže sa potom vylúči aj s dreveným uhlím? Je potom napríklad pri pridávaní B-vitamínu súčasne s dreveným uhlím nedostatok B vitamínu v tele amadín Gouldovej a aj preto dochádza ku krúteniu hlavy prípadne ochrnutiu nôh?

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 03. 11. 2010 12:08
►► [2] Drevené uhlie a vitamíny.

Dobrý den,tuto otázku jsem řešila před časem s veterinářem u svého psa, ale podstata je stejná. Dřevěné uhlí funguje jako střevní absorbent, který na sebe naváže jak špatné látky (např. bakterie při průjmu) tak i všechny ostatní tedy i vitamíny a ty pak odcházejí z těla trusem ven. Proto se nedoporučuje podávat uhlí zároveň s vitamíny nebo léčivy, jelikož uhlí výrazně snižuje jejich účinnost.
Já osobně uhlí dávám jednou za 14 dní, v létě když dávám víc 'měkké' stravy tak 1x za týden a v tento a následující den vitamíny nepodávám.
S pozdravem L. Možná

autor: Lenka Možná - vloženo: 03. 11. 2010 15:47
►► [3] Drevené uhlie a vitamíny.

Dobrý deň, ja som to na nejakom zahraničnom diskusnom fóre čítal v súvislosti ochrnutia nôh u amadín Gouldovej a preto som sa spýtal.
Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 04. 11. 2010 05:03
►► [4] Drevené uhlie a vitamíny.

Dobry den,
dekuji panu Makovickemu za zalozeni tematu a pani Mozne za informaci. Tato informace je pro mne nova a velmi zajimava.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 04. 11. 2010 12:34
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web