Partneři:

agresívní papoušci

Dobrý den, mám jednoho hodně agresivního koreláka. Nedá pokoj samcům ani samičkám. Pořád někoho napadá a rve se. Teď ho mám samostatně v kleci. Co děláte s takovými agresívními jedinci? Do chovu se nehodí, ten můj určitě ne. A prodat ho někomu jinému je blbé. Jediná pojistka aby byl v klidu je dát ho do samostatné klece. Ale co s ním dál?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 25. 07. 2011 15:17
►► [2] agresívní papoušci

Zdravím,
pokud je vám blbé jej prodat, tak jej darujte.Třeba si někdo najde tu trpělivost a zkusí ho ochočit.Je ale možné, že za čas se stejně objeví ve zverimexu nebo u někoho zas ve volieře, pokud by majitel " neměl už čas nebo chuť jej mít".
Další možností je jej prostě mít v samostatné volieře a smířit se s tím.
Další možností je pak....otevřít dvířka a postarej se přírodo.
Nic víc mě nenapadá, ale budu s napětím čekat, kdo poradí něco jiného.
Ahoj Růža

autor: Růžena Sekretová - vloženo: 25. 07. 2011 23:58
►► [3] agresívní papoušci

Dobrý den,
určitě je dobrá rada, aby Věrka korelu darovala, anebo aby ji chovala v samostatné kleci. S vypouštěním do volné přírody již nelze souhlasit. Takovým počínáním by se dostala do rozporu se zákonem, nemluvě o tom, že je to vůči papouškovi poněkud kruté. Nelze spoléhat na to, že jej odchytí nový majitel a postará se o něj.
V případě, že se Věra rozhodne korelu darovat, měla by nového nabyvatele upozornit na jeho agresívní chování. Tím předejde tomu, že by byl nový majitel nepříjemně překvapen.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: M. Lifart - vloženo: 26. 07. 2011 09:28
►► [4] agresívní papoušci

Dobrý den, zkusím koreláka darovat. Sestřenice mé kamarádky myslím sháněla společníka, tak ho zkusím nabídnout. Děkuji všem za rady.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 26. 07. 2011 17:52
►► [5] agresívní papoušci

To je největší hloupost vypustit to ven a postarej se přírodo,přes léto by možná přežili a v zimě by uhynuli,tohle se nedělá,aspoň já bych tohle v životě dobrovolně neudělal,musel sem na to reagovat. Pěkný večer přeju,Mareček.

autor: Roman Mareček - vloženo: 26. 07. 2011 21:33
►► [6] agresívní papoušci

To bych určitě neudělala, abych dobrovolně pustila papouška do přírody. Obrečím i ty, co mi uletí :-((. Ale toho koreláka daruji. Dokonce to vypadá, že už je to domluvené :-).

autor: Věra Š. - vloženo: 26. 07. 2011 21:36
►► [7] agresívní papoušci

Dobrý den.pokud ještě pro svého koreláka nemáte domov,ráda se ho ujmu.Předem děkuji za odpověď.Hanka

autor: Hanka - vloženo: 26. 08. 2011 22:21
►► [8] agresívní papoušci

Dobrý den,
toho koreláka už jsem darovala :-).

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 27. 08. 2011 11:57
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web