Partneři:

Nedobrovolná výměna samice

Dobrý den,
Dne 21.4. mi uhynula při druhém vejci tříletá samice rosely Penant. I když dostávala zelené , vitamíny a rybí tuk, přesto se opakovala situace z předchozí chovné sezony se špatným snášením vajec. Dnes 24.4. jsem koupil na burze loňskou modrou samici Penantu, odebral z voliery budku a samici pustil ke čtyřletému samci. Samec se chová klidně, na samici neútočí a samice je také klidná. Jsem proto rád , že to alespoň takto dopadlo. Mám však dotaz? Mám již letos pár ponechat v klidu a nebo se například v červenci pokusit o nové hnízdění. Nerad bych však přišel o další samici. V literatuře se píše, že zahnízdí i roční samice. Já mám však strach a nevím jak mám postupovat. Děkuji moc za případsnou radu. S chovatelským pozdravem V.Beneš,

autor: Vladimír Beneš - vloženo: 24. 04. 2011 20:21
►► [2] Nedobrovolná výměna samice

Dobrý den,
já sem jednou nasadil rocni samici a vyvedla pak dve mlade. Jenze pak dalsi dva roky nemela vubec nic. Ja si myslim ze to bylo proto, protoze jsem ji nasadil tak mladou. Ale za ty dva roky pak mlade mivala a porad se stejnym sameckem.

Mara

autor: Marek P. - vloženo: 25. 04. 2011 08:44
►► [3] Nedobrovolná výměna samice

Dobrý den,
já jsem nasadila roční samici a všechno bylo bez problému. I další roky vyváděla a dodneška vyvádí mladé. Ale asi je to hodně individuální. Soused měl podobný problém jako Marek :-/

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 25. 04. 2011 17:31
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web