Partneři:

rozela zlatohřbetá mutace

Dobrý den,
tady v tom inzerátu http://www.amadina-gouldove.com/…/inzerat.php?… rozelu pestrou zlatohřbetou mutaci. Chtěla bych se zeptat, jestli je název zlatohřbetá správný?

Děkuji za vysvětlení Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 22. 09. 2011 21:25 Citovat
►► [2] rozela zlatohřbetá mutace

Ja myslim ze je to oficialni nazev. Cetl jsem ho i v knizce. ;) Mara

autor: Marek P. - vloženo: 22. 09. 2011 22:10 Citovat
►► [3] rozela zlatohřbetá mutace

Díky za odpověď. Nějak se mi ten název pro mutaci nezdál jako oficiální. U nás hodně často dávají chovatelé pojmenování podle sebe a pak se v tom těžko orientuje :/.

Pěkný den Věra O-)

autor: Věra Š. - vloženo: 24. 09. 2011 12:53 Citovat
►► [4] rozela zlatohřbetá mutace

Název mutace je správný.Také je chovám.Jinak cena Zlatohřbeté je 2500 €/kus.Ta cena za ty štěpáky v inzerci je velmi slušná.Už mám zamluvenýho 1 samce na doplnění páru.

autor: papousi - vloženo: 24. 09. 2011 23:26 Citovat
►► [5] rozela zlatohřbetá mutace

To je nějaká novější mutace, že je to tak drahý? Za deset takových rozel bych si mohla přes realitní kancelář koupit malou chatu :D :D . Ale myslím, že za rok nebo dva už budou o hodně levnější, jako vždycky. ]:->

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 25. 09. 2011 19:42 Citovat
►► [6] rozela zlatohřbetá mutace

Je to novější mutace,ale je problém ji vůbec odchovat,takže ta cena tak brzo nespadne.

autor: papousi - vloženo: 26. 09. 2011 08:37 Citovat
►► [7] rozela zlatohřbetá mutace

A jaké problémy se při jejich odchovu nejvíc vyskytují? Nechce sedět samice, nebo zabíjejí mladé? V čem je problém?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 26. 09. 2011 17:46 Citovat
►► [8] rozela zlatohřbetá mutace

Věra Š.:

A jaké problémy se při jejich odchovu nejvíc vyskytují? Nechce sedět samice, nebo zabíjejí mladé? V čem je problém?

Pěkný den Věra

Problém je v tom že i když máte Zlatohřbetou + štěpáka tak nemusíte zlatohřbetou mutaci vůbec odchovat.Můžete mít v hnízdě jen štěpáky.já jsem od nich měl 5 hnízd (24 mladých a z toho jen 2 zlatohřbeté ).Z toho důvodu ta cena tak brzo neklesne

autor: papousi - vloženo: 27. 09. 2011 20:49 Citovat
►► [9] rozela zlatohřbetá mutace

Aha, ale tak tomu je přece skoro u každé mutace, nebo ne?
Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 28. 09. 2011 16:57 Citovat
►► [10] rozela zlatohřbetá mutace

Dobrý den,
cena zlatohřbeté(goldmantel) je 1000 eur a štěpák polovic a je to od chovatele, co s nimi začal. Mláďata se vybarví po dvou letech. S pozdravem Makal

autor: Jirka Makal - vloženo: 30. 09. 2011 15:43 Citovat
►► [11] rozela zlatohřbetá mutace

Pokud je cena 1000 eur tak jich vezmu 10 párů.Já jsem kupoval letos pár za 4500 eur

autor: papousi - vloženo: 30. 09. 2011 19:51 Citovat
►► [12] rozela zlatohřbetá mutace

Dobrý večer, to vědět, tak jsme Vám je odvezl. Ne berte to trochu s rezervou,ale co já měl možnost vidět goldmantel rozely, tak mi byly nabízeny za 1000,- eur kus. štěpák za polovinu. A byly to opravdu praveé goldmantel. S pozdravem Makal

autor: Jirka Makal - vloženo: 30. 09. 2011 21:22 Citovat
►► [13] rozela zlatohřbetá mutace

Goldmantel rosela a Zlatohřbetá je velký rozdíl.Goldmantel je rosela pestrá nádherná(což není mutace)Kdežto rosela pestrá Zlatohřbetá je mutace (má čistě zlatá nebo žlutá záda bez černého lemování),navíc goldmantel se dá koupit už za 1000 - 2000 kč dle kvality ptáka

autor: papousi - vloženo: 30. 09. 2011 23:05 Citovat
►► [14] rozela zlatohřbetá mutace

Dobrý večer, já jako gold mantel beru tu co nemá kresbu a je krásně žlutá a opravdu mi byla nabízena za cenu 1000,- eur. Nebavím se o tšch žlutých s kresbou- takového mám 16 letého samce a to tehdá bývaly rozely takhle krásně žluté. Jinak posílám foto.

Přílohy:

autor: Jirka Makal - vloženo: 01. 10. 2011 03:36 Citovat
►► [15] rozela zlatohřbetá mutace

A ještě jak vypadá mladé, než se vybarví

Přílohy:

autor: Jirka Makal - vloženo: 01. 10. 2011 03:37 Citovat
►► [16] rozela zlatohřbetá mutace

No oni si někteří chovatelé ty názvy mutací pletou.kontaktujte pana Antonína a on vám to vysvětlí.To co vy máte jako Goldmantel tak je správně Zlatá nebo Zlatohřbetá.tzn. že je bez černého lemování.Goldmantel má černé lemování na koncích per a je to rosela pestrá nádherná

autor: papousi - vloženo: 02. 10. 2011 16:39 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web