Partneři:

ako sa podava cesnak do vody,v akom mnozstve a ako

dobry den
ak nechcem podavat pripravok ale cesnak ako sa to robi?kolko pomer a ako casto sa to podava?dakujem za odpovede rad si ich precitam

autor: Jozo Novak - vloženo: 22. 12. 2010 22:51
►► [2] ako sa podava cesnak do vody,v akom mnozstve a ako

dobry den a proc nepouzijete Knoblamin, nebo ty tabletky jak se o nic pise tady http://www.amadina-gouldove.com/…k-davkovani/

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 26. 12. 2010 13:26
►► [3] ako sa podava cesnak do vody,v akom mnozstve a ako

Dobrý den,
já osobně někdy česnek nakrájím na drobné plátky, k čemuž je vhodný kráječ na česnek. Dva plátky vkládám do koupelniček, jeden do napáječky a takto ponechám cca 12-24 hodin. Záleží na teplotě v chovné místnosti. Nutno dodat, že takto podávaný česnek má zřejmě spíš desinfekční účinky, než účinky léčebně - preventivní. Ale to je jen můj dojem. Tuto proceduru opakuji jednou za 2-3 týdny, podle potřeby. Pokud chov provozujete v bytové jednotce jako já, jsou asi vhodnější komerční preparáty. A to nejen z toho hlediska, že je na nich uvedeno přesné dávkování, ale i z toho hlediska, že přece jen jsou méně cítit typicky česnekovým odérem, než je tomu u čerstvého česneku. Mě osobně česnek nepáchne, nevadí mi, nicméně ostatní členové domácnosti s ním mohou mít problém :-).
Kolega chovatel česnek lisuje a do napáječek a koupelniček kape vylisovanou šťávu. Jak mne instruoval, do napáječky podává 1-3 kapky, do koupelničky 5 kapek čerstvě vylisovaného extraktu. Ovšem česnekový odér tím získává na síle. Byl jsem v jeho chovu návštěvou několikrát těsně poté, co česnekovou šťávu podal a musím za sebe říct, že ačkoliv v tomto směru nejsem "cimprlich", byla to opravdu síla :-).
Nicméně pokud máte chov někde bokem běžného provozu domácnosti, neměl by být s takovým způsobem aplikace žádný problém.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 27. 12. 2010 10:00
►► [4] ako sa podava cesnak do vody,v akom mnozstve a ako

dakujem za radu pan Lifart

autor: Jozo Novak - vloženo: 27. 12. 2010 10:42
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web