Partneři:

astrild vlnkovany mutace

Davam sem dve fotky. Ta prvni je astrild vlnkovany. Ta druha to je asi jeho mutace. Nevite nekdo o jakou mutaci jde?
Diky Marcel

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 21. 11. 2010 11:00
►► [2] astrild vlnkovany mutace

Dobrý den,
fotka vlevo je určitě astrild vlnkovaný, ale o fotce vpravo se domnívám, že nejde o mutaci astrilda vlnkovaného, ale o fotografii jiného druhu astrilda, konkrétně o astrilda šedého. Oba druhy jsou si velmi podobné a může dojít k zmýlení. Pevně věřím, že se ani já ve svém příspěvku nemýlím.

Zdravím M. L.

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 21. 11. 2010 12:31
►► [3] astrild vlnkovany mutace

Dobrý den.
Fotografie vpravo je skutečně Astrild šedý a vlevo je Astrild vlnkovaný.Dokonce to jsou oba samci.
S pozdravem T. Palasman

Přílohy:

autor: Tomas Palasman - vloženo: 21. 11. 2010 17:31
►► [4] astrild vlnkovany mutace

Dobry den,
tak to jsem to pekne popletl ale :-))). Myslel jsem ze je to mutace. Dekuju za opravu a odpovedi.
Jeste se zeptam jestli existuji nejake mutace u astrilda vlnkovaneho?

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 21. 11. 2010 18:29
►► [5] astrild vlnkovany mutace

Dobrý deň!
Hawkesbury finch club uvádza plavú mutáciu u astrilda vlnkovaného http://www.hawkesburyfinchclub.com/sthelenas.html. http://astrildoviti-pevci.blueforum.cz/7445/tema/9093/

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 22. 11. 2010 06:04
►► [6] astrild vlnkovany mutace

Dekuju pane Makovicky. Jeste jsem nasel v knizce ze existuje mutace se zlutym zobakem ale nenasel jsem zadnou fotku abych ju sem dal.

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 22. 11. 2010 20:35
►► [7] astrild vlnkovany mutace

Dobrý deň!
Ešte dodám, že pri takom množstve poddruhov je intenzita sfarbenia odlišná a nemusí sa jednať o mutáciu ale o iný poddruh. Introdukciou sa druh stretáva s novými druhmi a preto je aj možnosť krížencov. O mutácii sa dá hovoriť vtedy, keď je geneticky zakotvená a následne uznaná oficiálne C.O.M. Preto vyšľachtenie mutácie trvá viac rokov, je to systematická a náročná práca. Pre udržanie mutácie je dôležité veľké množstvo jedincov. Sú rôzne vlastnosti mutačných vtákov a preto niektoré mutácie v priebehu rokov aj zanikajú.

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 11. 2010 09:00
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web