Partneři:

Kanár

Dobrý den,
asi před deseti dny jsem koupil ročního kanára. Od této doby zatím nezačal zpívat. Domnívám se, že má chrapot, neboť se i velmi málo a to sípavě ozývá. Krmím klasické namíchané krmení koupené ve zverimexu. Má k dispozici písek, sepiovou kost, čerstvou vodu a dostává i salát.
Moc dekuji za odpověď.
S chovatelským pozdravem
V.Beneš


autor: Vladimír Beneš - vloženo: 11. 12. 2010 10:56
►► [2] Kanár

Dobrý deň! U kanárov spieva len samček. Kanáre majú často roztoče(tracheobronchitidu) http://www.amadina-gouldove.com/nemoci.html . Doporučujem si prečítať http://www.amadina-gouldove.com/…11-ag-nemoc/
http://www.amadina-gouldove.com/…iewtopic.php?…
Zdraví V. Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 11. 12. 2010 11:30
►► [3] Kanár

Dobrý den,
dovolím si velmi krátce doplnit pana Makovického. Podle popisu to skutečně vypadá buď na nachlazení, anebo na invazi roztočů. Příčinou proč kanár nezpívá může být také skutečnost, že se chystá, nebo již přepeřuje. V tomto období samci nezpívají, anebo se intenzita zpěvu velmi sníží.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 12. 2010 20:00
►► [4] Kanár

Dobrý den, kanár, jak už bylo řečeno,nezpívá z několika důvodů, nemoc, přepeřování,umístění klece v průvanu či nízké teplotě,osvětlení a délka denního světla, také krmení hraje velkou roli ve zpěvu, některá semena ke zpěvu podněcují, jiná způsobují chrapot či tlumení zpěvu, někdy se stává,že kanár přestane zpívat nadobro,někdy postačí pustit hudbu z rádia,u mě stačí začít vysávat podlahu a zpívat začnou všichni ve snaze přehlušit lomoz vysavače, někteří kanáři začnou zpívat po poslechu jiného kanára či nahrávky zpěvu, k ,,vyhecování" kanára pomůže i vaječná směs či naklíčený zob.

Pytela j.

Přílohy:


autor: J. Pytela - vloženo: 05. 01. 2011 16:55
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web