Partneři:

úklid vysavačem při hnízdění?

Dobrý den,
i když ptaci hnizdi, musi se uklizet. Jak casto v te dobe uklizíte? Zametáte kolem kleci nebo i pouziváte vysavač? Vysát podlahu je asi nejlepsi, ale bojim se ze mi ptaci prestanou hnizdit. Jak to děláte vy?
diky Marcel

autor: Marcel - vloženo: 27. 07. 2011 15:05
►► [2] úklid vysavačem při hnízdění?

Dobrý den,
když mi hnízdily zebřičky doma tak jsem používal vysavač na úklid kolem klece. Pár dní samička vylétávala z hnízda ale pak si na to zvykla a už se neplašila nebo vylétla na chvilku zjistit co se děje a než jsem se stačil otočit tak byla v opět v hnízdě. Vysával jsem tak 3x do týdne.
Pěkný zbytek dne Filip H.

autor: Filip Heinrich - vloženo: 27. 07. 2011 17:02
►► [3] úklid vysavačem při hnízdění?

Dobrý den,
já bych řekl že je to v každém chovu jinak a také záleží na tom, jaké druhé exotů chováte. Když jsem choval motýlky rudouché, nebo například amady tříbarvé a červenohlavé, nebylo možno používat vysavač. Jeho hluku se tito ptáci báli obecně, nemuseli ani hnízdit. Ale u amadin Gouldové, nebo pásovníků dlouhoocasých žlutozobých jsem vysával běžně. Musím však dodat, že jsem ptáky na zvuk vysavače připravoval už v době reprodukčního klidu. Takže na vysavač byli uvyklí.
Jak už jsem ale zmínil kdysi v jiných příspěvcích. Stačil nějaký jiný, pro ptáky nový, nezvyklý zvuk a opustili své snůšky. Například kastrůlky, které mi s lomozem vyjely z kuchyňské linky, způsobily opuštění snůšky u většiny hnízdících párů.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 27. 07. 2011 17:16
►► [4] úklid vysavačem při hnízdění?

Dobrý den,
v mém chovu jsem používal jednoduchý rozvod pro vysavač, který se nacházal v sousední místnosti. Hadice dostatečně dlouhá byla protažena přes otvor ve zdi a v místnosti ptáků se vysavač ovládal přes vypínač, který byl propojen se zásuvkou u vysavače. Tímto způsobem vysávání odpadá nepříjemný hluk v chovné místnosti a teké víření prachu při proudění vzduchu z vysavače. G.Z.

autor: Zdeněk Gajdoš - vloženo: 27. 07. 2011 18:32
►► [5] úklid vysavačem při hnízdění?

diky všem za odpověď. Budu ptaky pomalu zvykat na vysavač, ale az nebudou hnídzit. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 27. 07. 2011 20:07
►► [6] úklid vysavačem při hnízdění?

Ahoj,
tak jste meli pravdu. Zvykal jsem ted ptaky na vysavac a myslim ze ho uz skoro ani nevnimaji. Vetsinou si ho uz moc nevsimaji kdyz okolo luxuji. :)
Marcel

autor: Marcel - vloženo: 11. 09. 2011 16:36 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web