Partneři:

amada tříbarvá

chci se zeptat a.tříbarva posedává na zemi krmivo přijímá,ale když chce sednout na bidlo spadne.Připadne mi to jak,kdyby měla strnulé prsty.

autor: MVDr.Jan Hofschnaidr - vloženo: 07. 12. 2010 20:03
►► [2] amada tříbarvá

Dobrý den,
jak sám nejlépe víte, a jak jsem to zde na diskusi již několikrát zmínil, jen stěží lze takto přes internet stanovit příčinu stavu, ve kterém se zrovna Vaše amady nachází.
Přesto, a aniž bych měl snahu uhádnout příčinu stavu u Vašich amad, si dovolím napsat svou zkušenost.
Jednou mi amada ulétla z klece. Protože to jsou velmi dobří a poměrně rychlí letci, navíc svou roli asi sehrál stres, narazila přímo do zdi. Náraz byl poměrně silný a amada o sobě chvíli nevěděla. Posléze se trochu vzpamatovala a měla naprosto totožné příznaky, které jste popsal Vy. Krmivo přijímala, ale nedokázala sednout na bidlo, taktéž prsty měla oteklé a strnulé. Umístil jsem ji proto do samostatné klece, chvílemi ji nahříval infrazářičem. Vůbec jsem měl snahu, aby byla stále v teple. Zvýšil jsem podíl vitamínů a minerálů a asi cca po týdnu se stav vrátil do normálu.
V druhém případě se tento stav projevil při velmi nešetrném páření samečka. Ten samičku neustále naháněl a snažil se o kopulaci. Samička z něj byla velmi vystresovaná, mnohdy ve snaze před dotírajícím samečkem prchnout narážela do bidel, nebo stěn klece. Také ona měla následně strnulé prsty, navíc hůř přijímala potravu. Musel jsem ji od samečka oddělit, dát do klidu a tepla. Nicméně ani toto opatření nepomohlo a samička později uhynula. Snad bych měl ještě zmínit, že onoho divokého samečka jsem musel vyřadit z chovu, protože jeho sexuální apetit děsil jakoukoliv další samičku, kterou jsem k němu do klece vpustil.
Ovšem to jsou jen dva malé příklady z mého někdejšího chovu amad. Faktických příčin může být daleko více a asi nejlepší by bylo provést řádné vyšetření, včetně rozboru trusu.

Hodně zdaru v chovu, zdravím Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 08. 12. 2010 18:19
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web