Partneři:

panenka tříbarvá

Dobry den,
chtel bych se jenom zeptat jestli jsou k sehnani a kolik asi stoji? Na vlastni oci jsem je ještě nevidel, na zadne burze ani nikde jinde. Ale podle tech fotek jsou nadherny.

Marcel

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 26. 08. 2011 21:15
►► [2] panenka tříbarvá

Dobrý večer,
určitě byste při vynaložení určitého úsilí tyto panenky sehnal. Několikrát jsem je v posledních létech viděl na výstavách, Například v Lysé nad Labem, kdy je vždy navíc v katalogu uvedeno, kdo dané ptactvo vystavuje. Proto předpokládám, že byste měl určitou šanci tyto panenky sehnat. Cenu ale bohužel nevím. Snad mne někdo doplní.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 26. 08. 2011 23:02
►► [3] panenka tříbarvá

Dobrý večer! Na väčších burzách sú občas viď článok http://www.ifauna.cz/…ubingu/5124/
Existujú viaceré farebné varianty a ťažko zistíte či kupujete pár. Ich cena je vyššia ako cena ostatných druhov mníšok(panenek).

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 26. 08. 2011 23:05
►► [4] panenka tříbarvá

Tak jsem ještě prohledal naši inzerci v domnění, že panenky tříbarvé na ní někdo nabízel viz. http://www.amadina-gouldove.com/…inzeraty.php?… , ale bohužel zrovna tyto panenky u nás nikdo neinzeroval. Pouze panenky hnědoprsé a běloprsé. Zkuste větší inzerce než je ta naše, například na stránkách ifauna.cz.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 26. 08. 2011 23:19
►► [5] panenka tříbarvá

Dobrý deň!
Tento druh sa veľmi málo inzeruje a v ifaune.cz bol inzerovaný v r. 2009. Málokedy je inzerovaný na holandskej stránke http://www.vogelmarktplaats.nl/. Bol vystavovaný na SPECIÁLNÍ VÝSTAVE DROBNÝCH EXOTŮ - PLZEŇ - 2010. Práve preto píšem, že je najdrahší druh z paneniek. Tento druh sa v minulosti považoval ako poddruh panenky čiernohlavej. Druh bol umelo vypustený v Japonsku, Hongkongu a na havajských ostrovoch. Existujú tri formy ale nedá sa hovoriť o poddruhoch nakoľko sa vyskytujú na celom území jej rozšírenia. Tento rozdiel vyfarbenia sa pozoruje len v druhom roku života. Okrem kokcidiózy a prskavky (tracheobronchytidy) sa občas u nich objaví cochlosomóza.
Zraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 27. 08. 2011 07:03
►► [6] panenka tříbarvá

Tady je odkaz na prodej těchto panenek: http://www.vogelmarktplaats.nl/add_detail.asp?…
Cena není uvedena.
Chovu zdar!!
Robin Hanulík :-)

autor: Robin Hanulík - vloženo: 27. 08. 2011 15:46
►► [7] panenka tříbarvá

dekuju vsem za odpoved. Panenky jsou moc krasne, I tahle panenka cernohlava. Skoda ze tu nejsou lepe k sehnani.

Marcel

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 27. 08. 2011 16:06
►► [8] panenka tříbarvá

Dobrý deň!
Myslím si, že ste to nepochopil keď píšete, že všeobecne panenky "tu nejsou lépe k sehnání". Konkrétne ste založil tému o panenke trojfarebnej,ktorá je ťažšie zohnateľná ale sa vystavuje aj na tuzemských výstavách. Ostatné a hlavne panenka hnedoprsá je pomerne častým druhom ponúkaný aj v inzercii na tejto webovej stránke a panenku čiernohlavú ponúka mnou spomínaná exportná firma Syed Ovais Bilgrami v diskusii http://www.amadina-gouldove.com/…y-s-krmenim/ na stovky čo dokazuje aj video http://www.youtube.com/watch
a panenku bělohlavú http://www.youtube.com/watch….

Zdraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 28. 08. 2011 14:51
►► [9] panenka tříbarvá

Dobry den pane Makovicky, ja jsem to spatne napsal. Chtel jsem tim rict, ze skoda ze tu neni vic odchovu od nasich chovatelu. Aspon ja radsi nakupuju primo u chovatele nez u nejakych dovozcu. :)
zdarvi Marcel

autor: Marcel - vloženo: 28. 08. 2011 19:02 Citovat
►► [10] panenka tříbarvá

Marcel :

Dobry den pane Makovicky, ja jsem to spatne napsal. Chtel jsem tim rict, ze skoda ze tu neni vic odchovu od nasich chovatelu. Aspon ja radsi nakupuju primo u chovatele nez u nejakych dovozcu. :)
zdarvi Marcel

Zdravím Marceli,
obávám se, že přímo od chovatelů se vzácnějších druhů panenek nějak brzy nedočkáte. Kdo takové vzácnější druhy má, většinou mění za jiné kusy pro změnu krve, případně nabízí jinde než u nás v ČR, nebo SR. Běžnější druhy seženete lehce. Dnes jsem byl například na burze v Týništi nad Orlicí a viděl jsem tam dostatečně pestrou nabídku panenek hnědoprsých. Mimochodem, pokud chcete panenky chovat, začal bych asi těmito běžnějšími druhy.

