Partneři:

Krmení v mimohnízdní dobu

Dobrý den,
když mají papoušci mladé, je skladba krmení jiná a pestřejší. Zajímalo by mě, jak chovatelé krmí v období mimohnízdní. Jak krmit pestře a kvalitně, ale zároveň tak, aby to v papoušcích nevyvolalo hnízdní aktivitu????
Ptám se na to proto, protože jde jde najednou do toku pár penantů. V tomhle období se to ještě nikdy nestalo. V ubikaci mají kolem nuly a tak si myslím, že jsem ten tok vyvolala tím jak je krmím (zrniny, naklíčené, ovoce, zelenina, piškoty).
Děkuji za názory.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 12. 2010 18:36
►► [2] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobrý den Věro,
za chovatele mluvit nemohu, protože nevím jak kdo krmí. Za sebe mohu říci, že se snažím co nejpestřeji krmit stále, nejen v hnízdní sezóně, když se čeká na odchov. Dle mého názoru je totiž hloupost držet papoušky při ,,chlebu a vodě'', když to tak řeknu, po celý rok a dát jim pořádně najíst jen v době hnízdění. Osobně svým papouškům dopřávám různé ovoce a zeleninu, oříšky a podobně celoročně. Na začátku sezóny pak jen začnu podávat míchanice a celkově všechno častěji a ve větším množství. U mě konkrétně to znamená využití i toho co příroda dá. Tím myslím na jaře čerstvé pampelišky (smetánka lékařská), či kopřivy, které se dají papouškům podávat denně. K Vašemu případu. Je možné, že jste papoušky navnadila právě krmením, ale je to takhle opravdu těžké odhadnout. Každý živý tvor a tím myšleno i papoušek je individuální osobnost a je proto těžké stoprocentně říci, že ho ovlivnilo například velké množství míchanice, protože na jiného papouška to vliv mít nemusí vůbec. Každopádně na hnízdění je poněkud pozdě a jestli máte v ubikacích okolo 0°C, tak bych doporučil papouškům odebrat nebo uzavřít budku a nechal je, lidově řečeno, vychladnout.
S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 07. 12. 2010 12:46
►► [3] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobry den,
ono to klicene zrni neni zase tak uplne nutne podavat ve velkem mnozstvia uz vubec ne kazdy den.
Ja osobne klicene zrni pdoavam v mimohnizdnim obdobi jen jednou tydne, maximalne dvakrat. Michanici zadnou. Co se smesi semen tyce, mam pro cely rok stejnou. i zeleninu a ovoce podavam cely rok stejne, jen mimo sezonu je ji min. Protoze mam chov celorocne doma, je cely rok naproste stejna delak dne a noci. 12/12 takze nemohu ptaky stimulovat prodluzijicim se dnema a naopak tlumit skracujicim se dnem. Pro navozeni chovne aktivity volim rozsireni krmen davky a docela to funguje. Tedy na vyjimky ktere si skratka zahnizdi az jim se chce a basta.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 07. 12. 2010 15:35
►► [4] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobrý den, děkuji za rady. Budky zavřu a budu taky svítit kratší dobu. Není lepší budky dát úplně pryč? Taky naklíčeného zrní budu dávat méně. Vaječnou míchanici jsem nedávala vůbec. Naštěstí mi právě taťka koupil v Datartu nebo Electro Worldu, teď nevím přesně kde, nový časový spínač. Proto se mi to zkracování dne bude teď dobře provádět.
Ještě bych ráda v nějakém obchodě s elektrospotřebiči koupila nějaké pokojové topidlo, abych v místnosti s papouškama aspoň trochu zvýšila teplotu. Ale prozatím v tom tápu. Už jsem prošla hodně obchodů s elektrospotřebiči a žádné topidlo jsem si nevybrala. Kdyby jste měli někdo nějaký tip, budu vděčná za radu.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 07. 12. 2010 20:10
►► [5] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobry den,
doporucuje se jakekoliv topislo s vetrakem. Proc? To vaznenetusim, ale na jine diskusi to vrele doporucovali. Ja osobne bych poridil snad jakykoliv elektricky radiatorek, ani ne velkeho vykonu, beztak pujde jen o mirne zvyseni teploty.
Pro vyraznejsi topeni rozhodne doporucuju napojit klasicky radiator.
Je potreba si take uvedomit, ze porizovaci cena radiatoru je to posledni co by vas melo znepokojovat, protoze cena topeni samotneho, tedy spotreba elektriky je docela vysoka.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 08. 12. 2010 19:54
►► [6] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobrý den,
topení bych chtěla udělat snad příští rok na jaře nebo v létě. Tatínek mi slíbil, že mi se vším pomůže. Elektrické topidlo chci jenom na tuhle zimu. Budu se snažit koupit nějaké s menším výkonem, ať to není takové drahé. Musím myslet i na zdražení elektřiny co má být příští rok. Už jsem byla i Datartu se podívat na nějaké topidla, ale tam jsem si nevybrala. Doufám že něco najdu v nějakém internetovém obchodě.
Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 08. 12. 2010 21:15
►► [7] Krmení v mimohnízdní dobu

