Partneři:

zeleň u papoušků

Dobrý den,
ráda bych probrala téma zeleně ve voliérách papoušků. Vím, že většina papoušků zeleň zničí. Konkrétně moje rozely určitě. Ale nedá se to nějak vyřešit, aby zeleň u papoušků mohla být? Hned by voliéra lépe vypadala. Dívala jsem se dneska na fotky u článku o zvonkovi zeleném a ten zvonek v těch smrkových větvích vypadá nádherně. Nedalo by se to nějak udělat i u papoušků? Nemáte někdo nějakou radu, nebo zkušenost?

Děkuji za názory a přeju pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 08. 01. 2011 13:15
►► [2] zeleň u papoušků

Dobrý deň!
Záleží na veľkosti voliery a druhu. Uvádzam pár fotiek z voliér Tenerife - LA VERA - LORO PARQUE.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 08. 01. 2011 16:18
►► [3] zeleň u papoušků

Děkuji pane Makovícký za fotky. Taková zeleň u papoušků se mi moc libí a ráda bych ve voliéře něco měla. Myslíte si, že záleží na velikosti voliéry? Že když bude voliéra větší, tak papoušci nebudou zeleň ničit? Ráda bych to vyzkoušela a klidně bych mohla voliéry ještě o něco zvětšit, ale jen na délku. Vlastně i na výšku bych mohl něco málo přidat, hlavně u těch venkovních voliér.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 08. 01. 2011 17:07
►► [4] zeleň u papoušků

Dobrý večer,
ja som Vám v predchádzajúcej sérii fotografií ukázal veľké voliéry v ktorých návštevníci prechádzajú ako vidíte v nasledujúcej fotke (č.3 aj so stĺpmi konštrukcie), kde v takom prostredí chodí upratovacia pracovníčka. Tiež plodožravé a nektárovožravé papagáje ako sú lori alebo charmozini nelikvidujú zeleň do tej miery ako zrnožravé papagáje, ktoré tiež nie sú všetky druhy rovnako likvidujúce zeleň (neophemy). Neviem či máte možnosť zväčšiť svoje voliéry do tej miery, že by napr. pre pár papagájov mala voliéra pár desiatok metrov na dĺžku a aspoň 10 m na šírku. Práve preto v ďaľších fotkách zverejňujem menšie voliéry, kde je zrejmé ničenie zelene. To je ale zeleň celoročne rýchlorastúca.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 08. 01. 2011 18:36
►► [5] zeleň u papoušků

Ty fotky jsou krásné :-). Ale o tolik zvětšit voliéry nemůžu. Na to nemám dost místa :-/. Škoda, mít u papoušků zeleň by se mi líbilo. Myslíte, že by zlikvidovali i jehličnatou zeleň? Třeba smrk? A co třeba jalovec?

Děkuji Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 08. 01. 2011 20:01
►► [6] zeleň u papoušků

Dobrý deň!
Ihličnatá zeleň je pomaly rastúca a ťažko obnovojúca zeleň, ktorá je nevhodná pre tento účel. Obdobne je to aj s borievkou, ktorá je na okus aj jedovatá (Juniperus sabina). Uvedomujúc si, že nenapísala ste rozmer Vašich volier a o aký druh papagája Vám ide myslím si, že u Neophém by likvidácia zelene bola najmenšia ale aj tú by ste musela meniť, čiže najvhodnejšie by bolo len vkladať do voliér vetvy na okus. Veď vlastne tak sú vložené na fotkách Zelienky obyčajnej - Carduelis chloris aj pri článku, ktorý u Vás tento nápad spôsobil.

