Partneři:

Kakariky červenočelý

Dobrý den, dostala jsem od kamaráda párek kakariků červenočelých. Zatím je můžu mít jenom v kleci která je 1,5 m dlouhá, 1 m vysoká a 80 cm hluboká. Do voliéry bych je mohla dát až tak v květnu. Nebude jim takový prostor vadit?
Taky jsem četla o tom, jak se kakarikům mají dávat drny, aby tolik neztráceli opeření. Ale když budu dávat drny do klece, asi z toho bude hrozný nepořádek. Jsou ty drny nutné? Jaké máte zkušenosti vy?
Děkuji a pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 19. 02. 2011 10:02
►► [2] Kakariky červenočelý

Dobry den,
ten prostor je dostacujici, pokud budou posleze premisteni do voliery.
Co se drnu tyce, otazkou je, jestli to peri straceji diky drnum, nebo v dulsedku nedostatku nekterych dulezitych latek, pripadne prebytku jinych. Ja osobne se domnivam ze druha moznost je realnejsi. Drny jim poskytuji zabavu, ale strata peri je dle meho zpusobena nevhodnyk krmenim. Doporucuji davat co nejmene slunecnice. Mineralni prirpavny podle navodu, ja pouzivam optimin.
Dalsi vec, stratu peri jsem pozoroval pouze u samic, nikdy u samcu a to jeste pouze pokud byli ptaci chovani ve vnitrni kleci. Venku se toto nedelo.
S pozdravem Smidla.
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 02. 2011 14:39
►► [3] Kakariky červenočelý

Dobrý den, děkuju za odpověď. Docela mě uklidnilo, že je můžu nechat v té kleci. Dělala jsem si starosti, aby jim to neškodilo.
Krmení přizpůsobím podle vašich rad :-).
Mohla bych je chovat s jinýma papouškama? Třeba s korelama?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 19. 02. 2011 17:54
►► [4] Kakariky červenočelý

Dobry vecer,
ja je chovam ve spolecne voliere s andulkama, korelama, zebrickama a ryzovnikama. Kakarici jsou naprosto bezproblemovi, vyhybaji se vsem kontaktum, navic se drzi v nizsich patrech nez ostatni ptaci.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 02. 2011 20:22
►► [5] Kakariky červenočelý

Dobrý den,
moje zkušenosti s kakarikami ve společné voliéře jsou různé. Jeden pár ve společnosti jiných druhů mohl být, hnízdili, ostatních spolubydlících si nevšímali. Potom, co mi samice padla, sehnal jsem novou, tak nastala změna chování i u samce.Začali prolézat všem budky, lezli i křepelkám a drobotině do hnízd a musel jsem je oddělit. Záleží na jednotlivcích a chce to, jako u každého chovu pozorovat. S tím drnem, já jim ho dávám preventivně. Vybírají si z něj kořínky a patrně i potřebné minerály. Dávám celý drn i s trávou. Určitě tím nic nezkazíte.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 20. 02. 2011 09:20
►► [6] Kakariky červenočelý

Dobry den pane Skoda,
tak ale to co popisujete je spise do jine kategorie. Je preci jasne, ze ptaci pridani do jiz existujiciho spolecenstvi jsou na tom jinak. Hledaji pro sebe vhodnou hnizdni budku, vytvareji si sve teritorium.
Mne by napriklad zajimalo, jak by se cela situace vyvinula, kdyby si vybrali budku. Pak predpokladam by si ostatnich prestali vsimat.
S pozdravem Smidla.
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 20. 02. 2011 15:59
►► [7] Kakariky červenočelý

Dobrý den, pane Haško,
samice kakariky byla vpuštěna do společné voliéry v říjnu a odchytával jsem je v srpnu následujícího roku. Během této doby došlo i k hnízdění kakariků a odchovali 3 mladé, ale samec stále prolézal i ostatní budky. To, co funguje u jednoho páru nemusí fungovat u druhého. Jenom píšu vlastní zkušenost.
S pozdravem, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 20. 02. 2011 20:08
►► [8] Kakariky červenočelý

Dobry vecer,
v zadnem pripade jsem to nemyslel jako nejaky utok nebo nedej boze poucovani.
Jen co tak vim, tak jakykoliv pridavani ptaku do jiz existujiciho hejna je problemove. Dokonce pan, co mi prodaval paru korel mne varoval, ze pokud neutvorim hejno do pul roku, uz mohou byt problemy. Nevim jestli ho znate, miva v prerove korely lutina, stava nakraji posledni rady.
S pozdravem Smidla.
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 20. 02. 2011 22:03
►► [9] Kakariky červenočelý

Dobrý večer,
ani já jsem to nebral, jako útok z Vaší strany. Psal jsem jenom své zkušenosti. Ono je někdy problém do skupiny přidat i andulku, ale opravdu záleží na jedincích i celé skupině. A jak jsem radil i v jiných příspěvcích, pozorovat, pozorovat a pozorovat.
Bohužel v Přerově na burze jsem byl jen jednou. Pravidelně jezdím do Týniště.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 22. 02. 2011 21:52
►► [10] Kakariky červenočelý

Dobrý den,
děkuju za rady. Pochopila jsem, že by společný chov nemusel vyjít. Nemuselo by to klapat. Asi kakarikům vyrobím nejakou jinou, menší voliéru. Ať mají klid a ostatní papoušci taky :-).
Uvažuju dno voliéry osázet trávníkem, nezničí ho úplně, když se tak rádi hrabou v zemi?
Děkuju a pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 24. 02. 2011 21:02
►► [11] Kakariky červenočelý

Mne kakariky hniezdili v klitke 80x 60 x 60, budky mali z vona a vyviedli z hniezda 3 mlade

autor: toky60190 - vloženo: 14. 03. 2011 20:54
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web