Partneři:

astrild černolící

Ahojky, teď jsem dávala fotky k papouškářům, tak přidám i něco sem. Astrild černolící. Takového jsem na vlasntí oči ještě nikdy neviděla. Vlastně i na fotkách jsem ho viděla až teprve teď. Není to krása? Stejně jako u papoušků jenom polituju, že se u nás asi nechovají vůbec. :-)
Věra

Přílohy:


autor: Věra Š. - vloženo: 07. 11. 2010 15:06
►► [2] astrild černolící

Dobrý večer!
To je Estrilda nigriloris alebo Estrilda atricapilla? Keby ste upresnila latinský názov. Nakoľko druhá fotka je z http://vogel.webnode.cz/…di/estrilda/ a tam je pod názvom Astrild černohlavý - ESTRILDA ATRICAPILLA. V Avibase je http://avibase.bsc-eoc.org/species.jsp?…, čiže astrild černobrvý alebo iné synonymá aj astrild černolíci. Ale podľa článku http://www.ifauna.cz/…iloris/4663/ je iné jeho vyobrazenie.
Ja osobne by som podľa fotiek považoval tento druh za astrildu červenobruchú, česky astrild rudobřichý - Estrilda erythronotos.

Zdraví V. Makovický


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 11. 2010 20:31
►► [3] astrild černolící

Dobrý večer,
podle biolib.cz by mělo jít o estrilda charmosyna astrild běločelý, nebo taky astrild černolící http://www.biolib.cz/…xon/id29064/
Pěkný večer Věra


autor: Věra Š. - vloženo: 07. 11. 2010 20:57
►► [4] astrild černolící

Tak potom je dobre si prečítať článok http://www.ifauna.cz/…mosyna/2726/
Na základe ktorého sa môže jednať aj o poddruh astrilda rudobřichého. Tam sa vyskytujú formy kiwanukae, alebo formy delamerei. Niektoré druhy sú chovateľom dobre známe ale ich zatriedenie z poddruhov na samostatné druhy sú postupné a preto ja vidiac obrázky zaujalo ma to nakoľko automaticky som si myslel, že je to astrild červenobruchý. U astrilda bieločelého južného (Estrilda charmosyna kiwanukae) je sfarbenie tmavšie a je potom veľmi podobný astrildovi červenobruchému. Astrildy bieločelé oproti astrildom červenobruchým sú náchylnejší k invázii tracheobrontichíde a aj občas k aspergilomykóze.

Pekný večer aj Vám praje V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 11. 2010 21:06
►► [5] astrild černolící

Dobrý den,
já se s váma nepřu o jaký druh jde. V astrildech se fakt vůbec nevyznám jenom se mi tenhle líbil. Proto jsem se dal fotky s pojmenováním jak jsem to našla na biolib.cz.

Pěkný den Věra


autor: Věra Š. - vloženo: 08. 11. 2010 17:46
►► [6] astrild černolící

Dobrý deň pani Věro!
Ja som v podstate rád, že ste dala tie fotky nakoľko som si ozrejmil aký je druh astrild čiernolíci a bieločelý. Vytiahol som z poličky aj knihu Astrildovití pěvci aby som zistil oddelenie jednotlivých poddruhov na samostatné druhy. Ďakujem Vám za tento impulz.

Pozdravuje Vladimír Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 08. 11. 2010 18:00
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web