Partneři:

Rozela či jiné do venkovní voliéry

Přeji pěkný den, mám pár dotazů, chovám z ptáků pouze amadiny, chtěl bych si pořídit venkovní voliéru o velikosti cca 4-5 m délka, 3-4 m šířka, 2-2,5 ,m výška, voliéra bude stavěna k hospodářskému stavení, které není vytápěno. Uvnitř jeho bude vnitřní voliéra 1,5m délka, 1m šířka a 2 m výška.
1.Chci si pořídit vhodné ptáky do takovéto voliéry s možností celoročního pobytu zde.
2.Další věcí je počet ptáků v takovéto voliéře, maximální počet jedinců daného druhu.
3.Popřípadě kombinace dvou až třech druhů pospolu. Jaké mám možnosti při výběru ptáků?
Jsem ve "větších" zvířatech úplný amatér. Info. pouze něco z net.
můj nápad dle info jsou Rozely, líbí se mne penant v přírodní i v mutaci fallow, žlutá, pastel, modrá straka a dále R. pestrá přírodní mutace rubino je možné doporučit dobrého chovatele z CZ těchto rozel a mutací? Popřípadě na můj email kontakt či website.
Jsou rozely vhodné pro můj "účel" ?
Jako další druh do voliéry jsem chtěl zvolit kakariky.
děkuji předem za informace a ujasnění ...

autor: Pedro - vloženo: 16. 08. 2011 14:10
►► [2] Rozela či jiné do venkovní voliéry

Dobry den,
stale se opakujici tema. Pokusim se odpovedet ponekud vice zesiroka.
Nejprve si rekneme jake druhy jsou vhodne pro celorocni chov bez temperovaneho prostoru. Prvnimi kandidaty jsou australsti papousci ploskoocasi. Andulkou zacinaje, pres korelu a rozelu a barnardy konce. Dale je mozne se podivat na Alexandra cinskeho, jenz snazi zimu bez sebemensich problemu.
Pokud bude prostor uvnitr v zime alespon s 10stupni celsia, otevira se prostor pro dalsi druhy ptaku. Je vsak potreba si zjistit, zda dany druh je jiz aklimatizovany a nema tendence hnizdit pres zimu.
Co se samotneho obsazeni voliery tyce, to je velmi diskutabilni. S nejvetsi pravdepodobnosti se snese rekneme 5 paru andulek, par korel, para zpevaku a para rozel at jiz penantova nebo pestra.
S nejvetsi pravdepodobnosti ale nebude fungovat souziti rekneme barnarda s kymkoliv jinym. Rozhodne bych nevolil moznost davat vice paru rozel do spolecne voliery. Oproti tomu pokud do vami popsaneho prostoru vypustite soucasne rekneme 5 paru korel, ptaci budou mladi a v chovu nepouziti, mate slusnou sanci ze si na sebe bezproblemu zvyknou a budou zdarne odchovavat mladata.
Spolecny chov je vzdy riziko. Drive nebo pozdeji se mohou vyskytnout nejake potize, ale take nemusi.
S pozdravem chovu zdar Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 16. 08. 2011 18:08
►► [3] Rozela či jiné do venkovní voliéry

Děkuji pěkně za info, píšete o Alexandrech čínských, moc pěkní ptáci :-) větší velikost, jak je to s nimi a více ptáků tohoto druhu v jedné voliéře? Popřípadě jací ptáci by mohli být s nimi. děkuji

autor: Pedro - vloženo: 17. 08. 2011 11:12
►► [4] Rozela či jiné do venkovní voliéry

Dobry vecer,
zasadne jeden par na volieru. A nic dalsiho k nim.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 08. 2011 20:54
►► [5] Rozela či jiné do venkovní voliéry

Dobrý den,

dovolil bych si zde přispět i se svou troškou do mlýna. Dispozice které máte možné využít by Vám mohl nejeden chovatel závidět. Osobně bych takovou voliéru, kterou výše zmiňujete osadil papoušky jako jsou papoušci královští, červenokřídlí, červenočapkoví, či výše zmínění barnardi, nebo alexandři. Jedná se až na alexandra čínského o papoušky australské, takže jak již zmiňuje pan Haška v příspěvcích výše, se zimováním nebude problém. Tito papoušci se budou v podobně rozlehlé voliéře vyjímat, dle mého názoru, lépe, než například hejno korel a andulek. Doporučil bych navštívit jejich chovatele, kde Vás pohled na výše zmíněné, přímo ve voliéře, zajisté přesvědčí o tom, který z nich je právě pro Vás ten pravý.

S pozdravem
Lukáš Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 24. 08. 2011 08:46
►► [6] Rozela či jiné do venkovní voliéry

Děkuji za další informace, pouze bych se chtěl zeptat zda myslíte pouze konkrétní druh na tuto mnou zmiňovanou voliéru či možnost kombinace Vámi uváděných papoušků, tj více druhů po páru? Děkuji

autor: Pedro - vloženo: 24. 08. 2011 11:18
►► [7] Rozela či jiné do venkovní voliéry

Dobrý den,

samozřejmě jsem hovořil vždy jen o jednom páru do voliéry. Kombinace více párů těchto druhů v jedné voliéře by neměla dlouhého trvání. Více informací o výše zmíněných lze získat i na těchto webových stránkách v rubrice 'Popis druhů'.

S pozdravem
Lukáš Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 24. 08. 2011 17:14
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web