Partneři:

zdraví škodlivé úsporné žárovky

Na novinky.cz jsem nasel tady ten clanek - http://www.novinky.cz/…ni-jedy.html

Německá laboratoř Alab Lab vydala varování k užívání spořivých žárovek. Po několika testech totiž vědci této společnosti zjistili, že uvolňují do svého okolí nebezpečné jedy, které mohou způsobovat rakovinu.
U spořivých žárovek by podle nich neměl být nikdo blízko a neměly by svítit dlouho. Nejnebezpečnější pak je, když je žárovka blízko hlavy.

„U takových karcinogenních látek je velmi důležité, aby byly od člověka a jeho okolí pokud možno co nejdále,“ varoval doktor Peter Braun z Alab Lab.

Žárovky přitom uvolňují do svého okolí fenol, naftalen a styren.

„Elektrický smog se hromadí kolem těchto žárovek. Já je používám jen velmi úsporně. Neměly by být používány v žádných neventilovaných prostorách a rozhodně ne v blízkosti hlavy,“ dodal k výsledkům testů Andreas Kirchner ze Sdružení německého strojního a stavebního inženýrství.

Ja zarovky pouzivam na osvetleni kleci. Co myslite je to to novinarska kachna, nebo mam radsi svitit necim jinym. Nechci svojim ptaku nejak uskodit.

Diky za nazory Marcel


autor: Marcel - vloženo: 24. 04. 2011 16:43
►► [2] zdraví škodlivé úsporné žárovky

Zdravím,
článek je nesporně velmi zajímavý a nechci nijak snižovat hodnotu oné studie. Počítám ale s tím, že již zanedlouho se objeví studie, které tuto již zveřejněnou studii budou popírat, ne-li přímo vyvracet.
Je to jako s mobilními telefony. Nejdříve se objevily studie, které uživatele přesvědčovaly o škodlivosti používání mobilních telefonů, aby se vzápětí objevily studie zcela protichůdné.
Na spotřebiteli tedy zůstává, aby si vybral. Můj názor je, že bychom neměli zbytečně podléhat panice a vyčkat na řádné, mnoha lety podložené výzkumy, kterou onu výše zmíněnou informaci buď potvrdí, anebo vyvrátí. Pro klid duše můžete prozatím osvětlení umístit dál od klecí.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 24. 04. 2011 20:24
►► [3] zdraví škodlivé úsporné žárovky

Dobry vecer,
pripadne muzeme prejit na osvetleni led zarovkami/zarivkami. Jednak jsou uspornejsi a druhak nemaji zadne skovlive emise ;)
Prosim, berte to spise s nadhledem, nicmene led technologie je urcite krok spravnym smerem, ja jiz pouzivma nocni osvetleni led diodami a do budoucna vymenim vsechna svetla za ledkova.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 24. 04. 2011 20:45
►► [4] zdraví škodlivé úsporné žárovky

Dobrý deň!
Viem, že predseda vplyvného priemyselného výboru Európskeho parlamentu (EP) Herbert Reul pre internetové vydanie Die Welt povedal, že urobí všetko pre to, aby sa staré hruškovité žiarovky dostali znovu na trh. Reulova požiadavka súvisí s výsledkom skúmania Nemeckého spolkového úradu pre životné prostredie (UBA). Úsporné žiarovky majú v blízkej budúcnosti úplne nahradiť tradičné žiarovky. Nové žiarovky však predstavujú vážne zdravotné riziko. Ak sa jedna z nich poškodí, povolený limit na množstvo ortuti v kubickom metri malej miestnosti sa zvýši z 0,35 mikrogramu 20-násobne. UBA upozorňuje, že od takých žiaroviek by mali byť čo najďalej najmä deti a nadchádzajúce mamičky. Rozhodnutie Európskej únie ukončiť do roku 2012 predaj klasických žiaroviek a nahradiť ich úspornými zdrojmi mnohých pobúril. A tak prišla otázka či je to naozaj nutný krok alebo len pomoc výrobcom týchto úsporných svietidiel.

Čítajte viac: http://byvanie.pravda.sk/…k-binter.asp?…
http://www.partner.sk/index.php?…
Test LED žiaroviek:
http://uspornaziarovka.sk/…12v-ac-a-dc/
Elektroluminiscenčné diódy LED sú určite svetelný konkurent.LED žiarovky vyžarujú svetelné spektrum bez okrajových a ultrafialových zložiek, ktoré hmyz vníma ale ako ho vnímajú vtáci neviem.
Zdraví V. Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 04. 2011 05:56
►► [5] zdraví škodlivé úsporné žárovky

diky vsem za odpoved. Osvetleni kleci radsi postupne vymenim. Nechcu aby ptaci meli nejaky zdravotni problemy.
Marcel


autor: Marcel - vloženo: 25. 04. 2011 16:05
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web