Zdraví V. Makovický.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 09. 01. 2011 06:24
►► [7] zeleň u papoušků

Dobrý den pane Makovický,
takže jehličnany tam dát nemůžu. Snad jenom ty větve na okus. Asi to tak udělám. Zpestřím voliéry nějakými jehličnany a až je rozely rozcupují, dám zase nové. Zeleň se mi hodně líbí a za tu námahu to stojí.
Fotky od vás jsou nádherné. Moc se mi líbí. Měl byste je dát někam na web.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 09. 01. 2011 16:40
►► [8] zeleň u papoušků

Dobry den,
vetve jehlicnanu jsou suce pekne, ale maji jedno uskali, obsahuji prilis mnoho pryskyrice (smuly, mizy) tato muze potrisnit peri a to je pak ulepene a velmi spatne se z peri dostava pryc. Ne vsechny jehlicnany jsou na tom stejne, ale je potreba na to pamatovat.
Pokud se pozorne podivate na ty fotografie urcite si vsimnete, ze u mensich kleci a volier je zelen umistena prevazne z venku, mnohdy vyhradne z venku. To si myslim je velmi vhodne reseni. Zelen je peknevide a ptaci k ni nemohou. Ovsem i tohle se neda praktikovat vsude, pokud mate blok volier, mezi jednotlive voliery jiz nic nedostanete.
V takovem pripade bych se pokusl do nejakeho rohu instalovat ochranny pulkuh z pletiva a do takto chraneneho prostoru umistit neco zeleneho. z pocatku to bude urcite vypadat divne, ale az zelen obroste cele pletivo, bude to urcite lepsi. Co je podstatne, ptaci se nikdy nedostanou k cele rostline, ale jen k castem ktere prorostou pletivem.
Je potreba vsak zvolit rychle dorustajici rostliny a hlavne takove, ktere vydrzi neustale ostipovani. V tomto smeru Vam bohuzel nemohu dat zadne rady.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 10. 01. 2011 10:24
►► [9] zeleň u papoušků

Dobrý deň!
Správny postreh. Práve preto som v prvej skupine fotografií uviedol mimoriadne veľké voliéry, kde je zeleň schopná regenerácie a v ďaľšom príspevku voliéry kde je zeleň z vonkajšej strany a len sčasti prerastá do vnútra kde je likvidovaná. Takto je zeleň z vonkajšej strany aj umiestnená v centre odchovu Ary Spixovej http://www.youtube.com/watch?…

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 10. 01. 2011 10:46
►► [10] zeleň u papoušků

Dobrý den,
děkuji za výborné rady. Pokusím se ten půlkruh vyrobit. No, ne já, ale poprosím mého přítele :-). Jen nevím, jaký rychle dorůstající druh zvolit. Bojím se, aby rostliny nebyly jedovaté. Ale třeba na internetu něco naleznu.

Děkuji a pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 10. 01. 2011 18:21
►► [11] zeleň u papoušků

Zajímal by mě kámen ve voliéře u loríčků na poslední fotce. Je to přírodní kámen nebo umělý a nebo je to dokonce dřevo?

autor: Monika Svobodová - vloženo: 06. 02. 2011 12:06
►► [12] zeleň u papoušků

Dobrý deň! Je to prírodný kameň ktorý je súčasťou svahu na ktorom ako vidíte na nasledujúcej fotke je ďaľšia zástavba.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 02. 2011 06:46
►► [13] zeleň u papoušků

Také mám ráda zarostlou volieru, bohužel však andulky jsou ničitelé, takže stále jen doplňuji větve a na zasazené rostliny mohu zapomenout...

Přílohy:

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 25. 02. 2011 14:10
►► [14] zeleň u papoušků

Dobrý den, moc pěkné. Asi si to aspoň takhle také udělám. Konečně jsem si koupila malé auto, tak si můžu pro větve kdykoliv do lesa zajet :-)).

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 25. 02. 2011 19:46
►► [15] zeleň u papoušků

Tak to jste udělala základní chybu.Měla jste si pořídit kombíka:-)), mě už na větve ani kombík nestačí....
Jinak teď jsem si udělala takový dřevěný šuplíček, do kterého schovám okurkovou flašku , do ní vodu a do vody pak nějaké zelené větve, vydrží déle..tedy do doby než je někdo nezlikviduje.

