Partneři:

velmi agresivní agapornis

zdravím všechny! před dvěma roky jsem si koupila s láskou ptáčka! zeleného agapornise růžohrdlého.. přinesli jsme si ho domů, nechali ho v klidu, koupili mu všechno vybavení, nic mu nechybělo! papoušek si po týdnu začal zvykat, začal nám i lítat na hlavu, ale! pak najednou po dvou měsících zaútočil na našeho tehdy půlročního chlapečka, kterému přistál na postýlce a on se ručičkou k němu přizved že se mu líbil, ale sahat na něj podle toho co jsme viděli neměl v úmyslu a papoušek hned k tý ručičce přiběh a strašně ho do krve pokloval, tak jsme ho chytli a začali uvažovat o druhém, že jsme si přečetli že to může být tím že je sám, tak jsme koupili do měsíce druhého, škraboškového a malý byl opět mezitím poklovaný a my též! prsty, krk, ramena, když se zadařilo tak i čelo. Na druhého si zvykl do týdne, tak jsme je dali k sobě a po dvou dnech rvaček se to zklidnilo a byli kámoši.. první papoušek ale stále na to naše batole útočil -vždycky přistál na zemi a běžel k němu a kloval ho do nožiček i ručiček a mě pak jednou vletěl do obličeje, škraboškový byl bezproblémový! občas proběhla mezi nimi bitva a jednoho rána, ani ne po roce jejich soužití byl škraboškový agapornis v kleci mrtvý... druhý vypadal nešťastný, tak jsme ještě ten den koupili jiného, opět řůžohrdlého ale lutino... zkamarádili se do dvou dnů! lutino je stále k nám ostýchavý ikdyž ho máme už 4měsíce, je prchlivý, ale nikoho ještě nepoštípal a ten první štípe jak může a i hrozně zběsile lítá když je pouštíme! malý už rok nebyl u jejich pouštění... občas se ptáčci pochopitelně poprali -vždycky to začíná útokem na lutina, ale dnes to vygradovalo! proběhla bitva, tak jsem běžela ke kleci že jim dám ovoce -to je vždycky odtrhne a lutino se po útoku ani nehnul! teď jsem je oddělila.. lutino se tak jako vleče, nelítá, zbrkle dýchá a tutově má zlomenou pravou pařátku! chová se jak kdyby ho postihla mrtvice! ale před bitvou byl úplně normální a teď je chudák takhle mimo, ale už se alespoň nazobal zrní a jablka.. zítra je tu otevřená veterina, tak ho chytnu a půjdu tam..
Prosím poraďte mi co mám s tím zeleným růžohrdlým agresivním papouškem dělat!
Jako dítě jsme měli vždycky doma papouška, tak nejsem zase tak velký amatér, ale už nevím co mám s tímhle dělat, protože si myslím že bude vztekloun povahově...
za odpovědi děkuji


autor: Lenka - vloženo: 16. 05. 2011 15:27
►► [2] velmi agresivní agapornis

ZDRAVÍM AGAPORNISE CHOVÁM,VÍM ŽE BÝVAJÍ AGRESIVNÍ,PODLE MĚ JE TO JEN MALÝM PROSTOREM,JÁ AGÁČE CHOVÁM S KORELAMA,KONKRÉTNĚ TYTO RŮŽOHRDLÉ A AŽ NA PÁR MALÝCH ŠARVÁTEK NIC NEDĚLAJÍ A TY SOU TAKY JEN MÁLOKDY,SPÍŠ VŮBEC A MÁM TAM Z NOUZE I DVA HORÁKY A JAK ŘÍKÁM NIC,TO CO PÍŠETE SE MI JEŠTĚ NESTALO TAKOVÁ AGRESIVITA,JO JEDEN PÁR MI PADL FIŠERÁKŮ,ALE TO BYLO MALÝM PROSTOREM OD TÉ DOBY NIC,SNAD HO DÁT PRYČ,TEĎ ZÁLEŽÍ JESTLI HO NĚKDO KOUPÍ KDYŽ ŘEKNETE CO A JAK,NEBO HO DÁT DO VOLIERKY,NEPOUŠTĚT HO , ZJISTIT CO MÁTE A DÁT MU BUDKU A PARTNERA NA CHOV,ZKUSIT TO, TŘEBA SE JAKO MAZLÍČEK NEHODÍ,NEBO JEŠTĚ NEŽ STE HO KOUPILA MU MOŽNÁ NĚKDO UBLÍŽIL,A TO ASI NEPŘEVYCHOVÁTE ,AGAPORNISŮ MÁM PĚT DRUHŮ ALE TAKOVÝ PROBLÉM MĚ ZATÍM NENASTAL.ZKUSTE SE JEŠTĚ S NĚKÝM PORADIT,CO VÁM ŘEKNE JINÝ CHOVATEL.


