Partneři:

problém z AG

Dobrý večer.
Chcem sa spýtal chovatelov AG či nemaly v chove problém ako mám ja! Mám dve samičky AG jedna má 13 mes. a tá druhá 20 mes.Dal som ich zahniezdit ale vôbec nemajú zaujem! Vymenil som aj samcov,jedna tá 13 mesačná síce zniesla normálne vajička ale len dva aj to každý druhý den.Potrava a vitamíny sú OK.Držím viac párov a tieto nemajú žiaden problém pri odchové mládat.Chcem sa opýtat či to neni nejaka vrodena chyba.Prvé hniezdenie.

Dakujum.

autor: Peto - vloženo: 22. 12. 2010 17:54
►► [2] problém z AG

Dobrý večer!
Samička ktorá je pripravená na hniezdenie má sčernalý zobák. Potrebujú väčší prísun vitamínu E (naklíčené zrno, Ferti-vit) a predlžovanie dňa. Existujú ale samičky ktoré nemajú zčernalý zobák a znášajú neoplodnené vajcia čím sa vyčerpajú. U niektorých samičiek pri prvej znáške sa vyskytne znáška ako Vy popisujete, že znesú obden vajcia. Pokiaľ nebude problém s tvorbou škrupiny v následnej znáške sa to môže zlepšiť. Je veľa činiteľov čo spôsobí neznášanie vajec a to súvisí aj od toho v akom prostredí boli zakúpené jedince chované u pôvodného chovateľa a aký je rozdiel v podmienkach u Vás. Pokiaľ chováte viac párov vo voliére niektoré jedince sú dominantné a tým bránia inému páru k zahniezdeniu. Niekedy pomôže zmena hniezdnej búdky alebo hniezdneho materiálu. Niekedy je slabé umelé osvetlenie a pri jeho zosilnení začne fungovať hniezdiaci pud.
Každý jedinec je individuálny a to čo na hniezdenie vyhovuje jednému páru nemusí vyhovovať iným. Odporúča sa tiež v mimohniezdom období rozdeliť páry a chovať osobitne samcov a samičky. Pri následnom spárovaní potom idú rýchlejšie do hniezdenia. Je tiež ťažko určiť do akej miery niektorým jedincom stačí v mimohniezdom období skromnejšia strava aby v hniezdnom období pri obohatení potravy došlo k vyprovokovaniu k hniezdeniu. Preto ja nikdy netvrdím, že potrava a vitamíny sú O.K.

Zdraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 22. 12. 2010 18:31
►► [3] problém z AG

Problém s chovem AG. Mám roční samičku zelenou přírodní a přírodního samce dal jsem je letos zahnízdit dvakrát snesla vajíčka a pak za pár dní je vyházela z budky ven mužete mi poradit čím to muže být.děkuji za odpovět.

autor: Martin Houdek - vloženo: 17. 01. 2011 19:36
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web