Partneři:

kubánka

Dobrý den
Chovám pár druhů astrildovitých od půlky května ve venkovní voliéře a spolu s nimi i kubánky malé.Kubánky mám už druhým rokem a překvapilo mne,že všechny mladé co odchovaly jsou samičky.Zajímalo by mě jakou zkušenost s nimi mají ostatní chovatelé.
Děkuji D.Blažek

autor: dan blažek - vloženo: 30. 07. 2011 18:55
►► [2] kubánka

Dobry vecer,
dovolim si tema posunout do vsebecnejsi roviny. Mam vlastni zkusenost, a tuto mi potvrdili i jini chovatele, ze jsou obdobi v roce, ve kterych se lihne vice samicek.
Ja osobne chovam amadiny gouldovy a zebricky pestry. Pokud k hnizdeni dochazelo v zimnich mesicich, byla drtiva prevaha samci. Pri hnizdeni v jarnich az letnich mesicich dostavam vice samicek.
Nikdy jsem se nesoustredil na to, abych vypozoroval ktere mesice jsou na tom jak konkretne, nicmene podle slov jednoho covatele z Uherskeho Brodu, ktereho jsem navstivil a nejake ptaky od nej mam, dokaze nasadit ptaky tak, aby mel drtivou prevahu samicek.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 30. 07. 2011 23:45
►► [3] kubánka

Dobrý den pane Haška,
děkuji vám za Vaší odpověď.V tomto směru jsem nad tím nepřemýšlel,i když vím,že třeba u plazů rozhodují stupně Celsia při inkubaci na pohlaví.Když nad tím uvažuji zdá se to být logické.V každém případě po odstavení nynějších mláďat rozdělím pár a pokusím se ho připravit na zimní odchov.I když jeden pár je pro posouzení málo,zkusím co to přinese,jsem sám zvědav na výsledek.Ještě jednou děkuji za odpověď.
S pozdravem Blažek

autor: Dan Blažek - vloženo: 31. 07. 2011 14:21
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web