autor: Roman Mareček - vloženo: 16. 05. 2011 16:32
►► [3] velmi agresivní agapornis

děkuju za odpověď! spíš se přikláním k té druhé verzi jestli mu někdo neublížil... mám totiž svůj oblíbený zverimex a tam mají papoušky od soukromého chovatele. Pokud jde o prostor, tak jsme papouškům dopřáli jistý luxus a mají klec vhodnou pro čtyři větší papoušky a na lítání po místnosti pouštíme pravidelně každý týden. Teď jsme je oddělili, protože lutino má tu pařátku zlomenou a nechci čekat až ho ten druhý papoušek zamorduje.. jinak mě ještě napadá -to je tak rok a už ho budeme mít dva roky a tolik agresivní je od začátku.. ale jednou se mi hodně nehezky zaštípnul do krku a já sebou strašně cukla -no lekla jsem se a prostě sebou cukla že jsem ho schodila a nevim jestli jsme měli ještě spolu přitom srážku, nebo co se stalo, ale ťapkal najednou po zemi a všimla jsem si že má jako otočené křidýlko! no, já stará chovatelka, která nesnese žádnou bolest čehokoliv chlupatýho, nebo opeřenýho, okamžitě začala brečet že chudák papoušek má tohle, ale nic mu nebylo! křidýlko jsem narovnala a on už si ho srovnal sám a dokonce hned odletěl.. vše bylo v pořádku -ale byl z toho v takovým asi šoku, že se nechal!!!! poprvé a naposled hladit přes hlavičku i záda a ani se neohnal... ale od tý doby mu nedůvěřuju.. nikdy. Když si nasypu zrní na ruku, tak normálně přiletí, chvilku zobe a pak mě schválně klovne -přeťapká na místo kde to zrní neni a klovne jak může -s každým krmením mám štípance a strupy... i o tom že bych ho někomu dala jsem přemýšlela, ale pro mě bohužel! tohle neumím.. nechci ho dávat pryč -jen jsem z toho nešťastná.. malej by na něj furt koukal, usmívá se na něj i mu dá třeba svoje jablíčko nebo mrkev a on ho ten papoušek vždycky akorát strašně poštípe a člověk by čekal že za ním bude papoušek lítat jako za kamarádem..


autor: Lenka - vloženo: 18. 05. 2011 00:02
►► [4] velmi agresivní agapornis

Dobry den,
agresivita u agapornisu je znama vec. Ale plati to pro vsechny papousky. Ja jsem se setkal s problemovou andulkou. Samec. Byl tak naruzivi, ze ustval dve samicky, nez mi doslo o co jde. Jelikoz chovam ptaky v hejnu, musel okamzite pryc. Rozhodne si nemyslim ze by to bylo z nedostatku prostoru, 4m dlouha voliera, dva a pul metru vysoka a metr siroka. V ni par kakariku, tri pary anduli a para korel.
Obdobny problem jsem mel i u agapornisu. Do stejne velke voliery jsem umislil 8 kusu na sparovani. Jednou rano jsem nasel jednoho na zemi mrtveho. Doklovany az hruza. Byla to samicka. Po asi mesici dalsi. Opet samicka. Dodnes se mi nepodarilo zjistit, ktery z tech ptaku to mel na svedomi. Po premisteni do hnizdni voliery ktera je asi polovicni je klid.
A nyni k vasemu konkretnimu pripadu. Ja osobne bych bezpardonu volil velkou volieru a neumoznoval mu prolet venku tak, aby se na vas nemohl dostat. To vse vychazi z predpokladu ze se tohoto jedince nebudete nadale ochotna zbavit.
A to je druha rada, dejte ho pryc. Otazka je komu, protoze do chovu se nehodi a jako domaci mazlicek take ne.
A ted se pokusme prjit na to proc se tak papousek chova. U agapornisu jsou samicky vudci a oni urcuji jak se veci maji v paru. Predpokladam ze mate samicku, ktera si zkratka snazi vydobit dominantni postaveni. Je otazka, jestli jste schopna dat papouskovi najevo, ze dominantni jste vy a nikoliv ptak. Pak mate sanci mit navrch. Nikdy to vsak nedokaze vase male dite. takze zvazte co a jak.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 05. 2011 09:50
►► [5] velmi agresivní agapornis