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 25. 02. 2011 22:42
►► [16] zeleň u papoušků

Děkuju za tip. Nemáte fotku toho šuplíku pro inspiraci? Zeleň ve voliéře se mi líbí a jsem ochotná podstoupit to, že budu jezdit do lesa na spadené větve častěji :-), hlavně když bude voliéra pěkně vypadat.
Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 26. 02. 2011 09:09
►► [17] zeleň u papoušků

Dobry den,
dam taky jeden tip. Ale je to spis do voliery s droboti. Podarilo se mi zjistit, ze vrba se necha pestovat i v kvetinaci. Jednoho dne jsem videl video o vyskumu pani Parker z australie a v jejich volierach jsem videl pekne zelene stromy. Vyli to vnitrni voliery.
Tak jsem zjitoval co se da a kamarad zachranik mi proadil prave vrbu. Je rychlerostouci a mela by snes pri roseni pdominky v interieru. Uvidime, mam jich par pripravenych, ale zacinali jsme loni na podzim, takze zatim nejsou zadne vysledky ;)
S pozdravem Smidla.
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 26. 02. 2011 10:07
►► [18] zeleň u papoušků

Zdravím,
dávám fotku "šuflíčku", byl to momentální nápad, narychlo zbouchnutý ze zbytků,ale účel splní (nebude vidět sklenice), bude zavěšen cca 20 čísel od země.

Jinak dávám ještě jednu malou vychytávku inspirovanou Vánoci, jak uchytit lehce větší zelený stromek nebo větve.

Co se týče vrby, nejen okrasná kroucená vrba se dá pěstovat v květináči , ale i vrba na hodovačky (nikoliv smuteční).Tato na fotce je obyčejná od rybníka, syn z ní měl hodovačku v 1 roce, pak byla hodovačka zasazena a tohle je 2,5letý květináčový puberťáček (ještě tam je vidět zaschlý ocásek hodovačky i s mašlou).
Jen čím bude starší vyžaduje více měnit zeminu nebo přihnojovat.
Též jsem zkoušela umělé květiny, které vypadaly pěkně, stálezeleně, leč toto zbylo po cca 2měs.kráse :-))
Zdravím Růža

Přílohy:

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 26. 02. 2011 15:08
►► [19] zeleň u papoušků

Ještě vrba a stojánek:-)

Přílohy:

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 26. 02. 2011 15:19
►► [20] zeleň u papoušků

A vyzkoušené umělé květiny...

Přílohy:

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 26. 02. 2011 15:20
►► [21] zeleň u papoušků

Děkuji za fotky :-). Je to skvělá inspirace a už vím, co bude můj přítel dělat příští víkend :-)))). S tou vrbou je to taky výborný nápad. Zkusím to s ní taky. Zeleň u papoušků se mi vždycky hodně líbila a třeba to tou vrbou vylepším. Ráda bych i nějaké jehličnany, ale bojím se, že je papoušci úplně oholí :-/.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 27. 02. 2011 09:17
►► [22] zeleň u papoušků

Dobrý den,

pro chovatele, kteří, stejně jako já, nemohou instalovat zeleň přímo do vně voliér, by jako inspirace mohly posloužit fotografie, přiložené k článku o návštěvě u chovatele Miroslava Janči. Zde: http://www.amadina-gouldove.com/…atele_3.html (Celá kolekce fotografií z této návštěvy je umístěna ke zhlédnutí ve fotogalerii, zde: http://www.amadina-gouldove.com/fotogalerie/?c=5). Tento chovatel vyzbrojený zkušenostmi a praxí, podobný problém vyřešil vskutku bravurně. Zeleň nasázel v těsné blízkosti voliér a výsledný efekt může posoudit každý sám. Mě osobně jeho voliéry uchvátí pokaždé, když je vidím. Způsob, jakým pan Janča ,,zazelenil'' své chovatelské zařízení nemá jen estetický účinek, ale ptáci se také mohou v letních pařácích schovat do stínu, vrženého korunou stromu. Další výhodou může být, že nemá nepořádek z okousané zeleně uvnitř voliér a má v nich tak vždy velmi čisto. Chápu ale, že ne každému se tento systém musí líbit.
K nápadu s šuplíčkem na vrbu bych snad jen dodal, že bych měl obavy, z barveného dřeva, jinak se mi to jeví jako dobrý nápad.

