Partneři:

klíčení klasů senegalského prosa

Dobrý večer,můžete popsat postup klíčení senegalu v klasech?Myslím tím v jakých nádobách a pod.Díky Míla.

autor: Miloslav Klus - vloženo: 10. 03. 2011 22:04
►► [2] klíčení klasů senegalského prosa

Dobrý večer,
vložím sem postup naklíčování, jak jsem jej popsal v jednom ze svých článků. Snad to bude stačit :-).
Způsobů naklíčení zrnin je mnoho. Stav je obdobný jako u přípravy domácích vaječných míchanic, kdy má skoro každý chovatel svůj způsob. Já nakličuji zrniny tímto způsobem:

1. semena pořádně propláchnu pod tekoucí vodou
2. poté je nechávám ponořené v převařené a vychládlé vodě po dobu 6-10 hodin
3. po uplynutí této doby přemístím zrniny na sítko ( běžný cedník na nudle ), pod sítko přiložím umělohmotnou velkou misku, aby pro propláchnutí zrní mohla voda volně odkapávat
4. zrniny v pravidelných intervalech 1-2 hodin proplachuji pod tekoucí vodou ( velmi důkladně )
5. zrniny na sítku přikrývám vlhčenou utěrkou, popřípadě jiným kouskem čisté látky
6. za zhruba 24 –30 hodin můžu naklíčená semena podávat

V poslední době používám nakličovacích misek, kde postupuji velmi podobně.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 10. 03. 2011 22:16
►► [3] klíčení klasů senegalského prosa

Děkuji za odpověď ale myslel jsem konkrétně nakličování klasů,klíčím v malém množství v cca. půllitrové sklenici,12 hod. ve vodě při průběžném proplachování,potom vodu vyleju,propláchnu a po dalších dvanácti hod.zkrmuji,někdy se ale objeví plíseň.Míla.

autor: Miloslav Klus - vloženo: 11. 03. 2011 08:42
►► [4] klíčení klasů senegalského prosa

Dobrý den,
omlouvám se, asi kvůli únavě jsem přehlédl, že jde o klasy. A proto jsem zde chybně vložil odpověď na nakličování zrní. Klasy nenakličuji, jen občas máčím, tak se k tématu nemohu vyjádřit.

Ještě jednou se omlouvám a zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 03. 2011 15:54
►► [5] klíčení klasů senegalského prosa

Dobrý večer,není za co se omlouvat,Váš způsob nakličování hned vyzkouším.S pozdravem Míla.

autor: Miloslav Klus - vloženo: 11. 03. 2011 21:36
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web