děkuju za odpověď..
vím že bych ho měla dát pryč... kamarád mi řek že se zeptá svýho jednoho známýho jestli by ho nechtěl že jemu to nevadí, ale bohužel to neumím -nesměla bych u toho být... tohoto papouška konkrétního ani nedokážu jakkoliv chytit a můj muž si na to ani netroufne.. takže před vypouštěním jim nedáváme zobat aby se tento papoušek vrátil do klece sám -ten zraněný nikdy nebyl tak chtivý... teď jsem zkusila vyčistit totálně celou původní klec kde zůstal lutino dočasně sám aby si to celé zapáchnul sám jen sebou jestli to bude mít nějaký účinek nevím... teď půjdeme na tu veterinu -chudák má jeden zadní prst otočený o 180´ a ještě je v předu -musí to strašně bolet a hrozně ho to omezuje v pohybu... jenže asi tam mají teď dovolenou, tak tam prubnu zase zavolat jestli už tam jsou..
nechci s tím dlouho čekat -chuděrka.. no, taky jsme si teď říkali kdo ví proč nám uhynul ten škraboškový agapornis -nebyl mu ani rok a žádnou nemoc jsme u něj nezaznamenali..


autor: Lenka - vloženo: 18. 05. 2011 13:51
►► [6] velmi agresivní agapornis

Tak jako "fórek".. když se nám začala packa srovnávat, tak ten pták normálně toho žlutýho ukloval! teď jsem nahlídla do klece a vidím ho ležet, tak jsem natáhla rukavici a jala se ho vyndat, chudáka... a co se mi naskytlo za pohled -ne to nezapomenu! Jako ten ptáček má rozklovaný pařátky a hlava vypadá úplně jako skalpovaná! jenom krev, žádný peří! otřesný zážitek! co s tím zeleným, růžohrdlým mám dělat?? já ho doma už nechci.. bojim se ho


autor: Lenka - vloženo: 07. 06. 2011 02:40
►► [7] velmi agresivní agapornis

ZBAVTE SE HO,TEĎ ZÁLEŽÍ JAK,ZKUSTE HO NABÍDNOUT,ALE MYSLÍM ŽE BY BYLO DOBRÉ ŘÍCT CO DĚLÁ,TŘEBA BY SE NĚKDO NAŠEL KDO BY TO ZKUSIL MU DÁT ŠANCI,JINAK NEVÍM,JÁ BYCH ALE NAD KOUPÍ TAKOVÉHO,POKUD BYCH TO VĚDĚL VÁHAL,ALE TŘEBA BY TO V HEJNU A V PROSTORU VĚTŠÍM, PŘESTAL DĚLAT,TO OPRAVDU ČLOVĚK NEVÍ,JE TO TĚŽKÉ,ALE UTRATIT HO,NA TO BYCH SRDCE NEMĚL,TO BY MĚ MUSEL SNAD PŮLKU CHOVU ZLIKVIDOVAT,JÁ BYCH HO VYPUSTIL DO HEJNA A DO VOLIERY,MUJ NÁZOR.A POZOROVAL HO,CO BUDE DĚLAT.PROTI TOMU CO PÍŠETE,MÁM MÍRUMILOVNÉ AGÁČE,CHOVÁM JE I S JINÝMA DRUHAMA,BEZ PROBLÉMŮ.


