Partneři:

hnízdění korel

Dobrý den,máme roční párek korel. Od března (to jim bylo asi 8měs.) měli již 1x 6 vajíček a 2x 9 vajíček. Na hnízdě se střídají v sezení, občas jsou na sebe agresivní, když chce ten druhý do hnízda, ale srovnají se. Jenže asi tak po 5 dnech sameček vajíčka rozháže po budce a samička vylétne a už se nevrátí. Vajíčka jsme vždy po týdnu opuštění(byla zastydlá) vyhodili.Po prosvícení byla plná. Stále se pojímají a už zase mají 3 vajíčka, na kterých se v sezení střídají. Prosím o radu, co máme dělat, aby se mláďata vylíhla.Děkuji .Dana

autor: dana - vloženo: 28. 08. 2011 15:24
►► [2] hnízdění korel

Dobrý den,
jak jsem již několikrát předeslal, nejsem sice chovatel papoušků, nýbrž astrildovitých, přesto si dovolím sdělit svůj názor.
Nepíšete sice, jak jsou Vaši papoušci krmeni, nicméně se domnívám, že sameček může být příliš pestrou stravou vybuzen k dalšímu hnízdění. V době sezení na vejcích zřejmě bude nezbytné ubrat na pestrosti stravy, tzn. vynechat vše, co by mohlo samečka ponoukat k dalšímu hnízdění (např. vaječná míchanice, naklíčené zrniny apod.). Vycházím zde ze svých zkušeností s astrildovitými. Pevně věřím, že mou odpověď doplní zkušený chovatel papoušků.

Hodně zdaru v chovu, zdravím

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 28. 08. 2011 18:37 Citovat
►► [3] hnízdění korel

Děkuji za odpověď.Oni jsou mlsní, zobají jen slunečnici,krmné směsi nechtějí a vyzobou jen tu slunečnici. Vaječnou směs nedáváme, dostávají jen pampeliš.lístky. Odmítají i ovoce. milují piškoty.

autor: dana - vloženo: 29. 08. 2011 08:59 Citovat
►► [4] hnízdění korel

dana :

Děkuji za odpověď.Oni jsou mlsní, zobají jen slunečnici,krmné směsi nechtějí a vyzobou jen tu slunečnici. Vaječnou směs nedáváme, dostávají jen pampeliš.lístky. Odmítají i ovoce. milují piškoty.

Dobrý den,
jestli to nebude právě konzumací tolika slunečnice. Chtělo by to i dietnější semena. Já slunečnici dávám spíš v zimních měsících. Více jí dopřeji jen starším korelkám, které už nebudou hnízdit. Mám dvě takové "důchodkyně" :) :)

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 29. 08. 2011 17:46 Citovat
►► [5] hnízdění korel

Dobry den,
nez se dam do odpovedi, prosim, napiste nam jake pdavate pripravky? Nejake mineraly? Vitaminy?
Piskoty maji vysoky obsak cukru i tuku, ty rozhodne nedoporucuji behem sezeni na vejcich.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 29. 08. 2011 18:52 Citovat
►► [6] hnízdění korel

Zdravím chci se zeptat,pred 2 tydny se vylihli postupne memu paru 4 vajicka,oba se o ne starali a po tydnu vsechny mladata postupne poumirali,byli v budce kde bylo teplo,jen ja jsem je fotila a koukala do budky tak vas zadam o radu co bymohlo byt spatne ze vsechna mladata poumirali,zdali je to vina,co mam delat dal,budku jsem jim oddelala,protoze behem uhynu snesla samicka dalsi 2 vejce,mam je o5 nechat zahnizdit,a kdy?nebo budku uz vubec nedavat.samice ma zapachajici hovinka ale okolo zadecku nema cervene takze skrkavka to asi neni. dekuji za radu.

autor: Petra Kretková - vloženo: 30. 04. 2012 16:57 Citovat
►► [7] hnízdění korel

Dobry vecer,
odnest samici k veterinari a nechat ji udelat rozbor trusu. Otazka priblizen 100 korun.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 01. 05. 2012 00:29 Citovat
►► [8] hnízdění korel

Dobry den, taky bych radsi volil toho veterinare. Kdoví co papouškovi je.

autor: Marek P. - vloženo: 02. 05. 2012 17:52 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web