S pozdravem
Lukáš Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 27. 02. 2011 20:21
►► [23] zeleň u papoušků

Zdravím,
s tím barveným dřevem mám již zkušenost s tím, že pokud mají ptáci dostatek větví ani si toho nevšimnou, nehledě na to, že aymary nepatří mezi "dřevokazce".Ono by to vpodstatě šlo udělat i tak, že vezmu hliněný květináč, sklenici obsypu pískem ,nandám zelené větve a je to stejný "přírodní" princip a řekla bych že ještě lepší než šuplíček..máte pravdu:-))

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 27. 02. 2011 23:55
►► [24] zeleň u papoušků

Dobry den,
v dnesni dobe existuji barvy, ktere jsou netoxicke. maj oznaceni detskeho koupaciho konika, nebo jsou primo popsany jako vhodne na hracky pro deti. Takovouto barvou jsem mel osetreny i vnitrky volier a ikdyz ji ptaci notne devastovali a tim padem i konzumovali, nedoslo k zadnym ztratam.
S pozdravem Smidla.
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 28. 02. 2011 16:20
►► [25] zeleň u papoušků

Zdravím,
tak si tak kolikrát říkám, zda barvy vhodné pro děti jsou zároveň i vhodné pro papoušky?

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 01. 03. 2011 19:16
►► [26] zeleň u papoušků

Dobry den,
co povazujete za vhodne/nevhodne? V mem prispevku mate zminku ze ptaci barvu ostipovali protoze byla na drevu a pravdepodobne i konzumovali. Nedoslo k zadnym uhynum. Mnozi jsou stale v mem chovu.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 01. 03. 2011 19:56
►► [27] zeleň u papoušků

Zdravím,
to právě nevím, tím vás nechci napadat, jen je to myšlenkový pochod. Děti barvu také kolikrát okusují, olizují a jestli je barva nezávadná se může projevit třeba až za tři, deset let, když dostanou exém a člověk přemýšlí" z čeho to kruci může být?" Jenže to je nezjistitelné, už jen díky prostředí v kterém žijeme.
Stejně u ptáků, když ji použiju budou v pohodě a za tři roky mi něco chcípne..."Bylo to barvou? Krmením? Nemocemi?"
Já nepoužívám dětskou barvu, ale klasický Luxol na dřevo (doufám, že to píšu dobře) a na pletivo Eternal akrylát.Ptáci (tedy hlavně andulky) sem tam klovnou, zobáky visí na pletivu, šplhají a také žijí a jsou v pohodě:-))

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 01. 03. 2011 21:01
►► [28] zeleň u papoušků

Dobrý den,
v první řadě se musím přiznat, že mi existence těchto barev úplně vypadla z hlavy. Navíc, kdybychom se touto problematikou zabývali hlouběji a více toto téma, jak se říká, rozpitvali, došli bychom nejspíše k tomu, že mnohá chovatelská zařízení jsou natřena jen obyčejnou barvou, kterou ptáci okusují a neumírají proto. Když si jen vzpomenu na klícku ze zverimexu, ve které jsem jako ještě malý špunt choval andulky, která byla téměř celá zbavená původního laku... A andulky byly, mimochodem, stále ve skvělé kondici. Tak stejně bychom se mohli pozastavit nad budkami z překližky a podobných materiálů. Tyto materiály jsou přece většinou jen slepené piliny, hoblovačky a kusy dřeva. Toto lepidlo by mohlo být také závadné a jak papoušci vesele vyvádějí mláďata, mnozí už několikátou generaci. V neposlední řadě bychom se také mohli pozastavit nad skladbou naší potravy, která se také neskládá jen z přírodních ingrediencí.
Závěrem mi tedy vychází, že v tak nepatrně malém množství ta barva asi nebude mít natolik agresivní vlastnosti, aby po jejím požití papoušci umírali.
Tím samozřejmě nechci říci, že by ,,přikrmování'' papoušků barvou mělo být v pořádku, či snad mělo mít pozitivní vliv :).

S pozdravem
Lukáš Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 01. 03. 2011 21:56
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web