autor: Roman Mareček - vloženo: 08. 06. 2011 16:16
►► [8] velmi agresivní agapornis

JO JEŠTĚ JEDEN MŮJ ZÁŽITEK,NĚCO SE MI STALO PODOBNÉHO S MLÁDĚTEM ŠKRABOŠKOVÝM,CELOU DOBU BYLI V POHO,JEDNOHO DNE BYLA PŮLKA HLAVY PRYČ,U MĚ TO BYLO TÍM ŽE JICH BYLO VÍC V MENŠÍM PROSTORU,JAK SEM DODĚLAL VOLIERY TAK PROBLÉMY NEJSOU,ALE I TAK TO BYLA VÝJIMKA CO SE STALO.


autor: Roman Mareček - vloženo: 08. 06. 2011 16:21
►► [9] velmi agresivní agapornis

chtěla jsem to zkusit, ale manžel trvá na tom že si ho necháme... a prostorem to asi nebude -máme v celku velkou klec.. není to teda voliéra, ale pro jednoho takovýho papouška je to klec velká -v60-š70-h40cm... a teď je tam sám a vypadá velmi smutně -až je mi ho i líto.. vydává zvuky jaké jsem u něj ještě nikdy neslyšela! no, ještě ho nechám přes víkend a pak ho zkusím vypustit v pokoji -třeba se zklidní když bude sám.. jinýho papouška už určitě kupovat nebudu!
No a vypustit ven -to nevím jak by bylo efektní, protože mi jednou uletěl -otevřel si klec (ještě původní, menší) a vzal roha ventilačkou.. bydlíme na vsi a lítal venku půl dne, útočili na něj kosáci a jemu to ani nevadilo! a nakonec se sám od sebe vrátil domů -přiletěl nám k obýváku a normálně se nechal chytit.. to jsem nečekala! kór když si sousedi všimli jakej tady lítá hezkej papoušek a všichni namakali do garáží pro cokoliv a snažili se ho všemožně chytat..


autor: Lenka - vloženo: 09. 06. 2011 01:04
►► [10] velmi agresivní agapornis

jinak teda koukám, že jsem s oškubanou hlavičkou dopadla dobř.. mě bylo úplně na nic když jsem to viděla! moje máti si pořídila kočku když jsem chovala křečky a já jsem, pro mě bohužel, takovej milovník že jsem si ji ochočila víc jak ona a nakonec mi milej kocourek všechny křečky požral.. dokonce mi jednoho sežral na posteli když jsem spala a nechal mi na dece krvavý zbytky vnitřností!!! fuj!! to byl hnus! ale když jsem kocoura do pokoje pak nepouštěla, tak jsem ho chytračka naučila otvírat si dveře, tak mi furt hopsal po dveřích dokud jsem ho nepustila, páíč se přitom nedalo spát...
No, musel to být šílený pohled! já bych se z toho asi nevzpamatovala -vidět takhle svýho ptáčka bez kusu hlavy... :(


autor: Lenka - vloženo: 09. 06. 2011 01:10
►► [11] velmi agresivní agapornis

tak máme novinky! náš super krvelačný papoušek nového kamaráda nedostal, začal se tvářit příšerně nešťastně, včera jsme ho s mužem krmili a napájeli a chtěli jsme ho pak i na chvilku vypustit aby se proletěl a on nechtěl jít ani na bidýlko... tak jsme sundali klec a dokonce nás i jako nechal si na něj sáhnout!!! to bylo velmi znepokojující! jako ohnal se, ale ne tak agresivně... tak mě napadlo jestli na něj neleze smrt neštěstím, muž říkal že to teda asi ne, že je halt unavený že celý den poskakoval po bidlech a už chce spát, tak ho necháme a pustíme dnes, ale on byl ráno opravdu mrtvý! :(.. takže jsme pohřbívali třetího papouška.. hrůza, děs!! tenhle sice ty dva zabil, ale proč teď umřel i on, to nevím... nemyslím si že bych byla špatný chovatel! nikdy mi nic tak rychle neumřelo a andulku jsem měla asi sedm let! pak máma přinesla domů kocoura -tak je jeho osud jasný... já měla jen toho papouška a starala se o něj! měl různý pamlsky co si jen mohl přát! melounem se cpal, jabkama, i mrkev si uštípával! piškoty měl rád (přečetla jsem si že to můžou, tak jsme mu za měsíc kousíček dali).. měl se jako prasátko v žitě, ale byl sám.. tak halt asi tím :(... teď bude chvilku klid a pak půjdem do andulek..


