Partneři:

kanibali

mlade sa vyliahli a rodicia,alebo jeden z rodicov im zožral nozicky aj kridelka.divne spravanie...
este som sa s tym nestretol.

Přílohy:

autor: Martin Mosny - vloženo: 26. 06. 2011 21:40
►► [2] kanibali

Dobry vecer,
ikdyz jsem se nesetkal s tak vyraznym projevem, domnivam se ze pujde opet o prebuzeny chovny par, povetsinou samec. ten pak vylihla mladata likviduje aby se mohl opet parit.
Jedna para zebricek mi doslova SNEDLA tri mladata. Dalsi ctyri uspecne dorkmuje. Zobacky meli uspinene oba dva rodice.
Pokusim se jeste par hnizdeni sledovat a nejak vyhodnocovat, ale prozatim se mi zda ze prilis mnoho lesknice vede ptaky k silne hnizdni aktivite. Toto je pouze prozatimni odhad, jak rikam, jeste nejaky cas budu pozorovat a zkouset ruzne pomery lesknice v krmivu. take se muze ukazat, ze to nema na nic vliv a je to necim jinym.
s pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 27. 06. 2011 00:40
►► [3] kanibali

Dobry den,
tak ma domnenka se nepotvrdila. Ikdyz ptaci konzumovali vyhradne lesknici, vyvedli zdarne mladata. Musim tedy hledat dalsi priciny. Vratim se tedy k zakladum a prvnim predpokladem bude neharmonizujici chovny par. Ty nejrpoblematictejsi jedince odstavim od spolecne velke klece a pokusim se nechat je sparotvat v ni. premyslim i o umisteni do voiery s naslednym hnizdenim primo ve spolecne voliere.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 13. 07. 2011 11:48
►► [4] kanibali

Dobrý den,

myslím si že v obou případech se jedná o špatné krmení, respektive o špatnou přípravu na chovnou sezonu (ptáci jsou v období klidu krmeni až moc pestře). Samozřejmě příčina může být nejrůznějšího charakteru, ale většinou chovatel ve snaze ptákům "přilepšit" napáchá více škody než užitku... Jinak pokud ptáci společně vysedí vejce a vylíhlá mláďata pak nekrmí, nejedná se podle mě o neharmonizující pár.

autor: Jan Beneš - vloženo: 14. 07. 2011 13:39
►► [5] kanibali

Dobrý den,
nedovolil bych dávat na vinu pestré krmení. Podle této teorie by pestře a kvalitně krmený pták v podstatě nevěděl a zde mi prosím odpusťte ten výraz, z rozežranosti, co by ještě sezobl. Tudíž v podstatě to, že je dobře krmen, by jej vedlo ještě k tomu, aby ožíral vlastní potomstvo. Já se naopak domnívám, že k takovému stavu může dojít, když ptákům něco chybí. I nějaký nedostatek, chyba v krmném programu by mohla vést k požírání svých mladých. Kdysi jsem někde četl teorii o tom, že k požírání mladých vede jejich rodiče nedostatek proteinů. Bohužel si již vůbec nevybavím, kde jsem to pojednání četl. Nicméně bych se skutečně přikláněl k tomu, že k požírání potomstva vede nikoliv pestré a kvalitní krmení, ale naopak nějaký jeho dílčí nedostatek.
V tomto případě není dostatek informací, aby mohl člověk udělat dostatečný závěr. Ovšem v příspěvcích jsou nastíněny mnohé různé další příčiny. Docela by mne zajímalo, zda se v Martinově chovu tento případ opakoval, zda se tak stalo u jiného páru, anebo zda byla recidiva u stejného páru. Osobně jsem se tímto setkal pokud si dobře vzpomínám jen jednou. Musel jsem přistoupit k vyřazení samice z chovu.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: M. Lifart - vloženo: 19. 07. 2011 13:15
►► [6] kanibali

zdravim
nikdy som sa nestretol s takymto spravanim,ale vtaciky chovam len asi 3 roky.ta para ktora mi toto urobila,teraz maju mlade 5 ks a chovaju ich ukažkovo.vyletia z budky,chytro sa nazeru,napiju a okamzite idu krmit do budky.
ten pripad kanibalizmu bolo ich prve hniezdo,a to nebyva nejak moc uspesne,ale zato druhe hniezdenie je mimoriadne uspesne(zatial,v sobotu kruzkujem uvidim ako to cele este dopadne)

autor: Martin Mosny - vloženo: 21. 07. 2011 22:14
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web