Partneři:

Ceny kanárů

Dobrý den,
dneska jsem si všimla inzerátu na zdejší inzerci v kterém někdo prodává postavové kanárky Norvich za 100-200 €. Neměla jsem ani tušeni že kanárek může být takhle drahý. Nechci aby si někdo myslel, že narážím na cenu, jsem v téhle oblasti hodně velký amatér a asi proto mě cena tak překvapila. Kolik může stát nejdražší kanár? Jací kanáři jsou nejvíc cenění?

Děkuju za odpověď a přeju pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 12. 2010 09:29
►► [2] Ceny kanárů

Dobrý deň!
U kanárov sa cena pohybuje od ich kvality a menej rozšíreného druhu. Je veľmi ťažko povedať aký kanár je najdrahší. Aj keby som napísal novú mutáciu kanára, ktorá je najdrahšia záleží na kvalite jedinca. Čiže sú cenené typovo kvalitné druhy a ich cena stúpa hlavne na bodovaných výstavách. Ten kto získa ocenenie na svetovom šampionáte môže požadovať vysokú cenu za ten typ kanára ktorý bol ocenený a má jeho súrodencov, prípadne odchov od oceneného jedinca ak je dobrej kondícii a postavy. Keď napr. bude na svetovom šampionáte uznané novo vyšľachtené plemeno "Portugalský harlekýn" stúpne jeho cena.

Pozdravuje V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 12. 12. 2010 10:01
►► [3] Ceny kanárů

No mě je jasné, že se ceny odvíjejí od kvality. Jenom jsem chtěla vědět, kam až sahají ceny za nejdražší kanáry. Jestli třeba můžou stát třeba i tolik, kolik stojí drazí papoušci?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 12. 2010 11:09
►► [4] Ceny kanárů

To by ste musela ísť k poprednému chovateľovi a chcieť od neho kúpiť niektorého kvalitného jedinca. Drahé sú aj výstavné andulky napr. u chovateľa pána Grodu, ktorých cena sa tiež pohybuje od pár tis. Kč až k desiatkom tis. Kč. Tak je tomu aj u kanárov.
Ceny sa pohybujú podľa dopytu a ponuky.

Tiež prajem pekný deň.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 12. 12. 2010 12:57
►► [5] Ceny kanárů

No chodit za chovateli se mi kvůli tomu nechce. Jenom jsem byla zvědavá, jestli kanáři můžou stát i víc, než těch 200 € a na kolik € se může až jejich cena vyšplhat.

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 12. 2010 19:42
►► [6] Ceny kanárů

Podle mě šlo o překlep, ceny kanárů,alespon podle mě, se pohybují v cenové relaci od 250 - 2000kč, samozdřejmě co je nové( myslím tím nová plemena či špičkoví vystavovaní a ocenění jedinci) to je drahé...J.P.

autor: J. Pytela - vloženo: 05. 01. 2011 17:02
►► [7] Ceny kanárů

Dobrý den,
děkuji za vysvětlení. Opravdu se mi ta cena zdála být hodně vysoká. I kanáři jsou krásní ptáci, ale že by byli tak drazí se mi nechtělo věřit.
Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 07. 01. 2011 19:18
►► [8] Ceny kanárů

Dobrý den cenu 100-200eur za kanára NORWICH som vložil ja .Nakupujem kanárov od špič.chovatelov 200eur. som zaplatil za samca od niekolkonásobného majstra sveta s Belgicka po ktorom už mám mladé okrem toho su všetky moje mladé odchované svojimi rodičmi čo je pri tomto plemene rarita .Najdrahšie kanáre s postavových su A.G.I-ich cena je 800-1200eur/kus s pozdravom J.Marko

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 11. 05. 2011 12:46
►► [9] Ceny kanárů

Dobrý den,
musím se svěřit, že kanárek je nádherný. Cena je vysoká, ale to vám asi vrátí, když se podaří mít mladé. V jak velké kleci musí takový kanár být? A zpívají samci tak krásně jako u běžných kanárků?
Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 15. 05. 2011 11:34
►► [10] Ceny kanárů

Dobrý den. Ja ich chovám v bednov. kliet.75x55x45 jedinec na fotke už ma vystrihane obočie a kloaku preto aby sa mohol párit a krmit mladé . Samci všetkých plemien spievaju. s pozdravom Jano

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 16. 05. 2011 20:09
►► [11] Ceny kanárů

Dobrý večer pane Marko,
děkuju za odpověď. Ty fotky jsou nádherné :-). Tak krásné kanáry jsem ještě neviděla. Na vlastní oči určitě ne. Ani se teď nedivím, že je u nich taková vysoká cena.
Pro tyhle kanáry musíte míchat nějaké speciální krmení, nebo se jim dává běžné krmení pro kanáry?