autor: Lenka - vloženo: 24. 07. 2011 14:34
►► [12] velmi agresivní agapornis

Lenko, nic si z toho nedělejte.
Jsou to zvířata a ještě k tomu malá, kde smrt může nastat velmi rychle. Pokud by jste chovala ptáky ve skupině, pak by jste teprv viděla, co si ti milí roztomilí ptáčkové navzájem dokáží udělat.Dobít mladé, vyházet to z budek,dorvat se mezi sebou.A co třeba křepelky čínské..takové milé kuličky a jaká je mezi nimi šikana.
Nevzdávejte to a zkoušejte. Věřím, že se vám povede najít vhodnou dokrmenou anduličku, co k vám přilne.
Přiznám se, že víc než ptáka je mi líto vašeho synka, co byl několikrát poklován.Nemá teď z ptáků strach? Nebo si to ještě nespojil?


autor: Růžena Sekretová - vloženo: 26. 07. 2011 00:13
►► [13] velmi agresivní agapornis

Tak taky lituju nejvíc prcka -on se mu ten ptáček tak líbil a furt k němu chtěl -bohužel ho vždycky pokloval a nás teda taky... strach z ptáků nemá, ale když mu přistál na hlavě, tak se krčil a chtěl aby letěl pryč.. jinak se mu ptáci furt líbí -asi bude jednou dobrý chovatel :)... mě jak pták klovne, tak už se bojim všech..
Jinak včera zabodovala moje tchýně, která ihned po příchodu do práce zmobilizovala starostu jestli někdo nemá andulky a za hodinu mi domů přivez dvě doma vykrmený mladý andulky.. obě jsou modré -jedna do šeda a druhá jako nebe :)... světlá teda pana dokrmovače poštípala, ale já ji už dnes měla v ruce a nechá se i pohladit! a šedivý andulák (prý je 100% sameček) je hodně prchlivý, tak na něj musím hodně pomalu a hodně opatrně.. tu světlou (s největší pravděpodobností samička)jsem do ruky vzít musela -chtěla jsem tak týden počkat než se rozkoukají, ale ona uvízla v krmítku, tak jsem ji vyndala a už přede mnou neutíká -tak jsem si asi šplhla :)... dále budeme postupovat hodně pomalu, tak snad se nám tentokrát podaří si ptáčky ochočit v dobrým směru abychom se nemuseli bát jim strčit ruku do klece, nebo je vypustit..


autor: Lenka - vloženo: 26. 07. 2011 13:37
►► [14] velmi agresivní agapornis

Tak to je prima, ať se daří a co takhle se pochlubit fotečkama?


autor: Růžena Sekretová - vloženo: 26. 07. 2011 21:55
►► [15] velmi agresivní agapornis

Jo, to bych mohla, že :).. tak na první fotce je náš růžohrdlý agresor, jeho první oběť škraboškový a druhá lutino.. byli nádherní.. :(.. všichni tři... a teď máme dva tyhle mladý fešáky -tmavý je sameček -údajně.. světlá je samička -asi... sameček má být 100%, ale ještě jsou mladí, tak nemají zbarvený ozobí aby to bylo fakt poznat.. tak pan chovatel co nám je dal se v tom prý vyzná, tak mu věříme :).. podle toho mají taky ptáčci jména, tak snad se neseknul

