Partneři:

kroužkování

Zakládám nové vlákno jako rozvinutí zdejší diskuse o cenách zlatoprsek.
Osobně upřednostňuji kroužkované ptáky (upřednostňovat je jedna věc, ne vždy takové lze sehnat), samozřejmě mám v chovu ptáky i nekroužkované , a nejen zlatoprsky.

Pokud lze, snažím se nakroužkovat,ale třeba právě zlatoprsky si postavily hnízdo v takovém místě klece, že bylo zcela nemožné se do hnízda dostat bez toho, že bych vyndala celou přední mřížku- což by znamenalo pár nejprve odchytit a velmi stresovat. Navíc vchod do hnízda byl velmi malý, cca o průměru 2-2,5 cm . V takovém případě kroužkování vzdávám.
Nenašla jsem tehdy žádný způsob, jak se dostat do hnízda bez toho,abych ho manipulací poškodila.
Hnízdo bylo postavené z převážně z travin, a dovedně propletené ve větvičkách.
Zajímalo by mě, zda je zde zkušený chovatel, kterému se podařilo z podobného hnízda mláďata vyndat a nakroužkovat je.

Petra R.

autor: Petra Rubášová - vloženo: 30. 01. 2011 21:09
►► [2] kroužkování

Dobrý den,
jestliže je přístup k mladým takto komplikovaný, asi bych od kroužkování upustil. Asi je to lepší, než se obávat opuštění mladých rodiči. Ty by mohlo Vaše dobývání se do hnízda velmi stresovat a zlatoprsky bývají na neklid v okolí svého hnízda někdy až přehnaně háklivé.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 01. 02. 2011 19:58
►► [3] kroužkování

Ja jsem to mel tak u zebricek. Taky bych rad krouzkoval, ale kdyz jsem to jednou skusil, tak se pak rodice o mlade nestarali. Vyhodili je z hnizda a uz ani nepomohlo je tam vratit. Takze radsi uz nekrouzkuju. Jenze zebricky nejsou zlatoprsky u tech to tak nevadi no.
Marcel

autor: Marcel - vloženo: 01. 02. 2011 20:46
►► [4] kroužkování

Dobry vecer,
naopak, u zlatoprsek to naprosto nevadi, tedy pokud nejde o vystavni ptaky, myslim ze kazdy chovatel je obeznamen s jejich povahou a reakci na krouzkovani.
Jakoze uz jsem skousel spoustu veci, dokrmovat jednodenni guldu, ale predstava dokrmovani mladete zlatorpsky me docela desi.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 01. 02. 2011 21:50
►► [5] kroužkování

Tak pokud jde o to kroužkování, nevím jak u zlatoprsek,(tyto nechovám, ale divil bych se, že by to bylo jinak) ale já dokážu nakroužkovat správným kroužkem každé mládě, které odchovám nejpozději při jeho prvním výletu z hnízda. Takže pokud jde o argument při koupi, že rodiče byli plašší a proto pták není kroužkován, tak na toto neslyším. Když to dokážu já, tak to krom lidí kolem 80 let věku s prsty horníka dokáže každý. A i ti starší si mohou někomu říci. Za loňskou sezonu mám neokroužkovány pouze dva ptáky ( z cca 180 odchovů), u kterých jsem si nevšiml, že jim kroužky spadly v hnízdě, páč já provádím kontroly u všech druhů, tedy krom amadin pruhovaných a panenek hnědoprsých, které si staví hnízdo v rákosu a kam se nedostanu, tyto kroužkuji při vylétnutí.

autor: Honza - vloženo: 21. 02. 2011 21:27
►► [6] kroužkování

Dobry vecer,
dovolim si reagovat. Pokud se shodneme ze naamadinu douldovou patri krouzky 2,8 mm, strane rad bych videl, jak ji tento krouzek natahujete vyt jen v 15 dni jeste v budce.
Pokud krouzkujete 3mm tak jistou sanci mate, ovsem krouzek je na nozce volnejsi nez je zadouci. Nikdy jsem nezkousel krouzkovat 3mm po vyletnuti, muzu to zkusit, pak dam vedet.
S pozdravem Smidla.
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 22. 02. 2011 01:20
►► [7] kroužkování

Dobrý den,skutečně to jde, o kroužku o průměru 3 mm ani nemluvím, ale i i 2,75 na nohu dostanete. Pozor - musí to být opravdu první den při výletu z hnízda, 3 den už to spolehlivě nepřetáhnete. Ale za pomoci olejíčku, kterým jednak promáznete samotný kroužek a dále pomocí oleje rozmasírujete kloubek přes který kroužek přetahujete to jde bez nějakého většho násilí. Chce to trochu praxe a není problém.
Taktéž s pozdravem
Honza

autor: Honza - vloženo: 22. 02. 2011 12:15
►► [8] kroužkování

Dobrý deň! Krúžok sa dá kovovým ihlanom (hrubším klincom alebo okrúhlym pílníkom) z vnútornej časti okrajov trochu roztiahnuť a zaobliť vnútorné hrany. Pri nasadzovaní krúžka je dobre ho pomaly krútiť a dávať pozor aby sa nezachytili lupienky kože.

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 22. 02. 2011 14:42
►► [9] kroužkování

Dobrý večer.Mám dotaz,jakým kroužkem se má kroužkovat zlatoprska? Výrobci kroužků nabízejí nejmenší 2,2mm.Měřil jsem zlatoprsce zápěstí šuflerou a naměřil jsem 1.5mm.
Omlouvám se za neodborný výrazy.Děkuji Zdeněk.

autor: Zdeněk Těšínský - vloženo: 07. 03. 2011 19:55
►► [10] kroužkování

Dobrý deň! Na stránke http://www.novaexota.eu/…ost-krouzku/ sú uvedené veľkosti krúžkov. Uvádza ich aj výrobca krúžkov http://www.stepansestak.cz/…ptactvo.html. Ten uvádza aj veľkosť krúžku 2,0mm, čo zrejme aj vyrába. Tak neviem ktorých výrobcov krúžkov ste mali na mysli (asi Firma Straka http://www.straka.bludov.cz/…ro-exoty.php aj keď ani ten neponúka veľkosť 2,2 mm)???
Pokiaľ budete mať odchov zlatoprsiek malých a odvahu ich krúžkovať je možnosť ich okrúžkovať aj veľkosťou 2,5 mm. SZCH na objednávke registračných obrúčok uvádza najmenšiu veľkosť 2,5 mm.

Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 08. 03. 2011 07:24
►► [11] kroužkování

Dobrý večer.Kroužky 2,2mm nabízel minulý rok pan Sesták,že má letos místo nich 2mm jsem nevěděl. Děkuji Zdeněk.

autor: Zdeněk Těšínský - vloženo: 08. 03. 2011 19:14
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web