Partneři:

burzy

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mohu očekávat od burzy v Týništi v měsíci prosinci, jelikož mám burzu daleko od domoviny chystám se jí navštivit poprvé, dále bych se chtěl zeptat kdy je nejvhodnějši doba (myslim měsíce) na nákup drobotiny - počet druhů, prodávajících chovatelů atd. A budu rád když někdo ztratí chvilku ze svého času a popíše mi zboží jaké se tam dá sehnat popřípadě kdy.

autor: Albert - vloženo: 01. 12. 2010 12:49
►► [2] burzy

Dobrý den,
těžko se dá předpovídat, co od této burzy čekat v prosinci. Párkrát jsem ji v tomto měsíci navštívil a obecně se dá říci, že je co do návštěvnosti, ale i prodeje ptactva slabší. Mnozí chovatelé v tomto měsíci berou burzu jako možnost k setkání se s přáteli, jako možnost popřát si vzájemně do Nového roku. Návštěvnost může silně ovlivnit i počasí. Pochybuji, že by v takovém počasí, jako dnes panovalo skoro po celé naší republice dnes, někdo vyjížděl na burzu.
Nejvhodnější doba k nákupu astrildovitých bývá na jaře a na podzim. Na jaře prodávají své odchovy chovatelé, kteří provozují odchov v zimních měsících, na podzim ti, kteří provozují odchovy ve voliérách. Ptáky lze samozřejmě pořídit i mimo období, které jsem zde napsal. Jen v toto období bývá nejvíce odchovů.
Zastoupené druhy a počet prodávajících chovatelů si nedovolím ani odhadovat. Jednak to není zcela možné a jednak je to na každé burze jinak. Běžnější druhy astrildovitých (např.zebřičky pestré, astrildi rákosní, pásovníci, rýžovníci) bývají na burzách k dostání pravidelně.
Co se týče zboží, předpokládám, že je dotaz směřován ke krmivům, popřípadě jiným chovatelským potřebám. Pokud ano, mohu Vás ujistit, že Vás v tomto ohledu burza v Týništi n/Orlicí plně uspokojí. Vypisovat všechen sortiment, který je tam k mání by nemělo smysl a zřejmě by to bylo i nad mé síly, nicméně se nemusíte obávat, že byste něco nesehnal. Od běžných krmiv až třeba po klece, či hnízdní budky, je na této burze pravidelně k dostání vše, co chovatel potřebuje.
Na závěr si dovolím vložit odkaz na stručný článek, který jsem o této burze napsal - http://www.amadina-gouldove.com/tyniste.html

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 01. 12. 2010 20:22
►► [3] burzy

Děkuji za vyčerpavající odpověď, na uvedený odkaz jsme koukal již dříve a vzhledem k Vaší odpovědi a nepřízni počasí nechám výlet na burzu asi na měsíc duben. Má další otázka vůči burzám je ohledně té v Jablonci nad Nisou, nemá někdo nějakou informaci o této burze.

autor: Albert - vloženo: 02. 12. 2010 17:38
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web