Partneři:

Velikost klece = ? počet párů

Dobrý den,
pořídil jsem si na zasklenou lodžii bednovou volieru o velikosti 90x40x100(šxhxv). Chci si do ní koupit zebřičky, chůvičky, andulky nebo jiné drobné ptáčky. Prosím o radu kolik párů si do této volierky mohu pořídit a jestli je možné nakombinovat třeba 2 páry zebřiček + 1 pár kanárů nebo andulek. Předem děkuji.

autor: Jiří Jirovský - vloženo: 19. 11. 2010 16:23
►► [2] Velikost klece = ? počet párů

Dobrý večer!
Vami uvedené rozmery zodpovedajú klietke pre jeden pár zebričiek alebo maximálne 2 páry anduliek. Kanáriky sa najlepšie odchovávajú v menších klietkach po páre alebo samostatne samička ku ktorej sa pripustí samček. Klietka s uvedenými rozmermi by bola vhodná ako preletovačka pre mladé kanáriky. Kombinácia dvoch párov zebričiek sa už v minulosti na tejto webovej stránke preberala. Pestúnky japonské sa nedajú chovať viac párov po hromade nakoľko sa nasťahujú do jednej búdky. Nespomenul ste či vôbec chcete odchovávať.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 19. 11. 2010 16:44
►► [3] Velikost klece = ? počet párů

Pane Makovicky ta klec mi pripada dost velika. Myslite ze by tam moh byt jenom jeden par zebricek? Ja bych tam treba zkusil dat aj dva, mista je tam dost. A co treba guldy, tech by tam nemohlo byt vice paru?
dekuju Marcel

autor: Marcel - vloženo: 22. 11. 2010 20:39
►► [4] Velikost klece = ? počet párů

Mě taky připadá ta velikost pro jeden pár zebřiček až moc velká. Rád bych k zebřičkám ještě nějaké další ptáky. Nedávno jsem se dočetl o Aymarách pruhovaných, prý se velice dobře snáší se zebříčkami.Myslíte, že to bude dobrá volba? Voliera bednového typu bude na zasklené lodžii, kde nemrzne.
Děkuji,
Jiří

autor: Jiří Jirovský - vloženo: 22. 11. 2010 22:13
►► [5] Velikost klece = ? počet párů

Dobry vecer,
zasadni otazka stale zni, budete tam ptaky jen chovat, nebo i odchovavat? Pokud odpovite chovat, muze tam byt treba i vice paru, ne vic jak tri. A i to bude vyzadovat zvysenou udrzbu a cisteni. Pokud odpovite odchovavat, drzte se radeji jednoho paru. Mohlo by se to stat nezvladatelne co se cistoty tyce.
Nejvhodnesji by bylo rozdelit dany prostor na dva a v kazdem chovat jeden par.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 23. 11. 2010 00:26
►► [6] Velikost klece = ? počet párů

Dobrý den,
děkuji za rady, ptáky bych chtěl spíše chovat než ve větší míře odchovávat. Jsem rozhodnutý k páru zebřiček pořídit pár aymar pruhovaných. Pokud se ukáže tato kombinace nezvladatelná nebude problém pořídit voliéru ještě jednu ;-)
S pozdravem,
Jiří

autor: Jiří Jirovský - vloženo: 23. 11. 2010 10:24
►► [7] Velikost klece = ? počet párů

Dobry den,
tak to je idealni reseni, poridi se nova volierka a do ni se take pridaji novi ptaci a hned je o duvod vic poridit dalsi volierku ;) Takhle to vetsinou zacina. Tedy celozivotni laska ke zviratum ;)
Preju hodne uspechu v chovu.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 23. 11. 2010 11:48
►► [8] Velikost klece = ? počet párů

Dobrý večer,Také přeji mnoho chovatelských úspěchů. Rád bych se ale zeptal ,jestli víte jaká teplota bude v zasklené lodžii když budou venku mrazy.Podle toho bych vybíral druhy ptáků.

autor: Jiří Skácel - vloženo: 23. 11. 2010 17:07
►► [9] Velikost klece = ? počet párů

Dobrý večer,
teplota se při větších mrazech pohybuje kolem 0 maximálně -3 stupně pod nulou. Je to problém? Je to celozasklená lodžie ve zvýšeném přízemí paneláku.

autor: Jiří Jirovský - vloženo: 23. 11. 2010 17:41
►► [10] Velikost klece = ? počet párů

Dobrý den, problém to nebude pro andulky nebo neofemy tyrkysové.Zebřičky jen od chovatele co je má celoročně venku. Já také chovám ptactvo v zasklené lodžii,Je to taky panelák 3 patro. Mám dvojité sklo a stěny obložené polystyrénem . Teplota nejnižší +4.

autor: Jiří Skácel - vloženo: 24. 11. 2010 16:35
►► [11] Velikost klece = ? počet párů

Dobré odpoledne,
zebřičky jsou z venkovní voliéry, takže to nebude problém, ale nebude to problém pro aymary?

autor: Jiří Jirovský - vloženo: 24. 11. 2010 16:44
►► [12] Velikost klece = ? počet párů

Dobré odpoledne, aymary jsem nikdy nechoval. Co píše odborná literatůra?

autor: Jiří Skácel - vloženo: 24. 11. 2010 17:07
►► [13] Velikost klece = ? počet párů

Zdravím,teď právě čtu : aymara potřebuje v zimě +10 a nemá být v kleci s agresivními druhy což se nedá říci o zebřičkách.

autor: Jiří Skácel - vloženo: 24. 11. 2010 17:15
►► [14] Velikost klece = ? počet párů

V odborné literatůře jsem nehledal, zatím jen na internetu. Tam jsem nalezl, že lze chovat aymary v zimě ve voliéře bez přitápění i informaci rozdílnou, že teplota by se měla pohybovat kolem 10 stupňů.

autor: Jiří Jirovský - vloženo: 24. 11. 2010 17:16
►► [15] Velikost klece = ? počet párů

No to mě mrzí...tak asi k zebřičkám pořídím andulku a bude to ;-)

autor: Jiří Jirovský - vloženo: 24. 11. 2010 19:49
►► [16] Velikost klece = ? počet párů

Dobrý deň!
Ako vidím, že ste pevne rozhodnutý pre chov zebričiek. Chovatelia zebričiek pokiaľ viem ich chovajú väčšinou v klietkach dlhých 50-70cm po pároch a mladé premiestňujú do preletovačiek a volierok. Výstavné andulky sa väčšinou tiež chovajú po pároch v klietkach.
Pre chov Aymar je dobrá web stránka http://aymary.wz.cz/members.htm.

Zdraví V.M.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 11. 2010 11:46
►► [17] Velikost klece = ? počet párů

Dobrý večer, zebry a andulky to nebude dobré. Samička andulky bude rušit zebřičky / často vyhazují zebrám mladé z budky./ Vlastní zkušenost. Pozdě jsem zjistil , že na to upozorňuje i odborná literatura.

autor: Jiří Skácel - vloženo: 25. 11. 2010 19:43
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web