Partneři:

Chov na půdě

Dobrý den,
chtěla bych se poradit o jedné věci. Máme v půdních prostorech docela dost místa. Povodně měl být v tomhle prostoru vystavěný byt, ale sestra se vdala a odstěhovala jinam, tak je půdní prostor prázdný. Je tam ale vytápění a hlavně čisto.
Uvažuju o tom, že bych si tam udělala dvě nebo tři voliéry s drobotinou. Ale trápí mě jedna věc. Můžou být v takovém prostoru ptáci celoročně? Můžou žít jenom při umělém osvětlení bez slunečních paprsků? Teplo tam bude dost, je tam i v zimních měsících teplota kolem 20° C, ale ráda bych znala nějaké zkušenosti chovatelů na život bez přímých slunečních paprsků.
Děkuju všem za rady.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 04. 12. 2010 18:05
►► [2] Chov na půdě

Dobry vecer,
ja osobne provozuji chov v pudnich prostorach. Deje se tak treti sezonu. K nahrade slunecnich paprsku zajistuji arcadila zarivky.
Pokud se na to cele podivate z jineho pohledu. Jen malo kdo ma moznost ptaky pustit do venkovnich volier. ne kazdy ma okna a voliery tak, aby nap taky dopadal slunecni svit. Pres okno samotne to dulezite zareni stejne nepronikne. Takze at tak nebo tak, stejne musite zapasit s nahradou slunecniho svitu.
Nejvetsim problemem jsou letni vedra. Ja mam izloaci 20cm mineralni vatu. I presto tam teplota stoupa k 27 stupnum celsia.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 04. 12. 2010 19:58
►► [3] Chov na půdě

Dobrý den,
naprosto souhlasím s tím, co napsal Smidla. Já sice chov v půdních prostorách neprovozuji, ale u několika chovatelů jsem viděl, že to naprosto skvěle funguje. Je tam opravdu paralela s chovem v bytových prostorech. Vždyť v paneláku, pokud se v horkých letních dnech rozpálí, je podobné vedro, jako už zmiňoval Smidla.
Ptáci, zvláště ti astrildovití povětšinou takové teploty snáší velmi dobře. U guld občas pozoruji i oživení v takových teplotách a není na nich patrný žádný projev problému. Právě naopak. Teploty by neměly být problém, pokud nejsou v takových podmínkách ptáci chováni trvale. Mohou pak být choulostivější při přemístění do chovných zařízení s nižší teplotou, což se týká jejich odchovů.
Nesmíte zapomenout v tak vysokých teplotách častěji měnit vodu. Zmíněná zářivka Arcadia nahradí sluneční paprsky, pokud je prostor alespoň občas vyvětrán, voliéry udržovány v čistotě, jsou měněna bidla, v celém prostoru je dostatek světa, do voliér nemají přístup škůdci (např. myši, které se občas právě na půdách rády vyskytují), ptáci mají dostatek klidu a bezpečí, ptákům je předkládáno pestré a kvalitní krmení, pak skutečně není důvod, aby se Vám chov nedařil k plné spokojenosti Vaší, i chovaného ptactva.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 05. 12. 2010 11:00
►► [4] Chov na půdě

Dobrý den, děkuji za příspěvky a všechny rady. Trochu jsem se obávala mít ptáčky na půdě, ale když je to tak jak píšete, asi si tam něco dám. Osvětlení vyřeším, to není problém a dá se tam i výborně větrat a přitom nebude táhnout na ptactvo. Takže ani průvan jim nehrozí.
Myši na půdě snad taky nemáme. Je tam všechno připravené na to, aby se z půdy udělal malý byt, nebo možná jenom pokoj. Takže je tam čisto. Dokonce uvažuju, že bych se tam nastěhovala já a ještě bych tam mohlo mít dvě voliéry s ptáky a určitě bych jim nepřekážela.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 12. 2010 18:03
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web