Partneři:

Míchanice

Dobrý den dámy a pánové,
sezóna se kvapem blíží a s ní samozřejmě i příprava papoušků na hnízdění. Odvážím se říci, že zajisté téměř každý z nás s příchodem jara začíná své chovance pobízet do toku, mimo jiné, i vaječnou míchanicí. Právě vaječné míchanici bych chtěl věnovat toto vlákno. Proč? Důvodů je několik. V první řadě mě napadlo, že je mezi námi jistě mnoho začátečníků, kteří jistě ocení rady a recepty zkušených chovatelů, kteří tento web navštěvují. Sám jsem ve svých začátcích mnoho věcí hledal a nacházel na internetu. Druhý z důvodů je, že takřka každý chovatel má svůj recept. Svoje kouzlo, kterým míchanici obohatí. Já jsem za těch pár let, co se chovu věnuji slyšel o toliko receptech, že by se z nich snad dala sepsat celá ptačí kuchařka. Zkrátka, co chovatel, to nápad, inovace.
Podělme se tedy zde s ostatními o své recepty a vezměme si případně něco z jejich nápadů a obohaťme svoji ptačí kuchyni. Byl bych rád, kdyby se zde rozběhla zajímavá diskuse plná postřehů, nápadů a připomínek.
Já osobně jsem míchanici dělával podle klasického receptu. Po stejných dílcích na drobno nastrouhané mrkve, na hrubo nastrouhaného jablka a vejce. Tuto směsku jsem doplnil rozdrobenými piškoty. Celé dílo dokončila strouhanka, která se přidávala, dokud nevznikla sypká směs. Do té se mohly přidat pokrájené kopřivy, pampelišky, zkrátka co dům a zahrada dala. V současnosti jsem snížil dávku strouhanky na minimum a nahradil ji suchou vaječnou míchanicí, zakoupenou na burze. Takovouto míchanici mi s v velkou oblibou brali australští papoušci. Aratingy dávají přednost ovoci a míchanice zůstává téměř bez povšimnutí.
Předem děkuji všem, kteří se do diskuse zapojí.
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 14. 02. 2011 21:01
►► [2] Míchanice

Ahoj vsem,
ja uz si michanici nedelam, ale kupuji si ji hotovou. Ale pridavam do ni trochu kopriv, mrkve, taky ty jablka, nekdy do toho nasypu trochu jerabin. Kamos mi poradil, abych do michanice CeDe, nebo Quiko pridal kousek vanilkoveho lusku. Davam ho fakt jenom kousicek, pekne to pak voni a papousci to maji hrozne radi :-D.
Mara

autor: Marek P. - vloženo: 14. 02. 2011 21:55
►► [3] Míchanice

Dobrý den,
já dávám do míchanice, kterou si dělám sama to samé vy, jenom občas přidávám převařené vaječné skořápky. A někdy taky trošičku moučných červů, ale ne všichni papoušci je berou. V létě přidávám trochu pampeliškového listí. Z kupovaných míchanic preferuju tu s medem :-).

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 16. 02. 2011 20:47
►► [4] Míchanice

Dobry den,
do prumyslove vyrabenych michanic neni vhodne pridavat dalsi komodity, zvlaste pak ty ktere ji navlhci. Velmi vyrazne se tak snizi jeji trvanlivost a rychleji se kazi.
Ja pouzivam michanici od firmy Quiko se susenym hmyzem. Take jsem poridil nejakou s ovocnymi granulemi. Berou ji dokoncei guldy. Takze maximalni spokojenost. Co a jak najdete tu na teto diskusi v jinem vlakne.
S pozdravem Smidla.
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 02. 2011 17:12
►► [5] Míchanice

No ja tam tu michanici nenechavam dlouho. Cetl jsem, ze se to ma nejpozdeji po 12 hodinach menit, tak to tak delam. Stiham to akorat po skole, nebo vecer kdyz přiju z posilovny. Proto si myslim, ze se to nestaci skazit.
Mara

autor: Marek P. - vloženo: 17. 02. 2011 20:45
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web