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 20. 05. 2011 21:04
►► [12] Ceny kanárů

Dobrý den pane Marko,
přidávám se k pochvale. Skutečně krásní kanáři a fotky výtečné. Osobně mě chov kanárů v mé již poměrně dlouhé chovatelské praxi docela míjel. Když jsem se však seznámil se současnými kolegy ze stránek, projezdili jsme poměrně hodně výstav a snad aspoň za sebe mohu říct, že si vždy rád u kanárů postojím, rád si o nich něco přečtu. Nikdy se nestanu expertem na jejich chov, nicméně zcela jistě jako každý chovatel ocením jejich krásu a líbivý zpěv.
Ať se Vám stále daří chov.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 23. 05. 2011 19:57
►► [13] Ceny kanárů

Dobrý večer,som rád že sa Vám páčili moji kanárikovia.Jedná sa o najprítulnejšie plemeno spomedzi kanárikov.Všetci moji kanári sa dajú pohladkať aj počas hniezdnej sezóny.Akákoľvek manipulácia s hniezdom, mladými ich rodičmi je bezproblémová.Toto plemeno môže byť alternatívou voči chovu menších papagájov (hlučnosti,vytrhávanie peria,ničenie vecí,prašnosť atď.)Krmivo-belgické,bezrepkové je možné kúpiť aj u nás.

S pozdravom J.Marko

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 24. 05. 2011 21:06
►► [14] Ceny kanárů

Dobrý den,
jako už v předešlém svém příspěvku musím pochválit fotografie. Je se skutečně na co dívat a kanáři jsou prostě nádherní. Kolik mladých u jednoho páru za jednu chovnou sezónu se podaří odchovat? Alespoň průměrně. Docela by mne také zajímalo, zda se u mladých vyskytuje problém s úhynem? Ptám se na to v kontextu s tím, že jsem někde četl, že u takto šlechtěných kanárů se u odchovů vyskytuje zvýšená mortalita. Osobně si myslím, že číslo nebude vyšší než u jiných druhů ptáků, ale přesto mi nedá, abych se na to nezeptal.

Děkuji za odpověď a zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 29. 05. 2011 11:40
►► [15] Ceny kanárů

Dobrý den, děkuji za předešlo odpověď.
Tak mazlivé kanáry jsem ještě neviděla :-))). To se tak mazlíte s celým chovem? A jak je pak dostáváte do klece? Zaletí tam na povel sami? :-D

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 29. 05. 2011 16:41
►► [16] Ceny kanárů

Dobrý deň,v mojom chove je úmrtnosť kanárov skoro nulová,tento rok mám od troch párov 18 mladých. Tento rok prvý krát budem farbiť prírodnými farbivami,tak som sám zvedavý aká bude výsledná farba. Prikladám pár fotiek z môjho chovu 2011.
S pozdravom Ján Marko

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 19. 08. 2011 18:29
►► [17] Ceny kanárů

Dobrý den pane Marko,
děkuji za odpověď. Jak je patrno z vaší odpovědi, každý chov je jiný. Vy máte to štěstí, že se s úhyny nemusíte potýkat, což se ale podle skvělé úrovně vašeho chovu dalo předpokládat. No a jako skoro v každém svém příspěvku musím vyzdvihnout i skvělé fotografie. Opravdu je se nač dívat.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 21. 08. 2011 20:36
►► [18] Ceny kanárů

Dobrý večer. Ďakujem aj Vám prajem vela radosti a uspechov vo vašom chove s pozdravom J. Marko

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 22. 08. 2011 20:50
►► [19] Ceny kanárů

