Partneři:

hnízdění kanárů

Dobrý den potřeboval bych poradit. Koupil jsem si parecek barevných kanáru. Uz dvakrát mi zahnizdily, ale samec pokazdé mladé vyhodil z hnízda. Nekteří chovatelé davají samečky pryc, kdyz samicka nasedne na hnizdo, nekteri ne. Ja jsem samecka pryc nedaval, ale ted to budu delat. Ale kdy ho mam k samici zase vrátit? Nebude mladé napadat? Poradte prosim.
Diky za rady Marcel

autor: Marcel - vloženo: 20. 02. 2011 13:29
►► [2] hnízdění kanárů

Dobrý den,
jak to dopadlo? Napadal samec mladé, když jste ho vrátil do klece? Nebo jak jste to vyřešil? Docela mě dění kolem kanárků zajímá, uvažuju o tom, že si taky nějaké pořídím. V jak velkých klecích je máte?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 10. 09. 2011 19:51 Citovat
►► [3] hnízdění kanárů

dobry den, ja jsem tam samca nevratil. Nevedel jsem si rady, tak jsem ho do klece radsi nevratil. Bal jsem se o mlady no. Mam porad jenom jeden par a ten je v kleci 70x50x40 délaxvýškaxhloubka.
Marcel

autor: Marcel - vloženo: 11. 09. 2011 16:33 Citovat
►► [4] hnízdění kanárů

Dobrý den, to máte na kanárky i docela velkou klec. Co jsem četla, používají kanárkáři klece menší. Nemůže být problém s tím vyhazováním mladých v tom, že jim tak velká klec nesedí?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 09. 2011 17:58 Citovat
►► [5] hnízdění kanárů

Dobrý večer, ak možem poradit takéhoto agresívneho samca treba z chovu vyradit rozmery klietky su v poriadku. Ja osobne som zástancom párového chovu , pár musí harmonizovat. s pozdravom J.Marko

autor: Ján Marko - vloženo: 12. 09. 2011 19:55 Citovat
►► [6] hnízdění kanárů

Dobry den, tak ja toho samce vyradim. Mlade by vyhazoval asi porad. Mam samici koupit jineho? Zvykne si na neho? Jde nejak u kanaru poznat ze par harmonizuje?
Dekuju Marcel :)

autor: Marcel - vloženo: 13. 09. 2011 21:34 Citovat
►► [7] hnízdění kanárů

Dobrý den ,samca vymente to že pár harmonizuje zistíte na začiatku buducej sezony z ich spravania a následnej starostlivosti o mladé. s pozdravom J.Marko

autor: Ján Marko - vloženo: 15. 09. 2011 15:05 Citovat
►► [8] hnízdění kanárů

Dobry dne, dam na vasu radu. Koupim noveho samecka. Jenom aby ho samicka jeste prijala :( . Dekuju Marcel

autor: Marcel - vloženo: 17. 09. 2011 19:51 Citovat
►► [9] hnízdění kanárů

Dobrý deň priatelia. Potreboval by som radu od skúsenejších chovateľov. Mám doma dva páry kanárov. Každý kanár je chovaný samostatne v bedňovej klietke cca 45x40x30cm. Kŕmim klasickou zmesou zrnín plus raz za týždeň dostanú nejaké to ovocie a zeleninu a takisto orlux fruit pate..to som dával na posilnenie lenže v kanárikoch to asi vyprovokovalo podnet na párenie. Samci sa predbiehajú kto lepšie zaspieva, a samice nervózne poletujú a prehýbajú sa na bydlách co je znakom, že sú pripravene na parenie. Mám ich v pivnici v miestnosti kde je plynový kotol a teplota vzduchu je stála 17 stupňov čo by malo postačovať na vývoj plodu vo vajci. Dnes je 25.januára 2012 ak by som dal samičky hniezdiť by to pre ne priskoro?? V odbornej literatúre Chov kanárikov od O.Pavliš a A.Ižo píšu že v tomto čase by mala byť ešte len príprava na hniezdenie bojím sa však o samice či sa im niečo nestane. Trhajú si papier zo spodu klietky a dávajú si ho do misiek s krmivom. Jeden pár mi takto nechtiac v decembri zahniezdil. Poraďte čo ďalej mám čakať do marca alebo ich mozem dat hniezdiť. Za odpoveď ďakujem

Přílohy:

autor: Peter Stacho - vloženo: 25. 01. 2012 09:31 Citovat
►► [10] hnízdění kanárů

Dobrý deň!
Kniha Chov kanárikov (O. Pavliš a A. Ižo) bola vydaná v r. 1978, kedy sa uvažovalo o hniezdení kanárikov v prirodzenom svetelnom režime. Pokiaľ máte prispôsobený svetelný režim na znášku oplodnených vajec je to nie priskoré hniezdenie. Existuje napr. letná súťaž v speve kanárikov, ktoré sa musia už aspoň v tomto čase liahnuť. V čase napísania spomínanej knihy nebolo dostať kúpiť krúžky skôr ako v jarných mesiacoch a to je tiež dôvod pre hniezdenie kanárikov v marci. Terajší predaj registračných krúžkov pre daný rok sa už začína koncom predchádzajúceho roku. Pre hniezdenie Vašich kanárikov je dôležitý ich vek a pri starších pároch (hlavne samíc) kedy skončilo predchádzajúce hniezdenie.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 01. 2012 10:38 Citovat
►► [11] hnízdění kanárů

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a vysvetlenie danej problematiky. Kanárikom prisvetlujem čiže dĺžku dna im predlžujem na cca12 hodín denne. Všetky kanáriky ktoré mám sú z minuloročných odchovov čiže majú cca 1 rok. Ešte by ma zaujímalo či im bude postačovať tá 17stupňová teplota na správny vývoj plodu vo vajíčkach. Neviem prečo ale stále si myslím, že keď sa ide samica vyprázdniť a nažrať vajcia ochladnú a zo znášky nič nebude.
A posledná vec by ma zaujímala ako riešite vajíčka či ich odoberáte a ako, a do čoho ich vkladáte aby sa nepoškodili a pri akej teplote ich uskladňujete. Chcem si dať na tom poriadne záležať a tento rok konečne odchovať čo najviac kusov, pretože v minulom roku sa mi vôbec nedarilo koli začiatočníckym chybám. Z troch znášok od jedného páru som odchoval len dve mladé čo je žalostne málo. Za odpovede ďakujem.;)

autor: Peter Stacho - vloženo: 25. 01. 2012 11:11 Citovat
►► [12] hnízdění kanárů

Teplota v miestnosti ktorú uvádzate a sú na ne zvyknuté kanáriky pre vývoj plodu vo vajci je postačujúca a samička podľa etapy sedenia na vajciach (vývoja embrya) si ustráži ich vychladnutie.
Ja v súčasnosti nechovám kanáriky ale riešenie odoberania vajec sa musí posudzovať individuálne podľa jednotlivých druhov (postavové, spevavé, farebné) kanárikov a tiež podľa povahy párov, prípadne samičiek (pri chove s použitím jedného samca pre viac samičiek).
Uskladnenie odobratých vajíčok je najlepšie v polohe so vzduchovou bublinou hore (napr. v miske s repkou), pričom je potrebné ich počas dňa 1-2x obracať. Teplota miestnosti postačuje a jedine mimoriadne suchý vzduch by im mohol uškodiť.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 01. 2012 11:33 Citovat
►► [13] hnízdění kanárů

;)

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 06. 04. 2012 13:01 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web