Partneři:

Vytrhnutie chvostu

Dobrý deň,chcela som sa opýtať,ako dlho trvá,kým rozele pestrej dorastú perá na chvoste,v prípade,že sú vytrhnuté.Za odpovede vopred ďakujem. Z.B.

autor: Zuzana Benkovská - vloženo: 10. 01. 2011 09:48
►► [2] Vytrhnutie chvostu

Dobrý den Zuzano,
dle mých informací by se měla první, dorůstající pera objevit po přibližně třech týdnech. Kompletní ocas by pak měl dorůst přibližně po týdnech šesti. Po osmi týdnech bude obnova per dokončena i s jejich celkovou výživou. To ovšem jen v případě, že nedošlo k poškození lůžek per. Dále je potřeba dodržovat ideální podmínky, jako je čistota prostředí, podávání vitamínů a kvalitního krmiva.
S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 10. 01. 2011 18:41
►► [3] Vytrhnutie chvostu

Dobrý den,
já si taky myslím že tak za 2-3 měsíce by mělo peří dorůst. U jedné rozely se mi stalo, že to bylo asi až za rok, ale té vyrval peří náš pes :-/.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 10. 01. 2011 18:55
►► [4] Vytrhnutie chvostu

Dobrý deň,tak dúfam,že mu ešte dorastie,pretože je mi to veľmi ľúto.Budem sa snažiť príkladne sa o neho starať.Máme malého syna a ten ho(aj napriek tisícim upozorneniam)chytil za chvost,papagáj sa vyľakal,vyletel a chvost mu ostal v ruke.Skoro som odpadla:(.Rozely máme dve,väčšinu roka sú vonku vo voliére,ale na zimu si ich vždy zoberiem do domu.Preletia sa a aj ja si ich užijem viac ako keď sú na dvore.O to viac ma to mrzí:(. ďakujem za info.

autor: Zuzana Benkovská - vloženo: 10. 01. 2011 19:59
►► [5] Vytrhnutie chvostu

AHOJ!jÁ BYCH SE RÁDA ZEPTALA,JESTLI MÁ NĚKDO TAKOVÉ ZKUŠENOSTI.NÁŠE ANDULKA SI POKAŽDÉ,JAK JÍ NAROSTE NOVÝ OCAS, SAMA ZASE VYŠKUBE.NAROSTE JI POMĚRNĚ RYCHLE ASI TAK DO 1MĚSÍCE,ALE VŽDY HO ZASE MORDUJE AŽ HO ŮPLNĚ UŠTÍPE A NAKONEC HO ZASE VYTRHNE.NEVÍME,PROČ TO DĚLÁ,DŘÍVE TO NEDĚLALA A TEĎ UŽ PO TŘETÍ ZA SEBOU.POKUD NĚKDO VÍ RADU,PROSÍM O NI.ZATÍM DĚKUJI A PŘEJU DOBRÝ CHOV!EVA.

autor: Eva Vyhlasová - vloženo: 15. 01. 2011 22:09
►► [6] Vytrhnutie chvostu

Dobrý den,
možnou příčinou může být nuda a stres, popřípadě kombinace obou faktorů. Nudu může zapříčinit nedostatek činnosti, chybějící partner. Stres pak nevhodná klec, přílišný pohyb kolem klece, jiný zvíře v blízkosti klece, obecně velký, nepřiměřený hluk, a spousta dalších podnětů.
Zkuste klec vybavit dostatečným množstvím větví na okus, zkuste se zamyslet, v jaké kleci a v jakém prostředí je andulka držena.
Samozřejmě škubání peří, sebepoškozování může mít i jiné příčiny, ale jako první mě napadají právě tyto, které pokládám za nejčastější.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 16. 01. 2011 15:43
►► [7] Vytrhnutie chvostu

Děkuji za radu.Vyzkouším.Eva V.

autor: Eva Vyhlasová - vloženo: 18. 01. 2011 16:19
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web