Partneři:

nový druh papouska - papoušek lysý

dobrý den v Amazonii objevili novy druh papouška, papouska lyseho. Mam to tady z toho clanku - http://www.novinky.cz/…vocichu.html
Dal jsem to sem pro zajimavost tak to treba nebude vadit :-)
Marek

Přílohy:

autor: Marek P. - vloženo: 03. 11. 2010 20:25
►► [2] nový druh papouska - papoušek lysý

Opis tohto nového druhu Pionopsitta aurantiocephala bol prvý krát zverejnený v r. 2002. http://translate.googleusercontent.com/translate_c?…(2002)119%255B0815:DOANSO%255D2.0.CO%253B2&prev=/search%3Fq%3DPionopsitta%2Baurantiocephala%26hl%3Dsk%26rls%3Dcom.microsoft:sk:IE-ContextMenu%26rlz%3D1I7SKPB_sk%26prmd%3Div&rurl=translate.google.sk&twu=1&usg=ALkJrhhGjSqOd8c2kciGMwNB_1mWzg8Pgg
Tiež na Filipínach na malom ostrove Camiguin bol objavený lorík nektárový (Loriculus camiguinensis) Tello, Degner, Bates,JM & Willard, 2006. Tento ostrov, Camiguin, je jeden z najmenších filipínskych ostrovov, ktorých je tam 7000. Camiguin má len 265 km2.

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 03. 11. 2010 20:55
►► [3] nový druh papouska - papoušek lysý

Tu je obrázok loríka nektárového (Loriculus camiguinensis) Tello, Degner, Bates,JM & Willard, 2006.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 04. 11. 2010 09:33
►► [4] nový druh papouska - papoušek lysý

Je papoušek lysý už v evropských chovech, nebo se zatím v zajetí nechová?
Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 11. 2010 20:20
►► [5] nový druh papouska - papoušek lysý

Ja si mislim ze asi nikde nechova. Marek

autor: Marek P. - vloženo: 10. 11. 2010 20:23
►► [6] nový druh papouska - papoušek lysý

Dobrý deň! Či je tento druh papagája chovaný v zajatí neviem. To by chcelo podrobnú štúdiu v angličtine (breeding Bald Parrot)a tiež zistiť,nakoľko jeho počet je klesajúci, či nebol začatý program na jeho záchranu. Mňa skôr napadá myšlienka či je jeho hlava počas celého života lysá alebo napr. u mladých a v niektorých fázach ako je mimohniezdne obdobie či sa neoperí aspoň sčasti. Napadlo ma to v súvislosti s druhom Coracopsis vasa u ktorého sa holohlavosť objavuje hlavne u samíc v období rozmnožovania ale tiež operenie mladých na hlavách je redukované. U tohoto druhu počas reprodukčného cyklu koža zožlkne a práve preto ma to napadlo.
Musíme si tiež uvedomiť, že papagáj lysý je známy už viac rokov ale považoval sa za mladého jedinca Tricha orlieho - Psittrichas fulgidus.
Tu je informačná príručka http://translate.google.sk/translate?…
Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 11. 11. 2010 09:47
►► [7] nový druh papouska - papoušek lysý

Dobry den no je to zajimave a nikde jsem se taky nedocetl jestli ma tu hlavou lysou celou dobu, nebo jak to je. Kamarad ma nazor ze je lysa porad a proto ma takove jmeno. Zkousim najit aji dalsi clanky abych se docetl vice, ale zas tak moc jich neni. :-/

autor: Marek P. - vloženo: 11. 11. 2010 21:41
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web