Partneři:

Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

Ahojky všem :) ,
přečetla jsem něco malinko o pyrurách žlutokřýdlých. Například na ifauně - http://www.ifauna.cz/…kridly/1550/
nebo http://www.pyrrhura.cz/…ku/pyrrhura/
Dočetla jsem se, že to není moc často chovaný druh, něco málo o krmení. Ale nenašla jsem třeba informace, jaké je potřeba chovatelské zařízení. Ráda bych se od zkušeného chovatele dozvěděla víc o jejich chovu, tak jestli sem nějaký chodíte, napište pár řádků o tomto papouškovi. Je moc krásný :)

P.S. Jaká je přibližně jejich cena?

Hezký den Věra

Přílohy:

autor: Věra Š. - vloženo: 09. 09. 2011 21:25 Citovat
►► [2] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

To tyhle pyrury s papouškářů fakt nikdo nechová? :'( Nikdo nemá žádné rady? :'(

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 09. 2011 17:52 Citovat
►► [3] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

Ahoj Věrko,
nevěš hlavu. Zkus se poptat na jiných diskusích. Ačkoliv se mi to píše těžce, u nás se chovatelé papoušků zapojují velmi málo. Možná jim překáží, nebo je pro ně zavádějící název domény, i když se již dávno a velmi dlouho nevěnujeme pouze astrildovitému ptactvu. Zkus tedy diskusi, na které se schází vyšší koncentrace chovatelů papoušků, než je tomu u nás. Namátkou mne napadá ifauna.cz, chovzvirat.com a jiné. Přeji hodně štěstí ve vyhledávání informací.

Zdravím tě
Mira

autor: M. Lifart - vloženo: 12. 09. 2011 20:00 Citovat
►► [4] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

Ahoj Mirku,
já už dneska navštěvuju jenom tyhle stránky. Dřív jsem chodila i jinam. A když mi tady nikdo neodpoví, nevadí. Stejně to budu zkoušet znovu. Každému je přece jasný, že jsou to teď stránky i o papouškách. :)

Pěkný den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 13. 09. 2011 17:44 Citovat
►► [5] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

Ahoj Věrko,
tvá odpověď může mě a mým kolegům bezesporu lichotit. Ovšem je trochu krátkozraké vzdávat se možnosti získávat informace a diskutovat i na jiných stránkách. My i kdybychom se snažili sebevíc, nikdy zde na stránkách nebudou všechny potřebné informace. Navíc malou účastí chovatelů na této diskusi se zbytečně ochuzuješ o jejich zkušenosti. Takže jak jsem již naznačil, všichni návštěvníci, včetně tebe, jsou zde vítání a těší nás jejich zájem, nicméně dle mého soudu je nezbytné navštěvovat i další stránky. Já sám dnes již nemám tolik času co dřív, ale pokud mám chvilku, rád zavítám i jinam, ačkoliv se třeba do diskusí již nezapojuji.

Srdečně zdravím :)
Mira

autor: M. Lifart - vloženo: 14. 09. 2011 21:29 Citovat
►► [6] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

Ahoj Věro.Tento druh Pyrrur se u nás moc nechová a celkově jsou u nás Pyrrury v menšině.Co se týká ceny tak ta je i v tvém odkazu na Pyrrury který jsi tam dala.Jinak komu by se to nechtělo hledat tak cena je kolem 6000 kč/ks.Samozřejmě záleží na kvalitě jedince který je na prodej.Myslím že teď bude o Pyrrury zájem,jelikož je malá potávka po Australských papoušcích kvůli přemnožení rozel v našich chovech

autor: papousi - vloženo: 16. 09. 2011 18:34 Citovat
►► [7] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

Ahoj, děkuju za odpověď. Tu cenu jsem přehlédla a musím se přiznat, že jsem ji nenašla ani teď napodruhé :( . Zrovna přemlouvám přítele, aby se mnou do Tišnova k těm chovatelům zajel. Mají hodně druhů pyrur a ráda bych je viděla. Možná některé druhy budou i na Exotě v Olomouci. :)

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 16. 09. 2011 21:03 Citovat
►► [8] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

stačí najít druh o který máte zájem,je tam cena za kus i za pár http://www.pyrrhura.cz/cenik/

autor: papousi - vloženo: 18. 09. 2011 11:33 Citovat
►► [9] Pyrrhura hoffmanni - Pyrura žlutokřídlý

Dobrý den, ten ceník jsem fakt neviděla. Díky za něj :) Vidím že chovají hodně druhů papoušků. Doufám že si najde přítel chvilku a zaveze mě tam :)

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 18. 09. 2011 15:07 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web