Partneři:

Ocot v chove

Dobrý večer dovoľte jednu otázku. V exote 4/2002 som sa dočítal, že ocot je v chove vtákov veľmi potrebný. Preto by som sa chcel opýtať niekoho kto s ním má aké skúsenosti a v akom pomere ho podáva do vody vtákom? Ďakujem za odpovede Jaro.


autor: Jaroslav Péter - vloženo: 14. 11. 2010 17:28
►► [2] Ocot v chove

Dobrý večer! Ocot som dával do vody a to asi 2-3 kvapky na 1/2 litra vody, keď ešte neboli prípravky ako Acidomid a pod. Je ale dôležité prečo sa pridáva do vody a v akom období chovu. V teplých letných dňoch pre obmedzenie množenia baktérií je vhodné ho podávať. To ale tiež keď nemáte možnosť výmeny vody. Pri znáške vajec pre väčšiu potrebu vápnika u samičiek sa neodporúča podávať.
V súčasnosti ja používam ocot s čistiacim prostriedkom na kuchynský riad pri umývaní napájačiek a kúpelničiek. Používam ho aj na odstraňovanie vodného kameňa.

Zdraví V. Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 14. 11. 2010 17:55
►► [3] Ocot v chove

Dobry den,
vyuziti octu na cisteni napajecek a koupelnicek je neocenitelne.
Jak uz pan makovicky nastinil, vyuziti octu nebo jinych kyselych slozek, osobne take pouzivam acidomid, ma sva omezeni.
Vapnik ma ph zasadite, ocet ma pk kysele. Pokud se tyto latky potakji, vzamene se vyrusi a vznika ph neutralni. Bohuzel, vapnik je znehodnocen.
S pozdravem Smidla.


autor: Miloš Haška - vloženo: 14. 11. 2010 18:26
►► [4] Ocot v chove

Dobrý den,
podtrhuji slova předešlých přispěvatelů a připojím se jen poznatkem o jednom konkrétním výrobku. Velmi se mi osvědčil přípravek Forticoat NL. Sám nevím, proč jsem jej začal upřednostňovat před Acidomidem. Velmi pravděpodobně právě pro jeho "octovější" vůni. Ale vůbec nechci tvrdit, že je lepší než Acidomid. Jen jsem si zvykl používat Forticoat :-).
Výrobce o svém přípravku sděluje - cituji.
"Doplňkové krmivo FORTICOAT NL je určen do pitné vody pro selata, drůbež , králíky, holuby, kožešinová zvířata, okrasné ptáky a domácí zvířata jako prostředek k podpoře trávení a ochraně před vznikem zažívacích problémů nebo pro jejich zmírnění a ke zvýšení hygieny napáječek. Aplikace je zvláště vhodná v období stresu (přesuny, výstavy, změna krmiva, vysoké a nízké teploty, apod.)"

Zdravím M. Lifart

Přílohy:


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 14. 11. 2010 20:48
►► [5] Ocot v chove

Dobrý deň! Je dôležité na čo chce používať chovateľ jednotlivé preparáty. Myslím si, že napr. na kokcidiózu je najlepší Sulfacox. http://www.ifauna.cz/…-re-sulfacox

Zdraví V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 15. 11. 2010 05:11
►► [6] Ocot v chove

Dobrý den,
je však dobré a nezbytné podotknout jednu skutečnost. Zatímco přípravky Acidomid a Forticoat NL jsou minerální přípravky, doplňky stravy, které mají mimo jiné preventivní účinky. Tyto mají nemocem, jako je například kokcidióza předcházet a bránit jejich vzniku. Zatímco přípravek Sulfacox je lék na předpis, který léčí následky nemoci.
Nezmínili jsme zde možnost využití jablečného octa v chovu, který lze taktéž použít a je chovateli často využíván. Nakonec už Hipokrates o jeho léčebných a preventivních účincích věděl a v léčbě svých pacientů jej využíval. Vždy je lépe nemocem předcházet, než pak řešit jejich následky.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 15. 11. 2010 11:54
►► [7] Ocot v chove

