Partneři:

Topení ve voliérách

Dobrý večer,
ráda bych se chovatelů zeptala, jak mají řešené vytápění u svých papoušků? Osobně bych potřebovala poradit, jak vytápět výkonně, ale co nejlevněji. Na jaře bych se chtěla pustit do rekonstrukce chovatelských místností (voliér) a i když už mi částečně bylo odpovězeno v jiném tématu, ráda bych získala co nejvíc praktických rad. Byl by řešením i nějaký kotel na pelety?
Děkuji za rady a pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 11. 12. 2010 20:16
►► [2] Topení ve voliérách

Dobry vecer,
nuze pokusim se reagovat i v tomto tematu. Ja osobne vyuzivam fyziky k vytapeni pudnich prostor. Totiz, chovny prostor je umisten primo da obyvacim pokojem ve kterem jsou krbova kamna. Ty maji dostatecny vykon k vytepeni obou prostor a mohli by vyapet i dalsi prostory. Stropem prochazi dvouplastovy komin, ktery pri topeni vydava dostatek tepla, takze cely prostor ohriva. Do budoucna mam v umyslu udelat v celem stropu otvor pro proudeni horkeho vzduchu, nebot jak znamo, teplo jde nahoru. nez tak bude, mam otevreny dvere na chodbu a pres schodiste jde teplo nahoru. Kdzy se zatopi, teplota stoupa az na 25 stupnu, coz je naprosto dostacujici. V noci neklesa pod 17 stupnu pri velkych mrazech, obvykle vsak k 19 stupnum.
Kdybych to takhle nemel, vetral bych a teplo poustel ven. Ale nepredpokladam, ze by takovouto moznost mel kazdy. Proto pro uzivatelku, pokud by napojeni na ustredni topeni nebylo mozne, stale trvam na tom ze to je nejekonomictejsi reseni, volba bude velmi tezka a hodne ovlivnena financni castkou.
Kotle na peletky sou super, maji davkovace i na sedum dni dopredu. Ovsem jejich porizovaci cena neni nejnizsi. Co treba topeni na plyn? Nejaky primotop? Tusim WAF se tomu rika. Topeni na tuha paliva jinak asi moc neprojdou, musi se pravidelne chodit prikladat. Myslim ze nejvodnejsi typ paliva bude stejny jako pro obytny dum
Snad Vam tyto radky budou neco platne.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 11. 12. 2010 21:10
►► [3] Topení ve voliérách

Dobrý den,
děkuju za dlouho odpověď. Až dneska jsem si všimla, kolik stojí ten kotel na pelety. Pořizovací cena je fakt mimo moje finanční možnosti. Musela bych si vzít bankovní úvěr, abych to sama zvládla. A bankovní úvěr by mi asi nikdy nedal.
Mluvila jsem o problému i s tatínkem a asi bude nejlevnější napojit místnost na ústřední topení. V celém domě topíme plynem a také máme kotel na tuhé paliva, ale ten se skoro vůbec nepoužívá. Myslela jsem, že přijdu na nějakou hodně levnou variantu, ale asi bude nejsnadnější místnost napojit na topení, které už v celém domě je.
Děkuju za rady a přeju pěkný den Věra :-)

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 12. 2010 09:21
►► [4] Topení ve voliérách

Dobry den,
ono se to asi nezda, ale to napojeni a topeni ustrednim topenim skutecne JE nejlevnejsi. Cena radiatoru je rekneme od 2 do 5 tisic. Praci a material myslim do dvou tisic zvladne kazdy topenar. Naklady na celkove vytapeni se zvednou jen minimalne.
Elektricky primotop aby na zeco stal, poridite cirka kolem 2500. Ovsem jeho naklady jsou kazdy tok cirka kolem 3-6 tisic. Tedy takto vychazelo me kdyz jsem pcoital spotrebu a vykon ktery bych potreboval.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 12. 12. 2010 13:36
►► [5] Topení ve voliérách

Dobrý den,
ještě jednou děkuju za rady. Sedla jsem si a všechno propočítala a vychází mi to tak podobně jak vám. Nejlevnější bude, když v místnosti udělám jedno ústřední topení navíc. Hodně mě lákalo to topení na pelety, jenže pec je fakt příšerně drahá. Leda by se na to předělával celý dům, ale na jednu místnost by to nemělo smysl.

Děkuju a pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 12. 2010 19:39
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web