Dobrý den. Takto vyzerá mladý samec 50 dnový pred preperením je to mladé po tom belgickom samcovi,neskor vložím fotky po preperení. s pozdravom J.Marko

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 01. 09. 2011 10:53 Citovat
►► [20] Ceny kanárů

Dobrý den pane Marko,
jako už často musím konstatovat, že jste vložil krásné fotky. Samozřejmě také kanár na nich zachycený vypadá skvěle. Určitě se nejen já budu těšit na další fotografie. Mimochodem, z toho samce doslova čiší zdraví, síla, skutečně radost pohledět i pro nechovatele kanárů jako jsem já :)

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 04. 09. 2011 14:20 Citovat
►► [21] Ceny kanárů

Dobrý den ,prikladám pár fotiek preperujucich a farbených kanárov norwich ročník 2011. Su umiestnené na balkone . s pozdravom J.Marko

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 20. 09. 2011 17:13 Citovat
►► [22] Ceny kanárů

Pane Marko, to jsou barvičky. Citrónek nevypadá lépe :) :) . Nejsem odbornice na kanáry, tak bych se ráda zeptala, o který druh přesně jde?
Děkuji Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 22. 09. 2011 21:21 Citovat
►► [23] Ceny kanárů

Dobrý večer,ide o postavové kanáre NORWICH a tá farba je oranžová. Intenzívne jedince maju farbu sýtu po celom tele,neintenzívne maju oranžový nádych a konce pierok su biele čo vytvára na kanárovy akoby bol posypaný cukrom takzvaná plesen. s pozdravom J.Marko

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 23. 09. 2011 19:05 Citovat
►► [24] Ceny kanárů

Dobrý den, děkuji za odpověď :) . Tady hned vidím, co všechno o ptactvu nevím. Vaši kanárci mě moc zaujali. Škoda že tady na stránkách není víc článků o kanárech. Určitě by nějaký delší seriál zajímal i další chovatele a chovatelky. :) Co na to říkáš Mirku? :)

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 24. 09. 2011 12:51 Citovat
►► [25] Ceny kanárů

Dalšia partia mladých NORWICHOV tieto preperuju v izbe. s pozdravom J.Marko:)

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 25. 09. 2011 14:41 Citovat
►► [26] Ceny kanárů

Ahoj Věrko,
soudím, že dotaz byl cílem na mne. Jeden článek již na stránkách je. Jeho vznik provázely velké problémy, protože problematika chovu kanárů není nikomu z tvůrců stránek vlastní. Ani jeden z nás kanárky nikdy nechoval. Nakonec jsme se museli spokojit se stručným výtahem z knížky. A touto cestou již moc nechceme jít. Ano, při tvorbě článků potřebujeme i literaturu, články jiných autorů, ale je vždy lépe, když se v nich objeví i něco svého, autorského, pokud možno podepřeno o osobní zkušenosti, anebo zkušenosti jiného chovatele (např. článek turako červenokorunkatý), který by byl ochoten je v daném článku ostatním sdělit. Za poslední rok jsem oslovil tři kamarády kanárkáře, ale všichni z různých důvodů odmítli nějaké své zkušenosti publikovat. Buď na to neměli čas, nebo neměli důvěru ve své literární schopnosti. Proto musím vyčkat, zda najdu někoho, kdo by byl schopen a ochoten se s našimi návštěvníky o své zkušenosti podělit.
Rozhodně by si to zasloužilo minimálně toto vlákno, které je co do počtu návštěv, respektive zhlédnutí, jedno z nejnavštěvovanějších, z čehož je patrno, že zájem z řad návštěvníků o chov kanárků zcela jistě je. :)

Závěrem ještě poděkuji panu Markovi za další sadu krásných fotek. To jak Vám kanárci sedí na rameni, je až dojemné. Za svou chovatelskou praxi jsem viděl ledacos, ale aby takto kanárci přilnuli ke svému majiteli, to ještě ne :) .

Zdravím
Miroslav Lifart

autor: M. Lifart - vloženo: 25. 09. 2011 15:25 Citovat
►► [27] Ceny kanárů

Ahoj Miro,
byla to otázka na tebe. A děkuji za odpověď. Není lehké něco psát, sama bych se toho bála. :)

Ahoj Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 25. 09. 2011 19:44 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web