Přílohy:


autor: Lenka - vloženo: 29. 07. 2011 11:59
►► [16] velmi agresivní agapornis

Dobry den,
nechci Vas zklamat, ale ty dvea ndulky jsou dve samicky. nemohu to tvrdit na 100%, fotka by musela byt zepredu na oba ptaky. Samicka je bezdebat, tam ma pon chovatel pravdu a ptacek neni tak uplne mlady jako ta tmavsi. Nicmene si trofam odhadovat ze i tmavsi bude samicka. Pokud chcete presnejsi odhad, vlozte prosim fotografii te tmavsi zepredu.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 29. 07. 2011 12:59
►► [17] velmi agresivní agapornis

No, zatím to není jistý.. ti papoušci jsou vylíhnutí 5 týdnů a ten chovatel identifikoval jen papouška -samečka a s druhým si nebyl tak jistý, ale už si nejsme ani jistí my, protože aba mají krásně modrý proužek na ozobí.. teď je to ještě těžký určit, tak uvidíme jak se to ještě vybarví nevybarví.. zatím nemají ani jména -jen je máme vybraný, ale ještě je nejmenujeme.. fotku mám zatím jen tuhle, protože se mi nechce je moc děsit foťákem -mám je od pondělí, tak jsou ještě dost ostražitý.. ale jinak nám jde přátelení bezvadně! :).. je to hrozně velký rozdíl než s agapornisem.. ty andulky jsou víc přátelský -dám jim i ruku do klece a nabídnu prst a je fakt divný že tu ruku vyndám celou a nezakrvácenou...
Tak lepší foto až za dýl! :)...
Jo a jak jsem si to po sobě četla, tak jsem to zaměnila! světlá má být sameček! je i malinko větší..


autor: Lenka - vloženo: 30. 07. 2011 00:14
►► [18] velmi agresivní agapornis

Donry vecer,
je mi lito, ale ta svetla je 100% samicka a rozhodne neni 5 tydnu stara. Ta tmavsi take vypada na sanicku, ale ta je trochu z uhlu. U samic ktere nejsou v chovne kondici (mimo hnizdni sezonu) se ozobi zbarvi do bela s modrym nadechem. Oproti tomu sameckum zustava ozobi stale modre. U mladych samecku je ozobi virazne ruzove, skoro az fialove.
Ale vzdy se muzu mylit.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 30. 07. 2011 18:57
►► [19] velmi agresivní agapornis

když jsme je dostali, chovatel řek že jsou starý měsíc (asi by to měl vědět když se mu vylíhli doma) -ani to neumělo lítat.. nebo neumělo.. no, prostě zkoušeli to při zemi a pak se rozmáchli výš, ale neuměli zase přistát.. lítali tak dlouho dokud neklesli až k zemi -jako letadýlko na baterky... teď už to celkem jde.. pouštim je každý den, ale stále mají co vylepšovat tak většinou běhají po zemi, nebo po skříni.. a pokud jde o pohlaví -nejsou vybarvený a ta fotka je z telefonu -takže kvalita celkem žádná a stejně na tom nezáleží... jsem šťastná že mám papoušky který nesežerou děti ani mě.. jsou hrozně krotký a dobře se s nimi zkamaráďujem.. ani malýho se už nebojí a běhají k němu a on je na ně tak hodný..
mýlit se může každý -i ten chovatel.. a já tomu zase tolik nerozumim -když nám táta přines andulku domů, tak mi bylo 6, takže si vážně nepamatuju jak to měla se zbarvenim a to ani pak -byl to zelený sameček a hrozně upovídanej, to je jediný co si pamatuju.. pošel v mých 14..


autor: Lenka - vloženo: 31. 07. 2011 13:48
►► [20] velmi agresivní agapornis

Dobry den,
pokud nebudete chtit parek a odchov, tak je to skutecne jedno. Jen samicky vice stipou, coz ovsem u krotkych ptaku nemusi platit. Na druhou stranu nemaji samicky potrebu byti dominantni a take si toto nesnazi vydobyvat.
Preju hodne radosti a hlavne co nejmene poklovanych prstu.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 31. 07. 2011 20:10
►► [21] velmi agresivní agapornis

ne ne.. mám je jen pro radost :).. chovatel ze mě nikdy nebude -neuměla bych je poslat dál :)...
a děkuji :)


autor: Lenka - vloženo: 31. 07. 2011 21:10
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web