Dobrý deň! To je pre mňa prekvapením, že Sulfacox je len na predpis. Ja ho mám ale to sme si rozdelili viacerí chovatelia. Je v ponuke napr. http://apatyka.weblekarna.cz/shop.php?…

Pozdravuje V. Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 15. 11. 2010 13:28
►► [8] Ocot v chove

Zdravím pane Makovický,
já jsem si Sulfacox vždy pořizoval přímo u veterinárního lékaře, takže jsem předpis nikdy nepotřeboval. Vycházím ale z tohoto odkazu http://www.lekarna.cz/…-sol-1000ml/ a ze sdělení kolegy chovatele, který pro Sulfacox šel do kamenné lékárny, respektive lékárny, která se mimo jiné zaobírá i prodejem veterinárních léčiv a bez předpisu mu přípravek nebyl vydán. Jeho zkušenost je cca rok a půl stará, tak je možné, že se ledacos změnilo. Od té doby si stejná jako já Sulfacox kupuje přímo u veterinárního lékaře.
Mimochodem, i v odkazu který jste zde zanechal je v horní části toto upozornění - " Toto je demonstrační internetová lékárna pro zájemce o e-shop z řad l é k á r n í k ů. Objednávky jsou fiktivní a nemohou být vyřízeny."

Zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 15. 11. 2010 13:37
►► [9] Ocot v chove

Zdravím pán Lifart!
Ja som sa nespýtal môjho známeho čo mám od neho Sulfacox a teda práve preto som prekvapený. Možno mal predpis alebo ho kupoval u veterinárneho lekára. O kúpe sme sa dohodli pri ceste v októbri z burzy v Přerove. Je ale aj Sulfacox T, ktorý sa používa viac na dezinfekciu chovateľských zariadení ako aj pre králiky a iné kožušinové zvieratá. To sa píše: "Otázka : Dobry den, chcel by som sa spytať či existuje prípravok na ničenie mikroorganizmov v klietke ktoré spôsobujú kokcidiozu. Dakujem za odpoved
Odpoveď : Dobrý deň, áno prípravky na dezinfekciu klietok pri kokcidióze existujú, sú na vet. predpis, nie voľnopredajné- napr. Sulfadimidím, Sulfacox T...," v diskusii http://www.casopischovatel.sk/vetradi.php?…
Ten odkaz som si nevšimol v linku čo som uverejnil v predchádzajúcom príspevku a ďakujem za upozornenie naň.
Čiže ja netvrdím, že je nie len na lekársky predpis

Srdečne pozdravuje V. Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 15. 11. 2010 14:14
►► [10] Ocot v chove

Ještě jednou dobrý den pane Makovický,
já nechci aby to vyznělo, že se o to přeme. Naopak, jedině debatou se dobereme výsledku. Vždyť nakonec ani já nemůžu 100 % tvrdit, že mám pravdu. Ale přiznávám, že by mne výdej bez předpisu překvapil. Ale ať je stav takový či onaký, důležité hlavně je, kde si léčiva pořizujeme. A protože jsem několikrát viděl jejich prodej na burzách exotického ptactva, bez předpisu, bez řádné konzultace s odborníkem, jak se má přípravek správně podávat - pak se domnívám, že je skutečně nejvhodnější navštívit veterinárního lékaře. U léků pořízených takto pokoutně bych měl pochybnosti nejen o jejich účinnosti, ale měl bych obavu zda nejsou i zdraví škodlivé. Trochu mi to připomíná neustálou snahu mnoha lidí shánět na internetu bez předpisu léky na hubnutí, popřípadě léky, které napomáhají odvykání kouření.
Takže za sebe doporučuji jen pořizování u veterinárního lékaře, případně v lékárně na předpis a po řádné konzultaci s veterinárním lékařem - specialistou.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 15. 11. 2010 14:32
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web