Partneři:

nestrávená zrna v trusu

dobré ráno,
od včera samice astrilda rudokrkého má v trusu celá nestrávená zrna, nikdy dříve jsem toto nepozorovala.
Foto přikládám. Jde s tím něco dělat?

Přílohy:

autor: Petra Rubášová - vloženo: 27. 12. 2010 08:14
►► [2] nestrávená zrna v trusu

Dobrý den paní Rubášová,
takto nestrávené zrní může mít více příčin. Chtělo by to rozbor trusu. Ale co můžete udělat hned, je nasadit do výživy ptactva probiotika. Alespoň u mne se skoro vždy osvědčila, jakmile se tento problém vyskytl. Probiotika navíc můžete podávat celeročně.
Vhodné a přímo pro ptactvo určený je přípravek Probi-zyme. Pokud nemáte možnost jej rychle pořídit, pak v každé lékárně zakoupíte přípravek Biopron 9, který sice není primárně určen pro ptactvo, ale já jej podávám poměrně běžně a žádné negativní dopady na ptactvo to nemělo. Já Biopron kupuji v takových kapslích, které jdou rozpůlit a obsah vysypat do nápoje, který ptactvu podávám.
Snad Vám nasazení probiotik pomůže a nepůjde o nějaký závažnější problém.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 27. 12. 2010 08:47
►► [3] nestrávená zrna v trusu

pane Lifarte, děkuji za radu, manžel už jede vyzvednout do lékárny ten Biopron 9.

autor: Petra Rubášová - vloženo: 27. 12. 2010 08:59
►► [4] nestrávená zrna v trusu

Není zač děkovat, snad probiotika pomohou. Jestliže ne, doporučuji nechat co nejdřív udělat rozbor trusu.

Zapomněl jsem v předešlém příspěvku zmínit, že obsah tobolek rozpouštím ve velmi mírně teplém čaji. Vůbec bych teď chvíli podával pokud možno vlažnější nápoje, nikoliv studenou vodu.

Tak hodně štěstí, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 27. 12. 2010 09:50
►► [5] nestrávená zrna v trusu

Dobrý večer!
Pokiaľ viem tento stav nastáva hlavne po dlhšom transporte vtákov u dovozcov. V žaludku nedochádza k tvorbe optimálneho množstva kyseliny solnej. Je to ešte umocnené nedostatočným zásobením piesku u exportéra. Prvá fáza trávenia potravy tak poriadne nezačne a v ďaľšej části nemôže v dôsledku tohoto potravu stráviť. A tak sa preto pýtam, či dotyčná samička astrilda červenokrkého bola po takom transporte?

Pozdravuje V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 27. 12. 2010 19:16
►► [6] nestrávená zrna v trusu

dobrý večer,
samičku mám doma několik měsíců, je z českého chovu, žádný import. Nikdy tyto potíže neměla, nevím zda to může mít souvislost s dotací vápníku- při druhé snůšce měla první vejce jen v gelovém obalu, bez skořápky, zadotovali jsme na několik dní vápník do vody(kromě drcených skořápek, sepiové kosti, gritu s korýši, které mají k dispozici stále).
Teď jsme vápník vysadili a do vlažné převařené vody dávám probiotika dle rady pana Lifarta.
Samička často odbíhá z hnízda a pokaždé se krmí-mnohem častěji než obvykle.

autor: Petra Rubášová - vloženo: 27. 12. 2010 20:08
►► [7] nestrávená zrna v trusu

Dobrý večer pani Rubášová!
Súvis s vápnikom by mohol byť nakoľko makroelementy sú základne biogenne prvky. Patria k nim vápník, fosfor, sodík, draslík, horčík, síra a chlór.
Kyselina solná v žalúdku, ktorá priaznivo ovplyvňuje trávenie a je obsiahnutá v chlóre, priaznivo ovplyvňuje trávenie ako aj reguluje ostmotický tlak a aktivuje veľa enzýmov. Čiže tá samička zrejme má nedostatok makroelementov.
Ja by som neprestal podávať vápnik (vo forme rozdrvených škrupín) ale ak nepomôžu tie probiotiká pridal by som do vody soľ.Jednorázová dávka sa môže pohybovat až do 5g/1 liter vody.
Keby sa to vyskytlo u papagája boli by to klinické příznaky PDD/NGD ako popisuje http://www.vetweb.cz/…t/clanek.asp?…
Častejšie kŕmenie je následok nedostačujúceho trávenia. Pokiaľ ale nemá hnačku, prípadne zvracanie vylučujem syndrom rozšírenia žlaznatého žaludku.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 27. 12. 2010 22:13
►► [8] nestrávená zrna v trusu

Skuste rychle nasadit léky proti kokcidiím(např.ESB3).

autor: Zdenek Nečas - vloženo: 28. 12. 2010 17:33
►► [9] nestrávená zrna v trusu

děkuji Vám oběma za rady, samička už se velmi výrazně zlepšila.

autor: Petra Rubášová - vloženo: 30. 12. 2010 11:45
►► [10] nestrávená zrna v trusu

Dobrý večer p. Rubášová!
Tak to som rád.
Čiže pomohol ten Biopron 9? Alebo ste vyskúšala jednorázove aj soľ, prípadne liek proti kokcidióze?

Zdraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 30. 12. 2010 18:07
►► [11] nestrávená zrna v trusu

Dávala jsem jen Biopron, odeobrala jsem z klece také klásek prosa v mléčné zralosti a hned druhý den to bylo viditelně lepší, dnes už je samička OK.

autor: Petra Rubášová - vloženo: 30. 12. 2010 20:00
►► [12] nestrávená zrna v trusu

Paní Rubášová myslíte že bych ten Biopron mohla dávat i papouškům?

Děkuji a pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 01. 01. 2011 21:38
►► [13] nestrávená zrna v trusu

Dobrý den,
dotaz sice není směřována na mne, ale dovolím si odpovědět. Biopron můžete použít i pro papoušky. Ale jestli mohu doporučit a není zcela nezbytné podávat probiotický přípravek hned, kupte si například Probi - zyme, které je pro ptactvo přímo určeno.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 02. 01. 2011 09:28
►► [14] nestrávená zrna v trusu

Dobrý den Věro, správně Vám radí pan Lifart, kupte si výrobek určený pro ptactvo, toto byla jen blesková akce, protože dřív než druhý den bych sem ten Probi-zyme poštou nedostala, a lékárnu máme v místě,tak jsem mohli samičce podat lék během chvilky.

autor: Petra Rubášová - vloženo: 02. 01. 2011 11:01
►► [15] nestrávená zrna v trusu

Dobrý den, udělám to tak, jak mi oba radíte. Nemusím spěchat s objednáním. Nevíte jestli se Probi-zyme dá koupit i na burzách? Abych se přiznala, nikdy jsem si nevšimla, jestli se tam tenhle produkt prodává. Ale ani jsem ho tam nehledala.

Děkuji a pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 02. 01. 2011 15:02
►► [16] nestrávená zrna v trusu

Dobrý den,
ještě mne napadlo, že dalším vhodným přípravkem pro udržení zdravé střevní mikroflóry je výrobek firmy Orlux Bio-digest.
Jeho stručný popis, který jsem si vypůjčil ze stránek pana Holého www.amazonia.cz

Přípravek na bázi fruktooligosacharidů, vyživující užitečnou střevní mikroflóru a naopak potlačující růst patogenních bakterií. Zahušťuje konzistenci trusu i u ovocnomilných druhů ptáků, tím zlepšuje hygienické podmínky v chovatelském zařízení.

Použití:

4 zarovnané odměrky (4g) do 100g měkkého krmiva (vaječná směs, vlhčené granule apod.), přípravek není rozpustný ve vodě. Podávejte v případě výskytu vodnatelného trusu a v období zvýšeného stresu (výstavy apod.). Doporučuje se podávat mláďatům až do úplného osamostatnění.

Složení:

monohydrát dextrózy
jablečná dužina
citrusová dužina
fruktooligosacharidy

Snad bych jen dodal, že tento přípravek a přípravek Probi-zyme rád používám. Střídám je a jsem přesvědčen, že jsem jejich používáním předešel mnohým komplikacím v chovu.

Zdravím M. Lifart

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 02. 01. 2011 17:55
►► [17] nestrávená zrna v trusu

Dobry den,
jen doplnim, ze vyrobek se pod timto oznacenim jiz nejakou tu dobu nevyrani, novy nazem produktu je Oro - Digest.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 02. 01. 2011 19:45
►► [18] nestrávená zrna v trusu

Zdravím pane Haško,
děkuji za opravu. Mám Oro-digest doma, ale jak to někdy bývá, v hlavě vznikne přesmyčka a člověk použije starý název, aniž si to pořádně uvědomí. Je to podobné jako s mobilním operátorem Vodafone. Dodnes někdy použiji starší název Oskar.
Ještě jednou děkuji za opravu a přikládám obrázek Oro-digestu.

Zdravím M. Lifart

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 02. 01. 2011 19:59
►► [19] nestrávená zrna v trusu

Dobrý večer!
Upozorňujem, že po zakúpení firmy ORLUX firmou Versele-Laga aj Probi-zyme má iný dizajn a vyrába ho OROPHARM.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 02. 01. 2011 23:08
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web