Partneři:

povinne udaje v inzerci - mobilni telefon

Dobry den,
chtel bych se zeptat proc neni v inzerci povinny udaj telefonni cislo? Vzdyt mobil ma dneska kazdy a tak by to bylo lepsi jak email ne? A psani emailu zdrzuje, lepsi je zavolat.
zdravi Mara

autor: Marek P. - vloženo: 01. 01. 2011 14:08
►► [2] povinne udaje v inzerci - mobilni telefon

Dobrý den Marku,

úvodem bych vás rád vyvedl z omylu. Ne každý člověk má dnes mobilní telefon. Ač se to zdá skoro neuvěřitelné, tak jen já mám dva známé a podstatně mladší než jsem já, kteří z různých důvodů mobilní telefon nepoužívají.
K úpravě, kterou navrhujete nepřistoupíme ze dvou důvodů.
Ne každý chce na internetu zveřejňovat své číslo telefonu. A i když k zveřejnění dojde, může to mít svá úskalí. Mně se například stala taková trapná příhoda asi před dvěma roky. Inzeroval jsem a poměrně důsledně jsem v inzerátu žádal, abych byl telefonicky kontaktován až po 18,00 hodině, kdy již zpravidla mívám čas na své soukromé záležitosti. Chtěl jsem tím předejít tomu, aby mi bylo voláno v pracovní době. Žádný zaměstnavatel není rád, když si jeho zaměstnanci vyřizují soukromé hovory v pracovní době. Nicméně má žádost moc respektována nebyla a tak se mi i stalo, že mi pán v SMS pak vyčetl proč inzeruji, když následně nezvedám mobil. Nenosím v pracovní době svůj mobil stále u sebe a měl jsem od něj asi 7 nepřijatých hovorů. Že on nerespektoval mou prosbu a volal kdy neměl, vůbec nebral v potaz. Také mi volala paní, opět v pracovní době a chtěla si povídat o chovu ptáčků. Byla moc milá, ale nemohl jsem jí v pracovní době věnovat svůj čas, což jsem jí velmi slušně a myslím i taktně vysvětlil. Přesto se urazila a již se nikdy neozvala, ačkoliv předtím občas napsala na email.
Na těchto příkladech vidíte, že telefonní číslo jako povinný údaj by mohlo vést k nepříjemnostem, nebo přinejmenším nechtěným nedorozuměním. Proto necháme na každém inzerujícím, zda své telefonní číslo v inzerátu uvede, či nikoliv.
Druhým důvodem, proč k tomuto kroku nepřistoupíme je skutečnost, že inzerce je málo využívaná. Vůbec by se finančně nevyplatilo zadávat takovou práci. Musel bych tak hradit něco, o čem sám pochybuji, že to má své opodstatnění a nějaký užitek.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 01. 01. 2011 16:00
►► [3] povinne udaje v inzerci - mobilni telefon

dobry den a dekuju za odpoved. Mate asi pravdu. Kdyby mi nekdo volal doskoly, taky bych ted videl stejne jako vy. Jenze email taky kazdy nema no :-(
Mara

autor: Marek P. - vloženo: 01. 01. 2011 18:31
►► [4] povinne udaje v inzerci - mobilni telefon

Dobrý den Marku,

jsem si vědom skutečnosti, kdy ne všichni chovatelé mají svůj email. Je docela možné, že většina vlastní spíš mobilní telefon, než emailovou adresu. Běžně se však u internetových inzercí požaduje nějaký minimální kontaktní údaj. Aniž bych byl znalcem v oboru, dovolím si konstatovat, že většina jich požaduje právě emailovou adresu. Telefonní číslo požadují pokud je mi známo snad jen velké inzerce typu annonce.cz, avizo.cz, hyperinzerce.cz a podobně. Ale možná se i tam pletu. My jsme jako minimum pro kontaktování volili emailovou adresu, která se nám pro tento účel skutečně zdá vhodnější. Telefonní číslo si může každý dle svého zvážení doplnit, nebo také nemusí. A tak můžete při zadávání svých inzerátů postupovat i vy.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 02. 01. 2011 09:36
►► [5] povinne udaje v inzerci - mobilni telefon

Dobry den,
ono kdyz se nad tim clovek zamysli z jineho uhlu pohledu, dostane jeste jinou odpoved. Pokud uz nekdo zadava inzerat pres internet, jinak se sem vlozit neda, ma moznost si email zalozit ikdyz ho nevlastni. Kdezto pokud nema nekdo mobilni telefon, tezko ho hned pres internet ziska.
To ze nektery udaj neni povinny neznamena, ze ho nemuzete uvest. Soucasny stav myslim nema moc cenu menit a to jak uz rekl pan Lifart, z duvodu minimalni vyuzitelnosti.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 02. 01. 2011 10:32
►► [6] povinne udaje v inzerci - mobilni telefon

No mate pravdu asi no. Telefon mi ale pripada rychlejsi, ale zase je pravda, ze kdyz nekdo da inzerat, tak chodi i kontrolovat email aby vedel jestli nekdo odepsal.

Mara

autor: Marek P. - vloženo: 02. 01. 2011 11:23
►► [7] povinne udaje v inzerci - mobilni telefon

No ja dneska taky davam prednost e-mailu. Kdyz jsem daval telefon do inzeratu, tak mi kolikrat jenom lidi poslali SMS abych zavolal ja. To ale nejde volat kazdemu kdo posle SMS, to bych provolal hodne financi. Na e-mailu se dneska lepsi domluvim, treba poslu fotky a tak no a pak si treba i klidne zavolame.

Zdravi Marcel

autor: Marcel - vloženo: 02. 01. 2011 19:14
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web