Partneři:

Jak se zbavit myší?

Dobrý den,
dneska jsem ve vnitřních voliérách objevila myši. Nikdy předtím jsem je tam neviděla až dneska. Asi se to už probíralo, ale poradí mi někdo, jak vyhnat myši od papoušků? Kočku se tam bojím pustit a trávit myši zrním taky nechcu, bojím se aby zrní nesezobli papoušci. Je nějaké jiné řešení?

Děkuju za rady a pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 19. 12. 2010 11:12
►► [2] Jak se zbavit myší?

Dobry den,
mate pravdu, nekolikrat se to probiralo. Ovsem, vysledky nevalne. U elektrickych plasicu nikdo nevi, jaky maji vliv na ptaky. Takze se nepouzivaji.
Co se jedu tyce, ja osobne ho pouzivam. Ale ma take sva negativa, otravena mys si nekam zaleze, tam zdechne a smrdi.
Nejidealnejsi jsou asi pasticky. Vhodna navnada je vlasky orech. Tomu pry mysi neodolaji.
Ve svem chovu pouzivam kombinaci jedu a pasticek. Na podzim vysypu celou krabicku jedu do mist, kam se ptaci nedostanou. To vyridi nejvetsi invazi. Po cely rok mam nalicene dve pasticky.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 12. 2010 11:22
►► [3] Jak se zbavit myší?

Ja si taky myslim ze pasticky jsou nejlepsi. Ja tam davam do nich spek. Babicka vzdycky rikala, ze spek je pro mysi jak parfém. Dobře ho citi a maji ho rády.
Tak at se dari lov :-D Mara

autor: Marek P. - vloženo: 19. 12. 2010 13:38
►► [4] Jak se zbavit myší?

Dobrý večer, Ja som to skúšal a mne sa to osobne osvečilo,chytanie myší do lepidla.Záleží, či sa jedná o voliéru pre malé, alebo veľké vtáky. U veľkých vtákov to funguje na 100%.Dám lepidlo na tvrdú podložku zhruba 25x25cm,do prostriedku vlašský orech, syr...Na rohy dám kocky z detskej skladačky o rozmeroch zhruba 4x4cm, celé to prekryjem plexi približne 50x50cm a zaťažím prostriedok napr. tehlou. Myši sa k lepidlu dostanú a vätšie vtáky sú v bezpečí. To neplatí pri napr andulách, lebo sa môžu aj oni prilepiť.Zajtra vám, ak máte záujem odfotím pascu, ktorá vám nachytá spústu myší a sama sa znovu sama nastaví.Ak je invázia myší, tak chytí aj 10 za noc a vtákom neubíži.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 19. 12. 2010 17:43
►► [5] Jak se zbavit myší?

S plexi to isté platí aj na potkany, len vo vätšom a lepidlo treba dať na streč foliu. Potkan sa polepí a zamotá vo folii.Z tvrdej podložk sa vie oslobodiť.Je predsa len dosť silný na to ,aby prekonal lepidlo, ale ked sa zamotá, tak nemá šancu.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 19. 12. 2010 17:51
►► [6] Jak se zbavit myší?

Dobry den,
děkuju za radu a jestli můžete, tak sem fotky určite dejte. Urcitě to bude zajímat i ostatní chovatele. Ja seráda na určitě rada podívám. Doufám že už budu mit zitra vporadku svoje stolní PC, protoze na notebooku se mi spatne píše :-D.

Pěkný vecer Vera

autor: Věra Š. - vloženo: 19. 12. 2010 18:00
►► [7] Jak se zbavit myší?

Pokúsim sa Vám vysvetliť princíp,dúfam,že som to dosť zrozumiteľne nafotil.Na prvom obrázku je to v rozobratom stave. Základňa s plexi sa umiestni na poličku,skrátka tam kde je ich požehnane a na konci sa zaťaží.Na druhom obrázku je to v pohotovostnom stave. Na koniec sa pripevní napr. orech, syr...Ak sa myš dostane ku návnade, páka sa preklopí a myš sa neudrží, môže ju natrieť napr olejom a spadne do vedra, v ktorom je 5 cm vody. Protizávažie, napr matica, vráti páku do pohotovostnej polohy. A nech sa páči, ďalšia prosím... V zime, aby vám nezamrzla voda, dajte do nej soľ a fungujete aj v zime.Prajem veľa šťastia v love.

Přílohy:

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 19. 12. 2010 19:21
►► [8] Jak se zbavit myší?

Dobrý den, konečně mám svoje stolní PC a nemusím se trápit s notebookem a tak můžu odepsat. Ta pastička je skvělá. Už jsem ji ukázala bráškovi a on mi slíbil ji vyrobit. A mám slíbené hned tři, ať se můžu zbavit co nejvíce myší. A jaké lepidlo do té nádoby dáváte?
Děkuji a přeju pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 20. 12. 2010 18:09
►► [9] Jak se zbavit myší?

Hore je písané, že do vedra, ktoré dáte tesne pod pascu,stačí iba voda v ktorej sa myška utopí. Aj ked sa ku orechu dostanú vtáci, na pasci sa neudržia a ked ju opustia tak sa dá páka zasa do pohotovostnej polohy.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 20. 12. 2010 18:34
►► [10] Jak se zbavit myší?

Dobry den,
asi bybylo dobre rici ze jsou to popisovany dva ruzne systemy na cyhtani misi. Jednen system funguje s lepidlem, kdy nalakana mys se prilepi a nemuze odejit a druhy system funguje jako sklopna past, kdy mys sklouzne do kyblu s vodou a utopi se.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 20. 12. 2010 18:45
►► [11] Jak se zbavit myší?

A jo, máte pravdu. Ale i ta past na topení myší je výborná a právě tuhle mi bráška udělá :-). Omlouvám se, špatně jsem četla. A za obrázky jsem opravdu vděčná :-). Děkuju Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 20. 12. 2010 19:43
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web