Ja mam olejovy radiator a jsem hodne spokojeny. Mistnost vyhreje a myslim ze nema velkou spotrebu elektriny. Je hodne podobny tomu co davam sem na obrazku.
Pridavam i nejake odkazy kde je prodavaji.
http://www.topeni-topidla.com/…ve-radiatory

http://www.klimatizace.net/kategorie/38?…

http://www.mall.cz/…e-radiatory/

Ale neberte to jako reklamu. Dekuju.
Zdravi Mara

Přílohy:

autor: Marek P. - vloženo: 11. 12. 2010 10:41
►► [8] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobry den,
podle specifikaci uvadenych v odkaze ma spotrebu 0,5kW, coz odpovida pri klasickem tarifu 4kc za 1kW cirka 2kc/hod. Pri topeni 10 hodin denne to je 20 korun dene. Zima ma priblizne 120 dni, takze rekneme 2400 korun za zimu.
Tohle cislo berte vask velmi orientacne. Casovacem se da upravit topeni jen na urcity cas. V kombinaci s nocnim proudem pak rapidne kelsa celkova cena. Nocni proud stoji 1/4 denni castky. Pro domacnosi ktere topi elektrinou, jsou jine tarify a tam je cena nocniho proudu skoro cely den.
Dalsi vec je vykon radiatoru. Je jen pul kilovaty. mam zkusenost, ze takovy to vykon toho v mistnosti 12m2 moc nesvede. Ale topeni eketrickym primotopem je je vseobecne nakladne. Vy to mate jen na jednu sezonu. Proto zvazte premisteni ptaku na zimu do tepleho pokoje a pristi rok jiz ustredni topeni.
Preju hodne stastnou ruku pri rozhodovani.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 11. 12. 2010 13:10
►► [9] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobrý den,
děkuju za výpočet všech nákladů a všechny rady. Já to prozatím musím udělat takhle, protože nemám možnost dát papoušky někam do teplejší místnosti. Mám sice tu půdu o které jsem psala jinde, ale tam nechci stavět tak velké voliéry, protože to bude hlavně obytný pokoj.
Ještě jednou děkuju a pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 11. 12. 2010 17:17
►► [10] Krmení v mimohnízdní dobu

Dobrý den,
dovolím si krátce reagovat mimo téma na Markovu poznámku. Zcela jistě nebude jeho příspěvek brán jako reklama. Ačkoliv jsou v příspěvku doporučovány výrobky, jsou v něm odkazy na konkrétní zásilkové obchody, absolutně ničemu to nevadí. Šlo přece o snahu pomoci a poradit. Takže budeme jen rádi, když tak bude činit každý a rozhodně se nemíníme úzkoprse koukat na každý doporučovaný výrobek, nebo na doporučované odkazy. Zvláště, když mají prospět dobré věci.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 12. 2010 19:56
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web