Hodně zdaru v chovu, zdravím
Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 28. 08. 2011 19:18 Citovat
►► [11] panenka tříbarvá

Marcel :

zdarvi Marcel

Dobrý večer Marceli,
dnes na burze v Nitre boli k predaju panenky hnedoprsé a na 72. výstave KPEP je panenka molucká a panenka čiernohlavá malajská. V databázi chovateľov sú chovatelia paneniek a to nasvedčuje, že u našich chovateľov sú tieto druhy. Ja som juhoafrickú firmu použil ako príklad pre množstvo ktoré vidíte práve na uvedených videozáznamoch.

Zdraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 28. 08. 2011 20:31 Citovat
►► [12] panenka tříbarvá

Dekuju za vsechny odpovedi. Asi ma pravdu pan Lifart ze bude lepsi, kdyz si koupim nejaky beznejsi panenky. Kolik prosim vas staly ty panenky v Tynisti nad Orlici?
Jeste se musim zeptat jak to delate ze moji odpoved vlozite do svoji odpovedi?
Dekuju Marcel

autor: Marcel - vloženo: 28. 08. 2011 23:50 Citovat
►► [13] panenka tříbarvá

Marcel :

Dekuju za vsechny odpovedi. Asi ma pravdu pan Lifart ze bude lepsi, kdyz si koupim nejaky beznejsi panenky. Kolik prosim vas staly ty panenky v Tynisti nad Orlici?
Dekuju Marcel

Myslím Marceli, že jste se rozhodl správně. Z mnoha hledisek je lépe začít dostupnějšími druhy a následně přejít na vzácnější. Alespoň já jsem zastáncem těchto pozvolných přechodů.

Váš příspěvek umožňuje odkaz citace, který se momentálně po úpravách diskuse zobrazuje pod každým nově vloženým příspěvkem. Více se dozvíte v mém příspěvku v části Ostatní různé pod názvem Změny na webu amadina-gouldove.com. ;)

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 29. 08. 2011 07:29 Citovat
►► [14] panenka tříbarvá

Miroslav Lifart:

Marcel :
Dekuju Marcel

Myslím Marceli, že jste se rozhodl správně. Z mnoha hledisek je lépe začít dostupnějšími druhy a následně přejít na vzácnější. Alespoň já jsem zastáncem těchto pozvolných přechodů.

Váš příspěvek umožňuje odkaz citace, který se momentálně po úpravách diskuse zobrazuje pod každým nově vloženým příspěvkem. Více se dozvíte v mém příspěvku v části Ostatní různé pod názvem Změny na webu amadina-gouldove.com. ;)

Zdravím M. Lifart

Jj, mate pravdu. Az pojedu do Prerova, tak si skusim nejdriv koupit ty hnedoprse. Napiste mi prosim vas tu cenu jake byly v Tynisti. Dekuju.
A toho tlacitka jsem si nevsiml, ale vyborne ze to tu ted je :D
Marcel

autor: Marcel - vloženo: 29. 08. 2011 12:37 Citovat
►► [15] panenka tříbarvá

Jj, mate pravdu. Az pojedu do Prerova, tak si skusim nejdriv koupit ty hnedoprse. Napiste mi prosim vas tu cenu jake byly v Tynisti. Dekuju.
Marcel

Omlouvám se Marceli, v předešlé odpovědi jsem na ceny zapomněl. Pohybovaly se v průměru kolem 400 kč/ks. Kolega Peťa Chumchal je viděl i za 300 Kč/ks., což mně osobně přijde jako hodně nízká cena. Ale tu si jak známo každý stanovuje sám.

Jinak jsem rád, že jste odkaz na citaci přijal radostně. Doufám, že jej takto uvítají i další návštěvníci stránek.

zdravím
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 29. 08. 2011 13:43 Citovat
►► [16] panenka tříbarvá

Miroslav Lifart:

Marcel

Omlouvám se Marceli, v předešlé odpovědi jsem na ceny zapomněl. Pohybovaly se v průměru kolem 400 kč/ks. Kolega Peťa Chumchal je viděl i za 300 Kč/ks., což mně osobně přijde jako hodně nízká cena. Ale tu si jak známo každý stanovuje sám.

Jinak jsem rád, že jste odkaz na citaci přijal radostně. Doufám, že jej takto uvítají i další návštěvníci stránek.

zdravím
M. Lifart

Dekuju. Ta cena je hodne dobra. Bal jsem se ze stoji vic :)
Aspon dva pary bych si chtel koupit.
Marcel

autor: Marcel - vloženo: 29. 08. 2011 18:34 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web