Partneři:

AG-vystupena prsna kost

Dobry den.Pri nakupe novych vtakou okrem inych dolezitych veci treba pozret aj ci nema vtacik vystupenu prsnu kost, ak ma, co moze byt pricinou? Ja sam mam v kazdom hniezde aspon jedneho takeho co je menej krmeny a potom ma vystupenu hrudnu kost. da sa to po odstaveni napravit inym krmivom?

autor: Pavol Chalupa - vloženo: 28. 08. 2011 12:51
►► [2] AG-vystupena prsna kost

Dobry den,
vzdyt vy jste si v podstate sam odpovedel. Rozdil mezi odstavenym mladetem a mladetem plne preperenym a urcenym k prodeji je mnohdy nekolik mesicu.
Ptaci pred opustenim hnizda "trenuji" coz jim umozni mirne snizit vahu a tim si ulehcit letani v prvnich dnech. Toto uvadi odborna literatura. Ptaci i po opusteni hnizda jsou rodici krmena, ale soucasne nucena prijimat potravu sama tim, ze jim rodice neposkytnou plnou denni davku. Pokud mladeti trva chvili dele naucit se prijimat potravu, opet dojde k mirnemu snizeni hmotnosti.
A jelikoz mladata nemaji tukove zasoby, spotrebovava se svalova hmota, coz je nejlepe patrne na prsou.
Po odstavu maji mit mladata velmi bohatou krmnou davku s naprostym dostatkem potravy. Behem nekolika dnu opet vytvori svalovou hmotu a pripravi se na preperovani.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 28. 08. 2011 13:26
►► [3] AG-vystupena prsna kost

V úplnom znení súhlasím s p. Šmidlom. Dovolím si však upozorniť na jednu dôležitú vec. Rodičia v prírode ku koncu hniezdenia kŕmia mláďatá vyzretými z časti zaschnutými semena a toto treba uplatniť i v praxi. Tráviaci trakt dospievajúcich mláďat sa plno prispôsobuje na suchú stravu a to treba v chove rešpektovať v čase vyletenia ako i osamostatnenia mláďat, by som sa vyvaroval podávaniu naklíčaných semien ako i zmesky (vaječnej), inak sa dostavujú hnačky. S pozdravom , veľa úspechov.

autor: Branislav Zajac - vloženo: 12. 09. 2011 11:31 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web